Smrčanje

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik shift pravi:
cpap se obnaša podobno kot pri zamašenem nosu ko pacient začne potem dihati skozi usta.torej z nastavljenim podtlakom konstanto piha kar je moteče za pacienta saj je občutek približno tak kot da bi pri 50km/h dal glavo skozi okno. v normalnem stanju pihne nastavljeni podtlak le takrat ko zazna apneo da vzdržuje konstantni tlak v dihalnih poteh tako, da se zgornje dihalne poti zaradi sproščenih mišic ne posedajo in zapirajo dihalnih poti
Ne razumem tole čisto? Kot jaz vem, konstantno piha skozi celo noč tako, kot je nastavljen podtlak. Malo še napiši o posledicah apneje, kratkotrajnih in dolgotrajnih!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
piha že konstantno ampak ne z nastavljenim tlakom.ko pacient preneha dihati takrat pihne z natavljenim tlakom in odpre dihalne poti.
posledice obstruktivne apnee so visok krvni tlak,bolezni srca in ožilja,dnevna zaspanost,slaba koncentracija,postopoma slabšanje spomina in nezmožnost koncentracije poleg tega se lahko zgodi da zaspiš za volanom ali na kakem drugem mestu kjer lahko pride do hujših posledic.stanje je resno takrat ko govorimo o 5do 10ih dogodkih na uro
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Pomaga pa tudi tole
grin1.gif

 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik shift pravi:
piha že konstantno ampak ne z nastavljenim tlakom.ko pacient preneha dihati takrat pihne z natavljenim tlakom in odpre dihalne poti.
posledice obstruktivne apnee so visok krvni tlak,bolezni srca in ožilja,dnevna zaspanost,slaba koncentracija,postopoma slabšanje spomina in nezmožnost koncentracije poleg tega se lahko zgodi da zaspiš za volanom ali na kakem drugem mestu kjer lahko pride do hujših posledic.stanje je resno takrat ko govorimo o 5do 10ih dogodkih na uro
Piha konstantno z nastavljenim tlakom!
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Car pravi:
[
Piha konstantno z nastavljenim tlakom!

Daj vsaj malo pomisli s svojo glavo
bonk.gif


Vpihne takrat ko nehaš dihati, če samo malo pomisliš in uporabiš kanček logike, je to povsem smiselno.

Sicer pa shift dela v "sleeplab-u" se že spozna na to
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Morda imaš kakšno drugo zadevo, ker intermitentni CPAP načeloma deluje tako kot je shift napisal...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Hm, koliko vem, obstajata dve vrsti CPAP aparatov. Prvi pihajo konstantno celo noč isto, drugi pa se prilagajajo glede dihanja. Moj piha konstantno celo noč isto, edino, ko ga zalaufam, obstaja možnost, da pritisneš še en gumb, ki na začetku zmanjša pihanje, da lažje zaspiš in ti postopoma potem zvišuje moč vpihovanja.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Jaz, ko sem še bil zelo majhen .. mislim, da sem takrat komaj v prvi razred hodil ali v malo šolo ... takrat sem baje tako smrčal, da sem že včasih komaj dihal ali nekaj takega ... po tem, ko so mi odstranili mandlje, pa več nikoli ne smrčim, tudi punca mi je rekla, da še me ni slišala smrčati ... edino enkrat sem smrčal nekak čudno, ampak takrat sem mel poln nos pa še zmantran sem bil kot pes ... Baje, da od izmučenosti lahko tudi smrčiš ...

Moja punca pa včasih smrči oz spušča takšne smešne glasove ... če se zbudim, se en čas smejim zraven .. ko se jo naveličam, pa jo malo ruknem, da se premakne oz malo popravi, pa je mir za par min ali pa celo noč ..

Na Discovery Science na internetu sem gledal, zakaj prihaja do smrčanja in kako se ga da tudi v nekaterih primerih znebiti ...
 

Vitalium

Pripravnik
27. avg 2010
79
0
6
www.vitalium.si
Car, ni bilo namenjeno kot reklama. Samo splošna informacija. Reklama bi bila, če bi zraven napisal, kje lahko naš izdelek kupiš in koliko stane.
Tudi če boš prebrskal našo spletno stran, nikjer ne boš najdel nikakršnega cenika ali seznama zobozdravniških ordinacij za katere izdelujemo protetičn nadomestke. Slepa ulica. Kar pomeni, da je naša spletna stran informativne narave. Naredili smo jo, da si pacienti, ki obiskujejo ordinacije s katerimi sodelujemo lažje izberejo protetični nadometetk. Malo bolj propagandne narave je nemška verzija. Saj je severno od nas 80 000 000 internetnih uporabnikov v nemškem govorečem jeziku in od tega 34 % Silver Shooter (60-75 let), Golden Shooter(45-60 let) 28 %, pri njih je protetika 3x dražja in dentalni turizem nekaj vsakdanjega, več dajo na zdravje, letalska povratna karta manj kot pri njih plomba.......... V Slovenijo zahaja tudi vedno več britancev, italijanov, rusov in jaz si po tvoje reklamo delam na alterju??
Zelo pa smo veseli vsakega obiska na naši spletni strani, pošte obiskovalcev, in bodi vesel, da kdaj zaideš na takšno stran.
smile-1.gif


N.....torska?? http://www.erkodent.com/dental/html_deutsch/silensor.html
 
Nazadnje urejeno: