Smo res tako zelo zabredli...

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.569
113
Koncertov čukov in modrijanov, kjer bi se študentje danes razživeli ni, protestiranja pa ni v njihovem opisu del in nalog, ker smo jih naučili, da je za svojo nesrečo kriv vsak sam. In če imaš krivca pri roki lahko zadevo urediš znotraj štirih sten (v tistih štirih minutah na dan ko/če ni nobenega od ostalih šestih članov družine doma). Čez komot ga ni, še copat ni treba sezut.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
da je marsikomu hudo popolnoma vrjamem. tako duševna kot finančna stiska, ogromno stresa... ne pozabimo, korona ni ravno nek običajen dogodek.

tole mi pa vseeno ne gre v glavo in se sprašujem ali je mogoče le vse skupaj malo selektiven naslov:
vsak četrti - ok.
kdo to pravi? - psiholog Vec

kje je on dobil te podatke? jih je sestavil skupaj iz tistih ki iščejo pomoč pri psihiatru v zadnjem času?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.569
113
Mal preveč plastično ti je opisal preskok generacij. Ti si še stara šola, kjer je za vse kriv bosanc/peder/čefur/levak, medtem ko sedanja generacija krivi v prvi vrsti sebe. Nimam službe, šola je zaprta, grem po tablete in rezat žile.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.935
5.005
113
Če se postavim 20 let nazaj ko sem bil študent, ja priznam bil bi malo pissed off, če nebi mogel ob sobotah v Yucatan, Masai, Vienno... Ampak danes diskoteke ne obstajajo več. Pa to že pred korono. Sploh ne vem kje se je ta mladina družila, kako se spoznavajo, kako dejansko danes živijo svoje življenje. Mi smo se ga ob sobotah malo "vsipali" ga srali, plesali, iskali babe... Višek je bil če sem nafehtal 1000 sit za 5 litrov bencina za mojga Yogo koral 45, pa gasa najprej na biljard, potem pa diskoteko, domov pa če je bog dal, si katero peljal, če ne pa, bo pa naslednji teden...
Kaj pa danes? Tinder? Saj tudi s korono ali brez nje le ta lufa. Ali ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Študentska leta, so čas, ko bi se morali mladi družiti, si iskati partnerja in se oddaljevati od doma . Vse vse to je presekala epidemija

Tole je pomoje kar konkreten problem oz. večji del celotnega problema, ki najbolj intenzivno negativno vpliva na psiho tako študentov, kot seveda tudi dijakov itd. Jaz si ne predstavljam, da bi bil jaz danes star 15-25 pa da bi imel toliko omejitev v kombinaciji s prepovedjo koncertov, neobratovanjem diskotek, lokalov, itd., enostavno sigurno ne bi bilo.

Kar se pa (prenašanja) krivde tiče pa nekako dvomim, da vsi (kot nova generacija) valijo krivdo zase saj kolikor sem kaj poslušal jamranja mlajših ljudi tudi že pred covid sceno so bili v večini krivi vsi drugi samo posameznik ne. Sploh pa ne dvomim, da se seveda najdejo tudi takšni, ki sebe bremenijo za vse.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Očitno se mladi ponekod ne znajo družiti, če jim neka organizacija druženja ne organizira.
Mislim, da je bilo lani konec aprila ali maja, ko smo se še kar držali ukrepov. Kolesaril sem malo naokoli in v eni mali vasi videl, da je verjetno zbrana vsaj polovica srednješolske mladine tiste vasi. In so se družili. Zunaj. Sicer prepovedano, ampak ...
Če se ukrepi za druženje zunaj danes ugasnejo, dvomim, da bo prav veliko druženja mladih. Ker ne znajo ...
 
19. jul 2007
2.765
1.493
113
Korona je povzročila nekatere probleme, v veliki meri (večinoma) pa je razgalila obstoječe probleme (ki bi drugače tleli pod površjem, sedaj so pa res vidno privreli na plano).
"Študentska leta, so čas, ko bi se morali mladi družiti, si iskati partnerja in se oddaljevati od doma."
Povsem drži, ampak tudi brez korone smo leto in pol imeli resen problem glede tega.
Samo Alter poglej, zapise 40-letnih Alter jeb*cev, kako morajo servisirat 18-letnice, ki jih njihovi sovrstniki ne zmorejo.
Poglej zapise o cenah stanovanj in kako morajo biti pri "ta starih".
Mi je en razlagal o najstniski hčeri, enim ni bilo pomoči pred korono, niti sedaj, eni so se kar spodobno organizirali in sploh ni kaj posebej hudo, imaš pa en segment ljudi ki jih je družba potegnila z sabo (ali šolanje, ali druženje, ali žuri,..), ti so pa povsem izpadli sedaj in v tem segmentu bo dejansko hudo (za en del populacije bomo dejansko lahko rekli, da je/bo izgubljena generacija).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Ne rečem da taki ne obstajajo....ampak tako samoumevno pa tud ni!

Si pač najdeš kake druge distrakcije....hobbye etc
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.500
9.202
113
Dejmo si nalit čistega vina: če je to res, smo mi oz. malo starejši od nas tisti, ki smo vzgojili take jokavce, ki ob prvi prepreki jokajo in bi si žile rezali.
Tam gledaš družino z dvema otrokoma na minimalcu in gura in se ima fajn, potem pa en bogi študentek/ka, verjetno navajena, da se ji vse prinese pod rit, jokca kako težko je življenje.

In ja, se zavedam, da niso vsem brisali riti, ampak četrtina? Pa ne me jeb... Kur.., sem bil v situaciji za preživet s par sto eur za mesec z dvema frocoma in kredo. In vse kar je bilo na misli je bilo, kako zgurat ven. Preveč časa imajo, to je vse.
 
Nazadnje urejeno: