Smo res tako zelo zabredli...

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.381
113
Stanje bi se izboljšalo, če bi se malo odklopili s socialnih omrežij in več klepetali med seboj v živo.

Kolikor spremljam, sedaj cele dneve prebirajo neke teorije zarote in objave nekaterih, kako slabo nam gre in kako nas vlada zatira. Potem še Zlatko uleti z novim videospotom, nad katerim so čisto navdušeni. V času epidemije so spletni vplivneži povzročili veliko škode, čeprav vem, da tega nikakor ne bodo sprejeli in je za vse kriv Janša. Čez nekaj let bo možen trezen pogled nazaj.

Tudi naprimer glede odpadkov so ljudje postali čisto ravnodušni. Včasih je bilo nasmeteno na parih točkah, sedaj se smeti pušča povsod, ob cestah, v parkih, ...

Medtem, ko so nekateri napsihirani, pa se nek 13-letnik nauči 10123 cifer številke Pi in dela še kup drugih stvari.

 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Bom kar napisal kar mislim...ce ni sposoben prezivet naj pac naredi samomor... To je hibrida ki ni pripravljena v nicemer na zivljenske probleme. Zamislimo si kaj so nasi starsi ali dedje prezivljali... od dveh svetovnih do taborisc po svetu, vecino zivljenja lacni in premrazeni...in niso delali samomorov , ta smrkarija ki se pride upisat na fax oziroma na pogovor za sluzbo z mami in ocijem... pa neznosno trpi ker ni na voljo vseh potrebnih substanc na vsakem vogalu...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.381
113
Ne vem sicer, kako pogosto je to in za katere zaposlitve. K nam na razgovor vedno pridejo sami.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Evo, alter potrjuje kar sem že v prvem postu napisal. Neoliberalno mantro da je izključno vsak sam kriv za svojo usodo, okolje nima nič pri tem. Kot dokaz ponujajo sami sebe in kopico tistih, ki pa niso popolnoma zabredli. Zato da se v ameriki dnevno streljajo na šolah (ajde ne pretiravajmo, v resnici se samo tedensko) in šoping centrih, pri nas pa ne, ni krivo okolje, ampak jebi ga, se pač rodi več fuckedup posameznikov. Lenim, nesposobnim in še bolj fuckedup staršem.
Da smo sami lahko pred 20 leti izbirali kje bomo kelnarli prek študenta za boljšo urno kot jo je imel redno zaposleni, danes pa študent fehta če lahko zastonj opravlja zakonsko predpisano brezplačno pripravništvo ali v najboljšem primeru za malico, za prevoz pa morda že zmanjka.

Ne, okolje res nima nič pri vsem skupaj. Gre za prirojeno in/ali priučeno zmagovalnost.

Saj bi napisal da za sekundo odštejte same sebe (rojene z zlato žlico v ustih ali supermane, jasno vključno z mano) pa ne bom, ker je to ena od stvari, ki gre na račun narcisizma. To je sposobnost vživljanja v kožo drugega, praviloma šibkejšega, reče se ji empatija.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Niso samo studentje in dijaki, samomori so se v zadnjem letu nenormalno povecali med vso strukturo. Pa sta bila ze prej v povprecju dva na dan v sloveniji. Dva!

Najvec med moskimi 40-60. Res izrazito prevladujejo tako, da lahko par junakov zgoraj malo zapre usta.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Evo, alter potrjuje kar sem že v prvem postu napisal. Neoliberalno mantro da je izključno vsak sam kriv za svojo usodo, okolje nima nič pri tem. Kot dokaz ponujajo sami sebe in kopico tistih, ki pa niso popolnoma zabredli. Zato da se v ameriki dnevno streljajo na šolah (ajde ne pretiravajmo, v resnici se samo tedensko) in šoping centrih, pri nas pa ne, ni krivo okolje, ampak jebi ga, se pač rodi več fuckedup posameznikov. Lenim, nesposobnim in še bolj fuckedup staršem.
Da smo sami lahko pred 20 leti izbirali kje bomo kelnarli prek študenta za boljšo urno kot jo je imel redno zaposleni, danes pa študent fehta če lahko zastonj opravlja zakonsko predpisano brezplačno pripravništvo ali v najboljšem primeru za malico, za prevoz pa morda že zmanjka.

Ne, okolje res nima nič pri vsem skupaj. Gre za prirojeno in/ali priučeno zmagovalnost.

Saj bi napisal da za sekundo odštejte same sebe (rojene z zlato žlico v ustih ali supermane, jasno vključno z mano) pa ne bom, ker je to ena od stvari, ki gre na račun narcisizma. To je sposobnost vživljanja v kožo drugega, praviloma šibkejšega, reče se ji empatija.
Priprava otrok na odraslo življenje je primarna naloga staršev in ne okolja, ki je sekundarnega pomena.
In pretirana empatija škodi tako tistemu, kateremu se vživiš v njegovo kožo, kot tudi družbi, kar se lepo vidi v trenutno popularni woke ideologiji. Ker če nekdo do 20ega leta ne zna drugega kot žurat, vse drugo mu je pa prinešeno k riti, potem tak pač ne pozna odgovornosti in da je treba rit tudi premaknit, da lahko človek preživi.
In ker si že šel na mojo izkušnjo. Ko sva z ženo hkrati izgubila službo in ostala z dvema frocoma s par sto euri za čez mesec nisem zahteval in pričakoval nobene empatije, ampak garal cele dneve, da smo preživeli. Se mi je jeb... o empatiji. Ravno tako mi ni nihče ruknil stanovanja v roke. Res pa nisem študentska leta prežural na pol pijan, pa doma na polkmetiji sem že kot otrok moral kaj naredit, ne pa po telefonu tapkat cele dneve. In se staršem še sedaj zahvaljujem za strogost in vzgojo, da je treba rit premaknit in ne samo lepo zgledat.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Točno o tem pišem, ker ne razumeš pol qrca kaj je empatija, še manj pa kaj je v tem kontekstu okolje, nabijaš o svojem primeru kakšen đek da si. Uredu, super zate, plosk plosk, ampak neke veze s tem o čemer sem jaz pisal pa nima.

Empatija ima z ujčkanjem skupnega malo manj kot hilti štemarca s časovnim pasom.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Točno o tem pišem, ker ne razumeš pol qrca kaj je empatija, še manj pa kaj je v tem kontekstu okolje, nabijaš o svojem primeru kakšen đek da si. Uredu, super zate, plosk plosk, ampak neke veze s tem o čemer sem jaz pisal pa nima.

Empatija ima z ujčkanjem skupnega malo manj kot hilti štemarca s časovnim pasom.
Nabijam o vsej moji družbi iz mladih let v kateri ni noben naredil samomora, temveč je brcal in kaj naredil iz življenja. Pa marsikomu je bilo bistveno težje kot je tale epidemija (izguba partnerjev, otrok, itd.).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.927
5.092
113
Korona je povzročila nekatere probleme, v veliki meri (večinoma) pa je razgalila obstoječe probleme (ki bi drugače tleli pod površjem, sedaj so pa res vidno privreli na plano).

Leta nazaj tudi ni noben govoril o temu. Je bila tabu tema. Takrat je bilo kar pogosto samopoškodovanje, pa ne samo zaradi emo kulture. Prav nihče pa ni govoril javno o temu. Pa finančna kriza leta 2010; lepo je bilo pošiljati vloge za službo, kjer so te vsi po spisku ignorirali. Si bil lahko srečen, če je kdo poslal odgovor, da nisi sprejet na razgovor.

Svet se spreminja, težave pa so vedno enake.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
lepo je bilo pošiljati vloge za službo, kjer so te vsi po spisku ignorirali. Si bil lahko srečen, če je kdo poslal odgovor, da nisi sprejet na razgovor.
Kolko svezih diplomirancev si je bilo pripravljenih roke mazat? Vsi bi bli direktorji in pisarne, 1800 plače ker on ma fax. Pa ne bi glih ob 7 sihta začel. Tam ob 9 bi blo fajn.

Mater ej fax sem mel in sem avte šraufal pa ni bil svet kriv za to. Jebat ga veš, da bo enkrat drugače. In ko je moja dobla za ndč sem začel tudi jaz malo iskat rešiteve kak zaj prit tja, kjer imaš zagarantiran šiht za brez dela in odgovornosti do penzije. Evo pa mi je ratalo :)
Je pa še vedno folk iz moje generacije, ki še prdne ne samostojno in pol ob kavicah 2-3x dnevno debatirajo kaj jim je hudo, ker mu mati guši, da more sobo pospravit. krucefiks 37 si star valda ti guši :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Zakaj bi pa ob 7h začenjal šiht sploh če ne delaš za tekočim trakom. Saj nismo več v socializmu.
Super je, če podjetje omogoči variabilni delavnik in si sam urediš po svoje.
Sam osebno raje ob 7.00 začnem in imam potem kaj od popoldneva. Od 9.00 do 18.00 (vmes seveda 1 uro za pavzo) dejansko živiš samo še za službo in nimaš nič od življenja. In potem beremo, kako četrtina otrokov razmišlja o samomoru.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Menda je to obrambni refleks - da neprijetne stvari zbanaliziraš, projeciraš na kako sebi ljubo dimenzijo in ugotoviš, da v resnici ni nič.
Kjer delam in kakor sem plačan za to, lahko opišem samo z besedo priviligirano, in vendar tedensko dobivam opomnike o duševni stiski in pomoči, ki jo lahko dobimo, kje in kako. Če na nas to vpliva ... kako mora biti tistim, ki imajo dejansko težave doma in-ali v službi.

Didskoteke, noćni klubi, ...? Res ne vem, kje živite. Ljudje pogrešajo kakršnekoli družbe, stika z ljudmi, ja, gnečo. Ne vsak, očitno nihče na Alterju, ampak jih je pa dovolj, se zdi.

Jasno, kaj en tip ve, tistih 25% je iz riti potegnil. Pa menda je psiholog, to je na pol poti do psihopata. Mislim, tip ima neke številke in neko metodologijo, lahko se pozanimamo in debatiramo, ampak raje povemo, da to pa že ni res, ker ne poznamo noobenega takega. ja okej un k smo ga prejšnji teden zagrebli, tam res nimo pričakovali tega, pa še dobro mu je šlo, ampak sicer pa res nikogar.

Za 25% ne dam roke v ogenj (ali kamorkoli drugam). Da pa problem obstaja in večji, kot običajno, sem pripravljen sprejeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in jest5

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zato ker
1. je bil leta 194x dec pač dec, dons temu ni več tako
2. je bila leta 194x baba bolj dec kot je dons dec sploh dec
3. leta 2021 se lahko s tistimi iz leta 194x primerjajo samo tisti, ki imajo kmetijo. Guess what? V precejšnji meri jih bk za korono in ukrepe.
.
.

* saj gre meni situacija tudi izjemno na živce, glih za žile rezat pa ni. Pa tudi kar uspešno kozlam slabo voljo na plano pa je. Zihr ni noben opazu. :p
V trenutni situaciji neizmerno pomaga brezplačna fizkultura z lopato, vilami, krampom, sekiro, motorko, .....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
jekleni
Eno je zanikanje problema, drugo (in na to sem jaz opozoril), pa je to, da moramo starši prevzeti odgovornost za otroke. Menim da normalno vzgojen otrok ne bo imel takšnih misli. Najlažje je pa ga poslat k psihiatru ali v LJ-Polje.

Druženje se lahko izvaja tudi sedaj, roko na srce pa je to vsako leto konkretno padalo na zelo nizke ravni že prej. So vsi na telefonih.

In zelo lepo se vidi, kako gre družba v razpad. Namesto, da bi se vzgajalo odgovorne in samostojne odrasle, se vzgaja na mamico prisesane jokavce, ki pričakujejo, da se jim vse prinese k riti, zato ker SO in potem ob prvi manjši težavi vržejo puško v koruzo. Pa osebe s problemi so vedno obstajale in zanje se je pač uredila strokovna pomoč, kar je pravilno.
Ampak še enkrat: to, da ČETRTINA študentov pomisli na samomor je enostavno žalostno. In je treba vzroke odkriti za to in rešit, ker ta pandemija in omejitve niso primarni vzrok.
 
Nazadnje urejeno: