Slovenstina

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.337
954
113
Titograd
to je zdaj ze pase ...

zdravnik danes mora razumeti albanscino. v sloveniji (kranj, slovenska bistrica, ...) in ne, to ni sala, to je realnost. jebes slovenstino ...
Očim se je v avstriji na delu poškodoval in je imel kontrole in rehabilitacijo v avstriji, klinični center Graz. Delal tam pred poškodbo 3 mesece in nemško še ni znal. So mu dali jasno vedeti naj si najde prevajalca, da to ni njihov problem.

Albanci in jugovina v avstriji s tem odnosom ne pride nikamor. Nemščina über alles.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.772
6.368
113
Ker manjka poceni delovne sile.

Naučite se že 1x, pomanjkanja v tržnem gospodarstvu ni in ga ne more biti. Po definiciji. Razen, na primer, pravih samorogov in Sneguljčic.
To je kot da bi rekel da v trznem gospodarstvu ne more biti pomanjkanja stanovanj.
Ce ni folka ki bi delal pol ga ni pa tud ce ma dvojno placo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
Al pa če namest Srba ni nobenga ki bi te diagnosticiral? V naši lepi imamo težavo, ki se ji reče pomanjkanje zdravnikov, žal je tako.
Imamo pa tud pomanjkanje medicinskih sester in negovalnega osebja nasploh. Tko da se komot rasistku zgoraj zgodi, da mu bo rit v domu za ostarele previjala Albanka, če bo mel srečo, da bo lohk plačal dom.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.089
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
Vidva pa sta izdajalca. Poznam kar nekaj folka iz dol pa se samo čudijo takim kot sta vidva. Za njih sta navadna smet, ker nista svetovljana, če se tujcem klanjat, svetovljan si, ko prideše kam v tujino in se trudiš vklopiti v njihov svet tudi z jezikom.
In ja sem šel zdravnikom iz dol kateri so perfektno govorili slovensko. S takimi nimam problemov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
Ti si rasistek, homofobek in verski nestrpnež. Ljudi se ocenjuje po njihovih dejanjih, ne pa po barvi kože, spolni usmerjenosti ali verskem prepričanju. Ti privoščim iz srca, da te v domu za ostarele previja muslimanski homoseksualec iz Alžirije, pa da ti je še soroden po tvojih rasizmih in verskem fanatizmu.
Sej veš uno balkansko... da bog da, da ti sin dovede zeta u kuču.... pri tebi naj bo pa še Musliman.
Preber si zgoraj moj odnos do mladega Srba mesarja. Podobno bi se obnašal do mladega zdravnika vsake narodnosti z njegovim odnosom. Ti bi šel verjetno ven....
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.028
3.778
113
Ljubljana
hmpg.net
Denar dela čuda.

Tudi sam mislim, da bi zdravniki, ki morajo sodelovati s pacienti morali govoriti slovensko, preprosto, da bi ne prišlo do pomot. Za kirurga je vseeno:),ploh recimo patolog je hako tudi nem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
Denar dela čuda.

Tudi sam mislim, da bi zdravniki, ki morajo sodelovati s pacienti morali govoriti slovensko, preprosto, da bi ne prišlo do pomot. Za kirurga je vseeno:),ploh recimo patolog je hako tudi nem.
Seveda. Sam smo tukaj zafrknili že vsaj 20 let nazaj. Sposobni smo vzgojit svoje zdravnike, zdaj jih bomo prisiljeni uvažat. Tko da komot pričakuješ kakega zdravnika al pa sestro, ki bosta imela težave s Slovenščino. Tud za jezike nismo vdi isti talenti.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.089
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
Ti si rasistek, homofobek in verski nestrpnež. Ljudi se ocenjuje po njihovih dejanjih, ne pa po barvi kože, spolni usmerjenosti ali verskem prepričanju. Ti privoščim iz srca, da te v domu za ostarele previja muslimanski homoseksualec iz Alžirije, pa da ti je še soroden po tvojih rasizmih in verskem fanatizmu.
Sej veš uno balkansko... da bog da, da ti sin dovede zeta u kuču.... pri tebi naj bo pa še Musliman.
Preber si zgoraj moj odnos do mladega Srba mesarja. Podobno bi se obnašal do mladega zdravnika vsake narodnosti z njegovim odnosom. Ti bi šel verjetno ven....
Kar pišeš meni si to sam.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.089
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
Glej, Škoda besed za tebe. Sam tako ti povem, ne išči izgovorov če si slabič. Vsak se lahko vsaj osnovne fraze nauči. Ampak hec je da nočejo oziroma jim zaradi takih kot si ti ni treba
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
Škoda besed za take kot si ti. Če ostale ljudi sodiš tako kot mene, pol ti ni pomoči. Je pa fajn žlehnobo pol v nedeljo skompenzirat, sej vam bog odpusti svinjarije. Marsikakemu župniku se obrača želodec od tvoje sorte, že videno.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.184
982
113
Emona / Carnium
To je kot da bi rekel da v trznem gospodarstvu ne more biti pomanjkanja stanovanj.
Ce ni folka ki bi delal pol ga ni pa tud ce ma dvojno placo.
Ali tuja/domaća delovna sila ne govori slovensko:
- zaradi (mizerne) plače,
- ker delovne sile primanjkuje (torej teh delavcev ni in ne govorijo nobenega jezika).

Kolikor jaz vem, se v današnjem svetu vedno najde ljudi, ki bodo delali še za manj, kot je delal tisti, ki je delodajalcu, zaradi mizerne plače (izkoriščanja, šikaniranja,...) je*al mater in dal odpoved.
Zdi se mi, da jaz termina "pomanjkanje delovne sile" ne razumem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.772
6.368
113
Ali tuja/domaća delovna sila ne govori slovensko:
- zaradi (mizerne) plače,
- ker delovne sile primanjkuje (torej teh delavcev ni in ne govorijo nobenega jezika).

Kolikor jaz vem, se v današnjem svetu vedno najde ljudi, ki bodo delali še za manj, kot je delal tisti, ki je delodajalcu, zaradi mizerne plače (izkoriščanja, šikaniranja,...) je*al mater in dal odpoved.
Zdi se mi, da jaz termina "pomanjkanje delovne sile" ne razumem.
Ga ocitno ne, kaj se cva zdej sekirat. Problem bi bil ce bi ti bil preprican da razumes pa temu ne bi bilo tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.511
2.332
113
Kaj če ti srb(kdorkoli), ki te napačno diagnosticira? (ps, take imamo sedaj.) Imaš zdravo roko odrezano.
Kaj če ti, če ni nikogar, ki bi te diagnosticiral? (ps. take imamo sedaj) imaš še zmerom bolano rokao in živiš dokler gre.

zdravnik NE BO NIKOLI delal za manj. Gre v tujinio in ga boli k.. za paciente tu v SLO.
On rabi denar.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.566
9.249
113
Dej ne seri in ne posplošuj.
Niso vsi zdravniki udarjeni samo na denar.