Slovenski mediji in Slovenski športniki

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
ne vem v kateri podforum naj to dam, tako da sem kar v Čvek. Če kateri od moderatorjev misli, da paše drugam, pa naj prestavi.

Včeraj sem po dolgem času gledal 24 UR šport, pa še danes sem malo po internetu brskal po športnih novicah.

V glavnem mene je sram da sem Slovenec - včeraj 24 ur šport 1. novica je bila moto GP, potem vse ostalo sranje od fuzbala itd.
Šele 5 ali 6 prispevek tako baj the way je bila da je Roglič zmagal na dirki po Romadiji.
Da je naša Janja Garnbret zmagala v balvanskem plezanju in postala svetovna prvakinja pa ni bilo niti omenjeno.

Ko gre pa Dončič srat je pa takoj cel halo :confused:

SRAMOTA!!!!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Janjo so nekaj omenjali v poročilih ob 13h al pa 17h...

Ampak ja...se strinjam...se vidi komu je športno poročanje podrejeno...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Si vse povedal pri "sem gledal 24ur" :)
Še če Roglič zmaga Giro dvomim da bodo kaj veliko več poročali kot pa do sedaj - pa je to res ogromen svetoven dosežek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Jst sem pri vseh medijih zaznal oba dogodka pa ne spremljam športa. V bistvu več ali manj gonijo (sploh za vikend) tele obskurne športe in neke X dirke za katere ni nihče slišal. Športno plezanje WTF? Kdo razen par slovencev, čudakov iz ostalih alpskih držav pa par čudnih azijcev to pozna? Dirka po Romandiji (kje hudiča je to?) .. pogledam in je po ranku na 37. mestu kolesarskih dirk, po ranku udeležencev pa je letos krepko nad 500. mestom. Skratka neka lokalna vaška dirka, pa Roglič gor ali dol ampak razen krajše omembe ne zasluži placa pri dnevnih športnih dogodkih.

A šahovsko državno prvenstvo ste spremljali? Kako se vam je zdela akcija in pokritost? Škoda ker noben medij ni v živo komentiral bi blo zanimivo spremljat (tako sem moral pa na eurosportu gledat sicer zanimive partije snookerja).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fakin in Mr_Wolf

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.034
486
83
Pop TV promovira tiste dogodke kjer imajo ekskluzivo za ogled. To pa je Moto GP in Liga prvakov. Ostalo pa, če jim še kaj časa ostane...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.687
113
kod Džej-Zija
Google "mojster" se spet smeši.

Športnih plezalcev naj bi bilo po svetu cca 35 milijonov. V GB jih redno pleza cca 100.000. V Franciji je bilo plezalcev že pred leti krepko čez pol milijona. Plezalci so praktično iz vseh držav, najboljši je Čeh. Janja pa letos dobesedno razbija konkurenco. Toliko o tem, kdo to pozna.

Saj si google mojster, menda boš našel Romandijo v Švici. Pa skoči še na wikija in poglej zmagovalce tekme: Merckx, Hinault, Rominger, Jalabert, Hamilton, Evans, Wiggins, Froome, Quintana. Res tretjerazredna dirka. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Janja ni postala svetovna prvakinja, vsaj ne zdaj. Zmagala je na vseh štirih dosedanjih tekmah svetovnega pokala v balvanskem plezanju in ima lepe možnosti, da osvoji tudi skupno zmago v balvanskem plezanju. Res pa je, da je zmagala na svetovnem prvenstvu 2018 v balvanih in v kombinaciji, v težavnosti pa je bila druga (tam je zmagala Jessica Pilz).
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Se vidi da smučarske skakalce kr s težavo predvajajo na SLO televiziji...ker ni nobenga na ić.
Nobene evforije po tekmi še vsaj pol leta vsak dan v murglskih medijih...kot je omenil avtor teme da ko gre donćić srat je pa WAW.

Definitivno zato ker je Dončič na ić... če bi bil Luka Dolinar sploh nebi vedel kdo je. Novice o Dončiču, pa Rossiju in Messiju itd. (pa zadnja dva nista na ič) se prodajajo, nabijajo se brezvezni kliki na povezave, dvigajo gledanost, plačujejo se reklame... To je čisti biznis, ne pa rdeče/bele zarote. Proplus je tudi poročal o formuli 1 dokler je bila "njihova". Zdaj se jim pa j*be zanjo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Google "mojster" se spet smeši.

Športnih plezalcev naj bi bilo po svetu cca 35 milijonov. V GB jih redno pleza cca 100.000. V Franciji je bilo plezalcev že pred leti krepko čez pol milijona. Plezalci so praktično iz vseh držav, najboljši je Čeh. Janja pa letos dobesedno razbija konkurenco. Toliko o tem, kdo to pozna.

Saj si google mojster, menda boš našel Romandijo v Švici. Pa skoči še na wikija in poglej zmagovalce tekme: Merckx, Hinault, Rominger, Jalabert, Hamilton, Evans, Wiggins, Froome, Quintana. Res tretjerazredna dirka. :bonk:

Mogoče sem pozabil kakšnega smeškota pritisnit!;)

Sicer pa. A je športno plezanje olimpijski šport? Aja ni, je pa res da bo leta 2020 poskusno uveden (poleg rolkanja in deskanja [surfanje]). Pravila so se prej vmes letno spreminjala in tudi načini tekmovanja. Tako da koliko je nek šport resen povejo pač taka dejstva. Tudi deskanje je precej popularno pa mi povej kdo je bil letos svetovni prvak ali pa vsaj enega znanega surferja, 100% noben ne ve ker se tega ne spremlja ker za to da je nek šport popularen rabiš še kaj več kot samo "rekreativno" popularnost. In s tem je povezana tudi denarna bilanca in posledično tudi zanimanje v medijih. Torej če slovenija nebi bila velesila v športnem plezanju ga tudi v naših medijih ne bi bilo, se pa ne smemo slepit da smo lahko zelo ponosni ker smo dobri v takem postranskem športu. Ponosmi pa smo lahko za popularizacjo tega športa ki je pri nas velika.

Sicer onttopic recimo da se vsaj na nacionalnih radijih in TV daje velik povdarek novim športom predvsem tam kjer imamo dobre predstavnike, ne glede na komercialno vrednost tega športa. Recimo motokros so močno popularizirali, enako velja za plezanje, judo ipd. vse to preden so ti športi dejansko sploh dobili neko veljavo (odmnevne slovenske rezultate). Recimo pri vseh teh športih imajo na pomembnih eventih reporterja na terenu in se javljajo v živo tudi večkrat na tekmo. Kdor raje gleda komercialne TVje mu mora bit pa jasno da se tam forsira "domače" športe od katerih imajo komercialni interes.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.687
113
kod Džej-Zija
Ko tujci pridejo k nam v Mišjo peč ali v Osp plezat, hudo dobro vejo, kdo je Janja in kdo je Mina, pa prej so poznali Majo, Natalijo in Martino. Res je, niso Messi ali Ronaldo, v precej širokem krogu so vseeno dovolj znane.
To logiko sicer lahko apliciraš na skoraj vse športe, razen nogometa in košarke ter pogojno F1. Morda brez gugla veš, kdo je prvakinja na 100 m ali v maratonu? To vedno ve zainteresirana javnost. Trženje je pa stvar sposobnosti okolja in primernosti športa za široko razširjenost. Bolta vsi poznamo, pa vseeno, koliko ljudi s ukvarja s šprintom na 100 m?