Slovenska vojska

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.085
3.033
113
Nikoli ni pravi cas za vojsko, ker nikoli ne sme bit. Vojska...ma kaj? Ce nas kaka drzava napade, zgubimo, preden nas bo napadla. Pa kaj vi res ljubite to usrano vojsko in vojne in streljanje? Kaj je z vami?
Še smo opice...še...ko bo ukinjena zadnja vojska na svetu, takrat si pa lahko cestitamo, do takrat pa....opice!
Ratatatatata...uauuuu...fenomenalno, res.
Pa kaj, če zgubimo bomo pa kolaborirali.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.838
4.951
113
Ratatatatata...uauuuu...fenomenalno, res.

Poglejte mojaaaa čustvaaaaa!!!!!!!!
...

Saj lepo, da bi vsi sedeli okoli tabornega ognja, peli pesmice in igrali na kitaro, ampak v realnosti tega ni tako. Stolatja smo se pobijali v Evropi, mi smo se nazadnje nehali dobre 30 let nazaj, ko smo dobili svojo zemljo - po temo ko smo dolga leta z istimi ljudmi govorili o bratsvu ijedinstvu. No, oni so se med seboj še naprej, veliko ljudi je tudi končalo zasutih v jarkih.

In kar vidiš v svetu, če nisi pomemben ne bo nobenega brigalo za tebe. Za to je prav, da se ima kakšno puško in par patronov na zalogi in kakšnega, kateri zna streljat. Za vsak slučaj.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Za vsak slucaj...ce se ne ves, se je vojna z JNA koncala za mizo. A mislis, da smo res premagali JNA z mitraljeskami in 2 tankoma? Ha...ce bi JNA hotela, bi nas zmlela! A ves, koliko orozja je imela proti nam?...sicer sem pa proti vsakrsni vojski na kateremkoli delu sveta, sem proti vsaki vojni in proti vsakemu streljanju...ti pa ocitno imas rad ratattatattaa...ko pride do klanja, pa bi jokal, verjemi, edino, ce ne bos vzel kake droge, da bos zbezljano laufal in se streljal za tajkuncice na vrhu, ki se bodo režali v fotelju. Ko bo dovolj, pa se bodo usedli za mizo in podpisali premirje. Tebe pa ne bo več...Premalo se zavedas resnega namena zivljenja!
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Za vsak slucaj...ce se ne ves, se je vojna z JNA koncala za mizo. A mislis, da smo res premagali JNA z mitraljeskami in 2 tankoma? Ha...ce bi JNA hotela, bi nas zmlela! A ves, koliko orozja je imela proti nam?...sicer sem pa proti vsakrsni vojski na kateremkoli delu sveta, sem proti vsaki vojni in proti vsakemu streljanju...ti pa ocitno imas rad ratattatattaa...ko pride do klanja, pa bi jokal, verjemi, edino, ce ne bos vzel kake droge, da bos zbezljano laufal in se streljal za tajkuncice na vrhu, ki se bodo režali v fotelju. Ko bo dovolj, pa se bodo usedli za mizo in podpisali premirje. Tebe pa ne bo več...Premalo se zavedas resnega namena zivljenja!

Lahko bi kvečjemu naredila več sranja, kot ga je. Kapacitete za mletje pa ni imela, kar so lepo pokazale vojne malo južneje od nas.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, sam ne z 18 let starimi naborniki. Vukovar so naredili zreli veterani, stari čez 30 let.
Pri nas so se samo malce učili.

Sicer je pa vojaška psihoza težka mona. Otrok pri 18. - 20. letih se bo šel tepst, do taprve klofute. Potem bo jokal k mamici. Tridesetletnik je pa precej drugačna zgodba, sploh če iz par takih narediš tolpo psihopatov. Eden drugega rinejo naprej, takrat postane čisto vse kar dovoljeno :obesise: .
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Za vsak slucaj...ce se ne ves, se je vojna z JNA koncala za mizo. A mislis, da smo res premagali JNA z mitraljeskami in 2 tankoma? Ha...ce bi JNA hotela, bi nas zmlela!!

Mnja....kjer je volja tam je pot....

Sodelavc je bil v rovu...še z 4mi drugimi....ena puška in poln saržer za vse njih....april 92 ko je začelo dol v Bosni.... Pa...?

Se znajdeš....sploh če je na drugi strani polno dobrovoljcev napumpanih z rakio :)

Puška poči....prvi pade....drugi se pa razbežijo...pa maš še dodaten M70AB2 z 4mi saržerji in pancir na rov :)

Pa počas do vedno več in več...jebiga
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne govorim o posamicnih situacijah...govorim o vojni med JNA in Slovenijo. Ta vojna se je koncala diplomatsko za mizo. Ja, vem da so bili doloceni spopadi, ampak ce bi dobili povelje "ruši", bi bilo mnogo huje. Med drugim, ce se ne motim, so tudi pri Postojni na letaliscu bili postavljeni tanki s cevmi proti Postojni in cakali na povelje za "ogenj", ampak ukaza niso dobili, ker so se spogajali za mizo...
JNA je bila baje 4 najmocnejsa v Evropi in potem naj bi jo neka mala Slovenija premagala...s tistim orozjem, ki so ga prestregli, da bi odslo dol...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Model....opisujem ti identično situacijo v Bosni (pa na Hrvaškem ni bila bistveno lažja)...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ne govorim o posamicnih situacijah...govorim o vojni med JNA in Slovenijo. Ta vojna se je koncala diplomatsko za mizo. Ja, vem da so bili doloceni spopadi, ampak ce bi dobili povelje "ruši", bi bilo mnogo huje. Med drugim, ce se ne motim, so tudi pri Postojni na letaliscu bili postavljeni tanki s cevmi proti Postojni in cakali na povelje za "ogenj", ampak ukaza niso dobili, ker so se spogajali za mizo...
JNA je bila baje 4 najmocnejsa v Evropi in potem naj bi jo neka mala Slovenija premagala...s tistim orozjem, ki so ga prestregli, da bi odslo dol...
Ja, lahko bi JLA dobila povelje "ruši", ampak kaj bi s tem dosegli? Bi tudi naši lahko dobili povelje "streljaj ujetnike" :)
Si pozabil, koliko so imali slovenci ujetih vojakov, pa da so srbske matere protestirale v BG proti vojni?
Pa pozabi kaj se sme ali ne sme, v vojni se kršijo pravila. Pa v JLA so bili oficirji tudi slovenci, hrvati, pravzaprav je bil vrhovni poveljnik hrvat Mesič.

Če bi JLA napadla bolj resno, bi bila na koncu pirova zmaga, če bi zmagali.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
povelje "ruši" ni vojni zločin.taktična odločitev
povelje "streljaj ujetnike" - Slovenija danes ne bi obstajala. Nihče je ne bi priznal, naši bi vsi sedeli v Haagu, upravičeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Premirje se je podpisalo na Brionih...kjer so se zmenili, kako, zakaj, cemu, itd.
Moram pa priznati, da je Slo TO in policija v mnogih primerih uspesno zajela JLA vojake. So pa bili mrtvi, tako na eni, kot na drugi strani. Rip!