Slovenska vojska

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.978
5.185
113
Torej smo prišli do tega, da je fajn imeti vojsko za vsak slučaj?

780 miljončkov v 5 letih pa tudi ni neka absurdna številka, če bodo pa otroci lačni se lahko vzame denar raznim Mirovnim inštitutom in kluturnikom.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Sej ti nisi baš neki starejši...
Sem tok starejši, da sem bil na pragu pubertete takrat. Tud moj foter je bil v manevrski strukturi, vem kakšna je pršla mat nazaj, ko mu je nesla cunje na barikade in podobno. Tud vem, da so bli plani zradirat SLO, pa so naši politiki (v sožitju) takrat zmagal. Pa ti si bil iz levga v desnga, al si dejansko doživu teh 10 dni?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ne želi si videti, če bi TO izpolnila Janšev ukaz in napadla ljubljanske vojašnice.
Ja, mina je že bla v minometu. Je pa res, da tud če ne bi blo Janše, bi bli ostali bolj cagavi. Smo jo kr dobr odnesl, kar zarad vseh skupi vključno s Kacotom. Tko da ni prav, da se glede tega že tolk let obmetavajo.
Pa avioni so tud obrnil, pa ne enkrat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Pa avioni so tud obrnil, pa ne enkrat.

Ne vsi očitno. Se še danes prav lepo spomnim, kako sem z balkona opazoval reaktivca, ki je zbombandiral radijski oddajnik na Krvavcu preden smo šli v klet v zaklon kot vsi ostali sosedje, ki so tam ždeli že nekaj časa.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Jaz se pa spomnim Mig21 ki je prebil zvočni zid nad Ljubljano......

Pa ogrodja tanka v Mostah pri Komendi...tistega ki mu je odneslo kupolo 20m stran "u kukuruz"....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Govorim o zravnanju SLO z zemljo.


Pa to magično "ravnaje z zemljo" poslušam od vseh strani....

Od veterna Oluje s katerim sem bil na jadranju.......od vetrana iz Sarajeva pri katerem smo bli na bookingu.....od sodelavca ki je bil 5 let na fronti....od drugega sodelavca Srba ki je bil rezervist v 90s....od Rašete na YT filmčku ki nam napoveduje vojno (čudežno umaknjen iz YT pa je obstajal)....

To "ravnanje sa zemljom" ali pa "tepihovanje" je značilno za Srbe.....tud začuda take bajke poslušaš še dandanes če se kak malo preveč sprosti in vživi po kakem pivu...

Šta bi oni mogli nama da urade itd.....al jebiga niso mogli...stigli....bilo zabranjeno itd :valjamse:

Lej..... W T F!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Saeed

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
kalbo...če ne bi bilo janše, bi morda bil danes še kdo živ...ta kekec je dejansko "hotel kri". seveda ne svoje, itak da ne...na srečo so bili poveljniki takrat bolj pametni in so bolj ali manj mirno ignorirali njegove "ukaze". je kar nekaj knjig napisanih glede teh povelj iz tistega časa. seveda, vsaka knjiga je osebno mnenje in morda pristranska, a vseeno. dejstvo je, da je frajer hotel pravo vojno. kjer nas bi "ljudska" vojska povozila kot zajce. in to za zajtrk....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.747
113
Ljubljana
hmpg.net
Minister za obrambo pri nas je predsednik Nsi
Nova Slovenija – krščanski demokrati smo sredinska krščanskodemokratska stranka.
Naše delovanje temelji na krščanskem pogledu na človeka in na njegovem nedotakljivem dostojanstvu, na svobodi, pravičnosti in varnosti.

En pogan pa takole:
"Divert weapons funding to research to prevent next pandemic, pope says"
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Pa to magično "ravnaje z zemljo" poslušam od vseh strani....

Od veterna Oluje s katerim sem bil na jadranju.......od vetrana iz Sarajeva pri katerem smo bli na bookingu.....od sodelavca ki je bil 5 let na fronti....od drugega sodelavca Srba ki je bil rezervist v 90s....od Rašete na YT filmčku ki nam napoveduje vojno (čudežno umaknjen iz YT pa je obstajal)....

To "ravnanje sa zemljom" ali pa "tepihovanje" je značilno za Srbe.....tud začuda take bajke poslušaš še dandanes če se kak malo preveč sprosti in vživi po kakem pivu...

Šta bi oni mogli nama da urade itd.....al jebiga niso mogli...stigli....bilo zabranjeno itd :valjamse:

Lej..... W T F!!!

Ja glej, ti že veš.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Ja glej, ti že veš.

Lej.....dejva tkole!

Vse se ponavad začne z "vi bečki konjušari" pristopom :) Al pa z če vam Milo--šević ne bi dovolil se vi nikoli ne bi odcepili.....

In potem začneš debatirat.......in ugotoviš da (v 80% gre za Srba al pa nekega težkega YU nostalgika) je model en navaden mitoman....kar ti podaja nima ponavadi neke realne osnove zadaj.

Ker te pač take zadeve malo zanimajo.......tud kaj prebereš.......ko usput na terenu tud koga spoznaš......ga diskretno tud izprašaš po dolgem in počež (folk vojne generacije ponavadi okol 70s letniki.....so še kako živi).

In potem se začne vzorec ponavljat.

Slovenija......vi nečete nikad...mi vam ne damo pravo na samoodcepljenje....sravnat/tepihovat čemo vas.....jest čete travo......pufff odcepljeni!

Ok usral se nam je......mel smo srečo itd......hvalabogu!

Hrvaška......vi nečete nikad...mi vam ne damo pravo na samoodcepljenje....sravnat/tepihovat čemo vas.....jest čete travo......pufff odcepljeni!

ok...ekhm...ql

Bosna........vi nečete nikad...mi vam ne damo pravo na samoodcepljenje....sravnat/tepihovat čemo vas.....jest čete travo......pufff odcepljeni!

WTF :cheer:

Kosova repubLJik.........vas niko nesme da vas tuče OSIM naše policije! .........pufff odcepljeni!

Pa dobr folk ex bratskih republik....pa ne morte tko no.....vi se borite proti 4ti največji armadi na svetu!!!!! Aloooo! :valjamse:

Zgodbe iz terena so tudi po enakem vzorcu.......ni važno al sem se pogovarjal z ZNGo (zbor narodne garde-Cro) borcem...al z muslimanom iz Sarajeva....al z muslimanom v Bihaškem obroču.....vse ma isti vzorec!

Če jih ni blo vsaj 10več kot nas.......pa če niso mel mal rakije v riti......jih sploh ni blo na spregled.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ko si že mojo mamo omenu, sicer ne vem čemu je blo to namenjen, to veš sam ti.

Ja ona ve, je spala zraven človeka k je eno leto sred noči hodu iz stanovanja po enkratnem zvonjenju telefona in ga po dva dni ni blo domov, na naši katri pa po tisoče kmjev... Pa ko sta se kregala zarad tega, pa ji je sam reku... prosim verjem mi, da ti ne smem povedat, pa da se ne hodim kurbat. MSNZ ti je kej znano?
Pa k je sred noči po tej 10 dnevni jebi pršu domov pa reku, spoki gremo na morje, pa smo šli in bli sami v kampu tri tedne, on je pa sam peku na žaru pa pil pivo, pol pa na vrat na nos nazaj domov on pa not. In ja ona ve, k ga je pokopala po tem isto leto konc leta k so ga ustreljenga našli na Žalah...Tud njegov oče je vedu vse, je bil visoko v CZ takrat pa marsikej povedu leta po tem.
Tko da mojo mamo omenji sam s tehtnimi razlogi in me s tem ne draži. Bo šlo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
kameleon...dejansko smo imeli malo sreče (pa vsi južni bratje tudi), ker se ljudski vojski oziroma bolj njenim vodjem dol v beogradu NI dalo hecati z mediji. jekleni kaco, ćelavi & medo so bolj kot ne uspešno vodili medijsko vojno. in posledično smo tudi zaradi tega imeli relativno malo žrtev. pa tudi, poveljniki na obeh straneh so bili dokaj pametni in niso izzivali. kljub poveljem, ki so zahtevala ravno to-izzivanje. če upoštevaš še nabornike, ki večinoma niso imeli pojma, kaj se dogaja in predvsem-NISO hoteli umirati, potem vidiš, da je bilo že v osnovi vse slaba strategija. ampak...ČE bi namesto nabornikov privlekli gor srbe, bi se marsikaj slabše izteklo. tako pa...imamo vojno (uradno ni bila vojna), ki smo jo dobili, posledice pa imamo opisane v več kniigah. tudi kako je zgoraj omenjena trojica (in še kdo) pošteno profitiral :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi, boc in jest5

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
kameleon...dejansko smo imeli malo sreče (pa vsi južni bratje tudi), ker se ljudski vojski oziroma bolj njenim vodjem dol v beogradu NI dalo hecati z mediji. jekleni kaco, ćelavi & medo so bolj kot ne uspešno vodili medijsko vojno. in posledično smo tudi zaradi tega imeli relativno malo žrtev. pa tudi, poveljniki na obeh straneh so bili dokaj pametni in niso izzivali. kljub poveljem, ki so zahtevala ravno to-izzivanje. če upoštevaš še nabornike, ki večinoma niso imeli pojma, kaj se dogaja in predvsem-NISO hoteli umirati, potem vidiš, da je bilo že v osnovi vse slaba strategija. ampak...ČE bi namesto nabornikov privlekli gor srbe, bi se marsikaj slabše izteklo. tako pa...imamo vojno (uradno ni bila vojna), ki smo jo dobili, posledice pa imamo opisane v več kniigah. tudi kako je zgoraj omenjena trojica (in še kdo) pošteno profitiral :)
+ Slovenija je bila in je dokaj homogena - ni bilo kritične mase (Srbov) za ustanovitev t.i SAO, ki bi lahko delali sranje od znotraj, skratka Slovenja je lahko sla.
Tisti trije, ki si jih navedel pa so res bolj ali manj vodili medijsko vojno - bolj za domačo javnost kakor kaj drugega. Sicer pa so vecjo vlog tako na terenu kot na visjih nivojih (pri pogajanjih) odigrali "stari" z vec izkušnjami in vezami.
In ja ne bi nas zradirali a bi bilo veliko večje in dolgotrajnese sranje.