Slovenska vojska

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Nihče ni rekel da je bila v vietnamski vojni (mimogrede, v besedi Vietnam ni črke J). Dej Hanzi ne seri, sanja se nam ne kaj je počela v vietnamu, pač bila je tam, mogoče so imeli vajo ali kaj tretjega. Ampak važno da se čutiš poklicanega da sodiš o tem kako da so ta odlikovanja brezvezna in da jih itak dobi vsak papak, magari za čohanje po jajcih (oh wait).

Mislim, res ste ogroženi, ker prejšnji generali so se pa plazili po jarkih in vas lastnoročno branili pred sovražnikom.
Tudi, če je bila na vaji v Vietnamu ali pa kjerkoli, tudi Afganistanu in je za vsako vajo dobila odlikovanje, potem je pri nas red odlikovanj popolnoma izgubil svoj pomen in namen. Da si odlikovan za udeležbo v vaji je o_O (kje je smeško z gorjačo?!)... Po mojem spominu, pa noben od naših nadrejenih v vojski ni bil nikoli udeležen v kakšni vojaški akciji. Naši so bolj pozadinci. Lahko pa da se motim...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Babe se ne daje na pomembne položaje že iz razloga, ker mesečno menjujejo mnenja samo zaradi delovanja hormonov. Ne more bit nekaj danes belo, kar je čez 14 dni črno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Tudi, če je bila na vaji v Vietnamu ali pa kjerkoli, tudi Afganistanu in je za vsako vajo dobila odlikovanje, potem je pri nas red odlikovanj popolnoma izgubil svoj pomen in namen. Da si odlikovan za udeležbo v vaji je o_O (kje je smeško z gorjačo?!)... Po mojem spominu, pa noben od naših nadrejenih v vojski ni bil nikoli udeležen v kakšni vojaški akciji. Naši so bolj pozadinci. Lahko pa da se motim...

Točno o tem govorim. Zato ste pa znalci tukaj gor da boste na novo opredelili kriterije za vojaška odlikovanja. Prvi pogoj je da maš tiča, drugi pogoj pa vzvišen odnos do vseh ki ga nimajo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Babe se ne daje na pomembne položaje že iz razloga, ker mesečno menjujejo mnenja samo zaradi delovanja hormonov. Ne more bit nekaj danes belo, kar je čez 14 dni črno.
:D
Ne vem v kakšnem okolju živiš in kakšne babe poznaš.;) Ampak v nekih drugi temah je bilo govora, da so "babe " trmaste.
Že v temi "dom in gradnja" je veliko vprašanj, ki se začnejo "baba hoče tako in kako..... kako to izvesti";)


Zakaj in kako je ta ženska postala general, ne vem. So pa opcije:
-nobeden drug ni hotel funkcije
-nekomu paše, da bi lažje/težje manipoliral
-je prišla na vrsto
-je sposobna
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Nihče ni rekel da je bila v vietnamski vojni (mimogrede, v besedi Vietnam ni črke J). Dej Hanzi ne seri, sanja se nam ne kaj je počela v vietnamu, pač bila je tam, mogoče so imeli vajo ali kaj tretjega. Ampak važno da se čutiš poklicanega da sodiš o tem kako da so ta odlikovanja brezvezna in da jih itak dobi vsak papak, magari za čohanje po jajcih (oh wait).

Mislim, res ste ogroženi, ker prejšnji generali so se pa plazili po jarkih in vas lastnoročno branili pred sovražnikom.
Mah, očitno si medalje bolj delijo kot prostovoljni gasilci. Samo da gasilci d9bijo medaljo "namesto" placila.
Vojaki pa.kot vem se ne delajo samo za medalje, ampak tudi za €.

Ravno v teh dneh slišal ko je obletnica avsenikov smrti. Precej kulturnikov je dobilo.presernovo nagrado, avsenik je ni dobil, je pa dobil "vojaški pogreb ". Se takrat bi ga pustili na miru, pa bi ga svojci in fun club pokopal.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Vglavnem hočeš povedat, da nimaš pojma kakšna odlikovanja se sploh podeljujejo, kaj šele kje, kako in pod kakšnimi pogoji, ampak ti je pa jasno, da je to kar neki in jih dobesedno mečejo za vojaki, samo da se oblečejo v zeleno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.460
9.194
113
Mi bomo v sluzbi tudi zaceli odlikovanja podeljevat, jih bodo nosili na ibercugih ;)
- remont 2018
- 10 ur dežurstva na leto
-100 nadur na mesec
- neplačan dopust
- neizgubljeno orodje
- trezen na delovnem mestu
itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Vglavnem hočeš povedat, da nimaš pojma kakšna odlikovanja se sploh podeljujejo, kaj šele kje, kako in pod kakšnimi pogoji, ampak ti je pa jasno, da je to kar neki in jih dobesedno mečejo za vojaki, samo da se oblečejo v zeleno.
Tu mi sprašujemo kako je s tem in ugibamo. Torej ce ti ves nas prosim razsvetli.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj ni tako težko najti:
(1) Za zasluge, razvoj in krepitev obrambe države in Slovenske vojske, za zasluge, hrabrost ter uspehe pri opravljanju vojaške službe v miru in v vojni podeljuje ministrstvo naslednja priznanja:
– častni vojni znak;
– red in medaljo generala Maistra;
– red in medaljo Slovenske vojske;
– medaljo ministra za obrambo;
– medaljo za zasluge;
– medaljo za znanstveno-raziskovalne dosežke;
– medalja za kulturne dosežke in promocijo Slovenske vojske;
– medaljo načelnika Generalštaba Slovenske vojske;
– medaljo za hrabrost;
– medaljo za ranjence;
– medaljo za mednarodno sodelovanje;
– medaljo v službi miru.
(2) Ministrstvo podeljuje tudi plaketo ministra za obrambo, priznanje delodajalcem pripadnikov pogodbene rezerve ter priznanja za delo na obveščevalno varnostnem področju, priznanje vojakom Slovenske vojske za dosežene uspehe, za sodelovanje, za delo na športnem področju, za najboljše strelce, za dolgoletno službo ter spominska priznanja in spominski pečatni prstan. Kot priznanje se lahko podari tudi hladno in strelno orožje.
(3) Generalštab Slovenske vojske, vojaško teritorialna poveljstva, njim enaka ali višja poveljstva, bataljoni, njim enake ali višje enote in zavodi lahko podeljujejo svoja priznanja, katerih obliko in namen določijo v ustreznem pisnem aktu poveljevanja.
(4) K vrsti in obliki priznanj poveljstev, enot in zavodov iz prejšnjega odstavka ter pogojem za njihovo podeljevanje, mora predhodno dati soglasje Generalštab Slovenske vojske.
Vir:

Poleg naših pa dobivajo tudi odlikovanja tujih vojsk in vlad.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.044
5.740
113
blizu močvirne prestolnice
Generalmajor Alan Geder je eden naših najboljših poveljnikov. Bil je poveljujoči v spopadu v Gornji Radgoni. Šolal se je tudi v ZDA. Poslovil se je z besedami: "Odhajam. Z nezlomljeno hrbtenico."
Po le devetih mesecih je takšnega človeka odslovil ... Karel Erjavec.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Za vojsko, ki je usposobljena za mir, za vojno pa ima oceno "nesposobni" so bojne izkušnje generalov res pomembne ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Jaz bi bil potem kamot načelnik generalštaba-ravno danes sem obiskal "moje bojišče" med osamosvojitvijo in na hitro obudil par spominov z gostilničarjem..:evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Mamca

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.044
5.740
113
blizu močvirne prestolnice
Seveda to ni zanimivo za naše pisune, zanimivo je le ko prebutajo čefurčka.
Dežurne HE posadke Slovenske vojske so letos poletele na pomoč že 600-krat. Od tega so 192-krat v gorah, 347-krat nujno medicinsko pomoč, 52-krat za prevoz inkubatorja in 9-krat sodelovale pri gašenju požarov. Skupaj so prepeljale 620 poškodovanih ali obolelih oseb.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Seveda to ni zanimivo za naše pisune, zanimivo je le ko prebutajo čefurčka.
Dežurne HE posadke Slovenske vojske so letos poletele na pomoč že 600-krat. Od tega so 192-krat v gorah, 347-krat nujno medicinsko pomoč, 52-krat za prevoz inkubatorja in 9-krat sodelovale pri gašenju požarov. Skupaj so prepeljale 620 poškodovanih ali obolelih oseb.
Hvalevredno.
Pa vendarle to ne pomeni, da ga ne smejo biksati. Ti trdiš da bi morali medije v primeru Pivka cenzurirati?