Slovenska vojska

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
brezje1_display.jpg

Res je..in to v prvih vrstah.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
nacek , vredu našil si članek, kjer je novinar napisal, kar je pač napisal. Kolko je od tega res, je pa drugo. V večini se strinjam s napisanim, vendar PROSTOVOLJNI gasilci v večini nimajo pnevmatskih škarij. Če jih pa kdo slučajno ima, pa ne moremo govoriti da zdaj to dela večina prostovoljnih gasilcev.
Lahko pa najdeš kje podatek, koliko prostovoljcev imaj pnevmatske škarje. ??!!
PS Novinar je tudi napisal, da režejo poškodovance iz razbitin. Kvečjemu lahko režejo pločevino, da rešijo poškodovance.

Da ne bomo off. Vsake rokavice lahko uničiš, če z njimi delaš nekaj za kar niso predvidene. Tudi če so dobre kvalitetne. Lahko jih tudi namerno uničiš.... itd itd
Ni čist tako. Je kar nekaj PGDjev v Sloveniji, ki so stalno operativni in imajo opremo in nalogo za posredovanje pri prometnih nesrečah.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
nacek , ampak me še zmeraj zanima, katera so to prostovoljna društva, ki imajo opremo za reševanje iz zverižene pločevine (pnevmatske škarje). Da lahko prostovolci s koncesijo gredo na avtocesto je jasno. (gašenje, pomoč pri odstranjevanju posledic, osvetljevanje ponoči, podpora policiji, reševalcem..............)
Številka 50 PGD-jev , da ima pnevmatske škarje ????
Da ne boma šla izven teme.
Pa dej mal se pozanimaj preden traparije pišeš. Društva, ki so omenjena so stalno operativna in pokrivajo tudi avtocesto. Sestavni del voznega parka je pa gasilsko vozilo namenjeno tudi reševanju iz razbite pločevine.
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED3994

20. člen in še par členov naprej

Vidim pa, da naših Grosupeljskih ni več notri, so pa bili in je bil DARS sofinanciral avto. Še vedno pa izvozijo na večino prometnih nesreč v okolici, izvozi pa tudi Ljubljanjska brigada, ki obrne, če ni potrebe.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Da se vrnem na cevlje. Mogoče je tako kot je bilo pri nas v službi na gradbišču.
Kot smrkavc se zaposlim v podjetju z nekaj 100 radniki na gradbišču. Podjetje zrihta nekaj modelov čevljev, katere naj bi delavci testiral, jaz pa po nekem obdobju pobral od delavcev vtise in izkušnje. Tisti ki bi bili najboljši, bi se potem.nabavili za celo podjetje.
Po mesecu ali dveh "uporabe" zacnem spraševati delavce o čevljih.
Nekateri so jih imeli v omari, drugi na fusu, tretjim je bilo vseeno katere.
Potem pa naj jaz napišem katere čevlje naj kupimo ker so kao najbolj primerni za naše delavce. Pa samo dobro so jim želeli v firmi(takrat se bi bilo tajkunov)
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Si dobil potem nogo ker nisi opravil naloge ali čestitko za jamranje kako se vsem jebe in se nič ne da.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.408
113
v lokalni ostariji
Eh ja že dolgo se ali dobavi kar ene čevlje ali pa vsakemu daš "vaucer" za čevlje v eni od trgovin s zaščitno opremo pa naj si sam izbere ker čevelj ki je ful dober zame ni nujno tudi zate...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
kalbo , če si že bral stare poste, bi lahko opazil, da je nekdo že napisal odgovor. In razprava o tem ni več aktualna.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
Sem bil že v strahu, da se ne bomo vrnili na čevlje. Hvala@hanzi!
Sem bi na Cerju pri Novi gorici, nad Miren-om, kjer je nekoč bila tovarna obutev.
V stolpu je sedaj razstava, med drugim tale čevelj.

Cevlji.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash