Slovenci od danes na Hrvaško

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Očitno ne samo Lošinj, temveč cela Hrvaška željno čaka DENAR.
Mislim na denar od turizma, od turistov, pa seveda tudi od njihovih državljanov, ki bodo potovali po Hrvaški, če bodo potovali.

Na črpalki so mi včeraj rekli, da je v času zaprtja kafičev šel promet s kavami s 50 na 700 kav dnevno. :)

Jutri pa bodo odprti vsi kafiči, lastniki so očitno že v nizkem štartu... Tole sem posnel danes ob 19.uri.

DSC07305_resize.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hrvatom hrvaška. End !

Njihovega napuhlega rilca sem se nažrl.
Verjamem da kdor ima doŁ nepremičnino, da ima poseben odnos, toda jaz osebno - dost je bilo. Mejo na Kolpo in to tisto Ježkovo, brez line. Tista njihova lepa ni tako lepa. Pa bi bila, če bi bili ljudje "precej bolj :fredi: " turistično naravnani.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Johan - bi rekel, da prodaj. Že zaradi osebne časti.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Pravila se niso usklajena obojestransko. Kaj ti pomaga, da gres spucat, preluftat... nepremicnino. Po vrnitvi moras pa 7dni doma cicat pa cakat.

To bo (baje) odpravljeno v tednu dni, saj mora pri takih dogovorih veljati recipročnost.
Za Slovenca mora ob vrnitvi domov veljati enako, kot za Hrvata, če pride iz Slovenije.

Je pa (preverjeno!) družina iz Nemčije že v petek (sreča?) popolnoma brez problemov šla skozi Avstrijo, Slovenijo in vstopila na Hrvaško. Sedaj so na Lošinju.
Na hrvaški meji so le povedali, kam gredo, za koliko časa, in dali tel. številko.
Nobenega covid pasporta... Nobenega merjenja temperature.

Je pa seveda vprašanje, kaj bo čez 3 tedne, mesec...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To ni žalitev.
Zame je žalitev, ko pridem tja doŁ in mi natakar skorajda vpričo mene pljune v kozarec. K sosednji mizi z nemci pa pridno nosi in nosi.

Razumeš kaj govorim? Če imaš vikend tam dol - kar povej, kako si ga otel v onih Tudžmanovih časih? Ker imam kar nekaj zgodbic od znancev, ki so bili tam vsaj 20 let že lastniki parcel in kpl. zgradb, z denarjem vred, ter po Tudžmanovsko delastninjeni itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Kaj pa iz poslovnih razlogov.
Kaj boš reko samo kam greš ali boš rabil kakšno vabilo......
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
To ni žalitev.
Zame je žalitev, ko pridem tja doŁ in mi natakar skorajda vpričo mene pljune v kozarec. K sosednji mizi z nemci pa pridno nosi in nosi.

Razumeš kaj govorim? Če imaš vikend tam dol - kar povej, kako si ga otel v onih Tudžmanovih časih? Ker imam kar nekaj zgodbic od znancev, ki so bili tam vsaj 20 let že lastniki parcel in kpl. zgradb, z denarjem vred, ter po Tudžmanovsko delastninjeni itd.

Glej, mene pustijo na miru. Celo kakšno kavo mi plačajo.

Tistih 600-800.000 Slovencev, ki gredo na Hrvaško vsako leto, pa ne moreva zanikati. Ne ti in ne jaz. Nihče.
Očitno se mnogi Slovenci vračajo. Ker očino nimajo te smole, da bi naleteli na kretena, ki jim pljuva v kavo...

Sicer pa lahko gredo Slovenci na Lošinju tudi k slovenski ponudnici lux apartmajev z bazenom, itd. Gospa ima ZELO DOBRE ocene na Bookingu, ima pa seveda nadstandardo ceno.

Galboka Residence
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Taprvi dan letim dol, samo da se ukine karantena pri nas. Za družine se p tudi jaz priporočam za informacije
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Normalno je da Hrčki rabijo denar. Tudi naš turizem ga. Po mojem od nas vikendašev ne bodo kaj prida skasirali, razen smeti. No saj konec koncev te tudi plačujemo celo leto. Zapravljali pa ne bomo veliko. Na začetku bomo sigurno hujši kot Čehi v tam 80, 90tih. Čimmanj v stik z ostalim svetom pač. Kar je normalno da pohodov po gostilnah in shopingov v trgovinah ne bo.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Kaj pa iz poslovnih razlogov.
Kaj boš reko samo kam greš ali boš rabil kakšno vabilo......

Za "biznis" najbrž najbolše kakšno vabilo s žigom.

Za lastnike nepremičnin izpisek iz zemljiške knjige, verjetno pa zadostujejo tudi plačane položnice, kjer je ime, priimek, naslov na Hrvaškem.

Za lastnike plovil pa ne vem. Mi je počil gumenjak in nisem kupil novega... ;)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.