Slovenci od danes na Hrvaško

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
lastniki starši-kaj pa otroc-snaha-zet

Ja, je kup vprašanj in dilem.

Mora pa biti recipročnost: če Hrvatu, ki gre v Ljubljano, ali na Bled, ob vrnitvi na Hrvaško ni treba na Hrvaškem v karanteno, potem naj ne bi bilo potrebno tudi Slovencu, ki je šel v Hrvaško.
Ob pogoju enotedenske karantene jih zagotovo dve tretjini Slovencev, ki so mislili iti na Hrvaško, ne bo šlo...

In ja, tu, kjer sem, je celo nekaj domačinov, ki imajo apartmaje, proti, da bi prišli Slovenci. Prišli v tem trenutku...
Čez mesec, mesec in pol bomo dejansko videli, koliko okužb bo na otoku - otokih.

Je pa recimo lošinjska županja glede tega zelo ostra. Če bo samo ena okužba, bo otok v eni uri - zaprla.

Mesec nazaj se celo ni smelo iz Cresa na Lošinj. Na Beleju (Cres) je policija kontrolirala avtomobile. Domenvam, da so smeli do Malega Lošinja samo kamioni, ki so vozili hrano.

Drugače pa se mi zdi, da smo zankrat (na otoku) dosti bolj varni, kot recimo v Ljubljani, ali v Zagrebu.
Končno jetu dosti manj ljudi, vsak vsakega pozna in najbrž (skoraj) vsi spoštujejo pravila, distanco.

Zase vem, da bi me bilo v Ljubljani precej strah iti z mestnim avtobusom v BTC. Veliko bolj strah, kot tu iti v trgovino....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.579
113
Zdaj se še upajo preseravat ja in bit glasni, ko še živijo od lanskega izkupička. Počakajmo do sredine sezone. Ko ne bo nobenega, bodo še srbe na kolenih prosli naj pridejo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
...Mora pa biti recipročnost: če Hrvatu, ki gre v Ljubljano, ali na Bled, ob vrnitvi na Hrvaško ni treba na Hrvaškem v karanteno, potem naj ne bi bilo potrebno tudi Slovencu, ki je šel v Hrvaško....
Kakšna pa je to reciprčnost? Torej en slovenec na hrvaško, en hrvat v slovenijo. En SLO euro v hrvaško, en HR euro v slovensko!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
..Je pa recimo lošinjska županja glede tega zelo ostra. Če bo samo ena okužba, bo otok v eni uri - zaprla.
...Drugače pa se mi zdi, da smo zankrat (na otoku) dosti bolj varni, kot recimo v Ljubljani, ali v Zagrebu.
Končno jetu dosti manj ljudi, vsak vsakega pozna in najbrž (skoraj) vsi spoštujejo pravila, distanco.
Zase vem, da bi me bilo v Ljubljani precej strah iti z mestnim avtobusom v BTC. Veliko bolj strah, kot tu iti v trgovino....

zaprejo otok, ne vidiš slovenije in materni jezik postane srbohrvaščina.
v Lj so kolesarji, gibajoči tako kot virus
avtobus? še zmeraj lahko greš peš.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
Zdaj se še upajo preseravat ja in bit glasni, ko še živijo od lanskega izkupička. Počakajmo do sredine sezone. Ko ne bo nobenega, bodo še srbe na kolenih prosli naj pridejo :)
Malo moregen. Nič ni ostalo od lanskega leta. Zato si želijo odprtja. Slovence, ne švede! Slovenci so zdravi, pa vikende majo, pa ladje, pa več zapravijo kot Švedi.
Bo konec sezone, pa nas boto spet zje..al.
Kot Srbe. So dobri, najboljši jeba..i
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
zaprejo otok, ne vidiš slovenije in materni jezik postane srbohrvaščina. Hrvaščina (ne magazin, temveč skladište)... ;)
v Lj so kolesarji, gibajoči tako kot virus
avtobus? še zmeraj lahko greš peš.

Malo dolga je iz centra do BTC-ja, kakih 70 minut tja in nazaj... In neumno se mi zdi, da imam denar za bus, pa hodim peš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
Včasih dam namerno narobe, sam da se hrvaški slavisti javijo. Pri nas smo imeli Toporišiča in njegove gasivce in kaj vem kaj še!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Se je kdo vrnil danes dmov? Ne?
Potem velja 7dnevna karantena pri vstopu v SLO!

Čedalje bolj se mi zdi, da je ideja slovenske vlade zadržat ljudi (in evre...) v Sloveniji ravno s to karanteno. Hrvati bodo to kmalu ugotovili.

Dva od dveh slovenskih lastnikov, s katerima sem se slišal telefonsko, pravita, da bi seveda prišla, ampak zaenkrat še ne mislita priti, ker karantene ob povratku nista pripravljena sprejeti.

Kakorkoli, zadeva spominja na "jugoslovanske" depozite, ko si moral plačati, da si smel v Avstrijo.

V sedanjem primeru "plačaš" s tednom karantene, tednom izgubljenega časa. med katerim ne moreš niti naokrog, še manj v službo...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.579
113
Ne vem če si veliki vodja to upa naredit. Pritisk bi bil prevelik. Zna pa bit da bo zavlačeval koliko se bo dalo.
Včeraj sem dobil odgovor od hrčkov, kako je z žlahto od lastnika, če lahko gredo dol. Odgovor:

ulazak u RH omogućit će se ako posjedujete i na ulasku u Republiku Hrvatsku predočite odgovarajuću dokumentaciju kojom dokazujete vlasništvo nad nekretninom. Ulazak u Republiku Hrvatssku osim vlasnika dopustiti će se isključivo užoj obitelji vlasnika nekretnine.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ne vem če si veliki vodja to upa naredit. Pritisk bi bil prevelik. Zna pa bit da bo zavlačeval koliko se bo dalo.
Včeraj sem dobil odgovor od hrčkov, kako je z žlahto od lastnika, če lahko gredo dol. Odgovor:

ulazak u RH omogućit će se ako posjedujete i na ulasku u Republiku Hrvatsku predočite odgovarajuću dokumentaciju kojom dokazujete vlasništvo nad nekretninom. Ulazak u Republiku Hrvatssku osim vlasnika dopustiti će se isključivo užoj obitelji vlasnika nekretnine.

Se strinjam. Veliki vodja bo zavlačeval, kolikor se bo dalo.

Ampak saj so nas, Slovence, že uspešno testirali (prepoved prehajanja med občinami).

Pa tudi Ljubljana je bila že enkrat v zgodovini neprodušno obdana z žico.Takrat zagotovo nihče ni vedel, kaj so človekove pravice, danes pa vemo.
Pa vendar jih v tem primeru ni... Oziroma so debelo kršene. Na fin, zvit način...
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V praksi bo to prehajanje meje še zanimivo, oz. odvisno od tega, koliko se bo hrčkom dalo komplicirat.
Primer: lastnik stanovanja je mož, dol pa hoče it žena z otrokom, brez moža. Na položnicah in vseh izpiskih je naveden mož. Se bo morala na meji obrnit?
Interes prehajanja meje je obojestranski.
Razen če ni. Se bojo že zmenili. Razen če se ne bodo.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
1589282130024.jpeg
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ah, moram, glede na vse napisano, pa pljuvajte in vse ostalo, po želji:
- Hrvaška me ni vidla 20+ let in me še ne bo...
Ker kretenom ne dam enega centa...
Tako pač je... :cool:

Najmanj 750.000 Slovencev vsako poletje očitno ne deli tvojega mnenja.

Ti pa boš pač šel malo pogledat na Švedsko, ali v severno Italijo. Ne pa tja, kjer NI BILO niti enega primera. Z izjemo Brača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
No ja. Večina je takih kot ti sploh vikendaši. Tukaj kupijo in potem dol peljejo. Ko so mal dlje na dopustu pa gredo mogoče 1-2X tedensko na večerjo. Full dodane vrednosti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sej je tko pol slovenije južnjakov. Še celo volijo tako ...
Ne bi bilo čudno, če bi imeli dvojno državljanstvo. :(
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.