Slo. jezik na orig. navigacijah in tuchscreenih

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Snecer: Imel sem na testu Qashgai in me je pač zmotilo to, da plačaš isto kot drugi po EU, dobiš pa manj.(jezik).
Lastim sicer Nuvija z lifetime in ti dobro veš, kolikokrat so posodobitve za enkratno ceno lifetime. Citynavigator je delo tudi po jugi ter drugot opravil bp.
Konkretno pri Nissanu pa dvomim, da so posodobitve tako pogoste, pa če se ne motim, moraš kartografijo vsakič kupiti novo.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Odvisno od Nuvija, NT je samo še 1x do 2x letno.

Ne vem kakšno navigacijo ima Nissan, povem ti pa za Renault/Dacia. Uradno moraš vsako leto kupiti nove zemljevide, okoli 110 eur cela Evropa.

Medianav deluje tudi po Jugi, ti pravim, da so mape Here, torej identične tistim v City Navigator. Skratka pokritost je brezhibna.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pri avtomobilskih navigacijah po večini posodobitve izhajajo samo 1x letno (BMW, Audi, VW, Citroen, Peugeot, Opel..itd). Najbolj žalostno pa je to, da daš za update 160 eur ali več in dejansko sploh ne dobiš zadnjo verzijo karte..Pri serijsko vgrajenih navigacijah je baza podatkov vedno skoraj 1 leto zadaj.. Primer - danes so na voljo za iGO, Garmin, Sygic ipd HERE zemljevidi s podatkovno bazo 2014.Q3, medtem ko Citroen ponuja najnovejše karte (istega map providerja!) iz baze 2013.Q4. Lopofščina
smile-1.gif
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
To s staro kartografijo in ignranco do jezika, kjer prodajajo, je res hudo. In zanimivo, da se nihče pri nas ne vtakne v to (zaščita potršnikov, razni portali, ki se pasejo po avto. sceni, avtorevije...)
Za je za prihajajočo Hondo HR-V predvidena vgrajena Garmn navigacija.
 
Nazadnje urejeno:

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Opli imajo slo menije, ne pa slo vodenja., Če jezik sistema prestaviš na slo, neha delat glasovno vodenje (ker pač ni vgrajenih zvočnih datotek). Tako je vsaj na tanovi Corsi.
Čudno; Mazda6 nima slovenskih menijev (niti v navigaciji), se pa v navigaciji brez težav izbere slovensko (ali še kakšno drugo) vodenje
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Mazda je polizdelek.
evil.gif


pri Renaultu in Dacii originalna navigacija deluje brezhibno tako z slovenskimi meniji kot z glasovnim vodenjem. In ja tako popolno navigacijo lahko doplačaš tudi v Dacii Sandero za "borih" 410 €. V premislek premium znamkam....

Pred časom sem imel možnost preizkusiti Opel Adam-a s neko srednjo opremo in touch screenom sredi armaturne plošče pa nikakor najti navigacije (sploh ni bila vgrajena). Cena adama pa astronomskih 16.000 EUR.
bonk.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Adam je pač skropucalo za japi Opel loverje, ki so dovolj neumni, da ga preplačajo za 5 jurjev. Tako kot lastniki Audi A3, ki ga preplačajo za 10 jurjev, noter pa armaturka, da še Kia za 10 jurjev manj dnarja bolje izgleda.
Dokler folk kupuje, je to tako. Denar kroži od neumnih k manj neumnim. Jaz navigacije v avtu ekstra ne kupim niti pijan.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Mazda je polizdelek.
evil.gif


pri Renaultu in Dacii originalna navigacija deluje brezhibno tako z slovenskimi meniji kot z glasovnim vodenjem. In ja tako popolno navigacijo lahko doplačaš tudi v Dacii Sandero za "borih" 410 €. V premislek premium znamkam....
...

To bo ja , polizdelek
zmaga.gif


BTW: ravnokar sem videl reklamo, kako znajo v Renault servisih v miže preveriti 32 servisnih točk
cheer.gif

Nič pa niso povedali, so Renaulti taki, kot bi jih v miže tudi sestavljali
evil.gif
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
No takole: Iz Nissana so mi vsaj odgovorili (pohvalno), iz Citroena pa nič. To si bom zapomnil...
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Pri avtomobilskih navigacijah po večini posodobitve izhajajo samo 1x letno (BMW, Audi, VW, Citroen, Peugeot, Opel..itd). Najbolj žalostno pa je to, da daš za update 160 eur ali več in dejansko sploh ne dobiš zadnjo verzijo karte..Pri serijsko vgrajenih navigacijah je baza podatkov vedno skoraj 1 leto zadaj.. Primer - danes so na voljo za iGO, Garmin, Sygic ipd HERE zemljevidi s podatkovno bazo 2014.Q3, medtem ko Citroen ponuja najnovejše karte (istega map providerja!) iz baze 2013.Q4. Lopofščina
smile-1.gif

Ne vem, če je tako.
Pri družinskem Citroenu mi pokaže, da lahko nadgradim na 2014-2.
Pri nakupu sem lani dobil naloženo 2014-1.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Ja Data base pa 1 leto star pa hočejo astronomskih 150 eur za update.
Saj bi še človek plačal če bi dobil posodobitve za doživljensko ne pa en update pa še stare karte.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
To bo ja.
Saj citroen bi tudi z lahkoto lahko poslovenil navigacijo in tudi sam software, pa se jim enostavno jebe.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
To bo ja.
Saj citroen bi tudi z lahkoto lahko poslovenil navigacijo in tudi sam software, pa se jim enostavno jebe.

Res je... če lahko ena fizična oseba v nekaj dneh, v svojem prostem času prevede celoten RT4, RT5 in RT6 navigacijski sistem (katerega uporablja PSA) in ga uspešno namesti, potem se vidi, koliko jim dol visi na Peugeot/Citroen Slovenija.


Poleg tega bi še dodal, da na njihova odgovore čakam že od maja 2014 in avgusta 2014, saj jih do danes (marec 2015) nisem prejel - torej niti toliko niso zavzeti, da bi kaj poizvedovali pri vodilnih.

V 1 letu ne samo, da bi lahko bil uradno celoten prevod v SLO narejen, ampak tudi nameščen bi lahko že bil s posodobitvijo.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
55
28
Se sploh še kdo zna s fičotom iz Dolge vasi pri madžarski meji, pa do Gorice ob italjanski meji brez navigacije pripeljat po lokalnih cestah?
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Komu sta pa pisala na Citroenu?
Prav zaprav je Citroen spletno stran in kontakte postavil tako, da do "štaba" za Slovenijo sploh ne prideš. Jaz sem spisal nekaj v spletni obrazec za povpraševanje, pa me je kontaktiral eden od prodajnih salonov, da naj se zglasim glede nakupa....
Sedaj sem v fazi iskanja kontakta uvoznika za SLO ali kdor to pač je..
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Oh saj nebi fad nič kaj takega dosegel. Bom pač kupil drugo znamko, pa je. Dobro bi pa bilo, da se stvari na dan privleče. To, da ne bodo nič naredili, pa tudi ni tako za prmej...