Slideshow - filmček

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Ellow ....

Zanima me s katerim programčkom bi si naredil slideshow svojih slik, katere bi združil potem v kratek filmček... s tem, da se slike premikajo oz. da se vsaka malo zumira oz. premakne, da ne ispade preveč monotono... zadi pa še muska se rolala.

Primer

Anyone ?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Za počet takšno zadevo se ne uporabljajo "programčki", temveč programi z močnim vmesnikom če bi res lepo rad to naredil, kot si omenil.
Idealen program za izvedbo le-tega je Ulead Video Studio, kjer lahko počneš takšne stvari z slikami, da se zoomirajo, premikajo iz enega kota v drugega, ter med njimi narediš prehode in v ozadju dodaš glasbo. Potem zadevo izvoziš kot .avi , mpeg1, mpeg2 ... itd.
Če bi si pa za sebe rad naredil (za domačo uporabo) in bi slike rad gledal na divx predvajalniku pa ima ta dodatek že Nero 7 imenuje pa se Nero Vision. Prav tako z slikami lahko počneš kar nekaj stvari, razen ne moreš jih dodatno zumirat in premikat, na koncu pa svoj projekt shraneš kot VCD in zadeva lepo deluje, sem se prejšnji teden malo poigral z temi stvarmi.
Kot sem rekel, za dinamično predvajanje slik z raznim zoomiranjem ti je pravi program Ulead.
Verjamem pa, da tudi Adobe Video ter Pinaccle 10 in 11 omogočata te zadeve.

Lep pozdrav.
Hitman
 

akiva

Pripravnik
21. jul 2007
209
0
16
Lahko pa za začetek uporabiš to, kar ti ponuja Bill Gates in sicer Movie Maker. Program je že dodan WinXP, če pa ga v svojem sistemu nimaš nameščenega, ga lahko dobiš tule.