Slabša sezona na Hrvaškem?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.350
962
113
Titograd
Gre jim slabše letos ja, pa še vedno ne slabo. res pa da so karakterno malo podobni nam, eno samo jamranje jih je :)

Ampak pri teh cenah in nivoju tega kaj za ceno dobiš, se ni za čuditi.... pregovorna gostoljubnost pri njih počasi izginja (na srečo še vedno obstajajo domačini, ki te pričakajo s okrepčilom ko prideš in vsake toliko dajo ribo na žar in se jim hebe za politiko :) ), turist je preprosto hodeča denarnica, postajajo enaki kot grki, španci, egipčani itd.... le da so ti celo nekaj cenejši.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.131
5.275
113
Hehehe... pregovorna gostoljubnost... Ta je dobra ja...
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
hahaha...

pa človek, dej povej, zakaj hodiš tja, če te čist vse moti??? tega res ne razumem? greš na dopust za 14 dni, in že vnaprej veš, da boš iskal samo napake in da boš skoz slabe volje. res ste zanimivi eni patroni!

pa kje si najdu kr 90% manj??? dej res no... a veš kok je 90% manj?

kolegica naj ti pa pove, koliko računov sploh NI izdala? in če je res samo 10 računov izdala, ji še povej, da nej takoj zapre in naj se loti česa drugega.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Mi smo letos dva odrasla in dva otroka porabli nekje med 1500 in 1700€ za 14 dni na Rabu za kampiranje. Sam kamp je bil s kamping kartico 535€, ostalo pa nanese, če nočeš ravno na pašteti in vodi bit 14 dni :) So se pa kar precej podražili v zadnjih letih 3 leta nazaj sem v istem kampu za 14 dni plačal 400€ in nekaj.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Včeraj sva šla z motorjem malo na Hrvaško - Varaždin, Koprivnica in okolica. V eni trgovini sem malo pogledal cene, navadna voda Kala 1,5 l je v Varaždinu 4 kune in nek drobiž, na Hvaru je bila najcenejša 8 kun, Karlovačko je tu cca 7 kun, na Hvaru je bilo nekaj čez 13 kun... Drugje na njihovi obali pa tudi ni kaj ceneje.
Skratka, na celini (Varaždin) so cene v trgovinah skoraj polovico nižje kot na obali. Ne vem, če je še kje na svetu takšna razlika...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V Turčiji nimaš po evro standardih kje kampirat. Predvidevam, da te kamping alani nebi zadovoljil. :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.864
9.088
113
Ma jest tja do 20 kun dam za pivo v kafani, čim je dvojka spredaj se ne vrnem več, jebeštrga jih gleda. Vedno se da najt konoba, ki je malo umaknjena in ima normalne cene. Pijem ga vsako leto v povprečju med 10 in 15 kun. No ta za deset je bil letos 12. Za 15 je bil pa pilsner Urquell, tko da se da najt, če se hoče.
Kar se pa hrane tiče pa spet, v kampih je za 25% dražje kot tam, kjer kupujejo domačini, sam take place je treba mal poiskat.

Kampirat ne kampirat, zakaj kampirat, izležavat, bit aktiven in razprava o ostalih oblikah dopustovanja je brezpredmetna. Vsi smo si različni, sam hvala bogu, da sva z mojo oba izležača, če bi se moja hotla premikat na dva dni na glavnem dopustu bi se men kratkomalo utrgalo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.131
5.275
113
Včeraj sva šla z motorjem malo na Hrvaško - Varaždin, Koprivnica in okolica. V eni trgovini sem malo pogledal cene, navadna voda Kala 1,5 l je v Varaždinu 4 kune in nek drobiž, na Hvaru je bila najcenejša 8 kun, Karlovačko je tu cca 7 kun, na Hvaru je bilo nekaj čez 13 kun... Drugje na njihovi obali pa tudi ni kaj ceneje.
Skratka, na celini (Varaždin) so cene v trgovinah skoraj polovico nižje kot na obali. Ne vem, če je še kje na svetu takšna razlika...

Mene pa zanima, kaj na to porečejo domačini. Imajo za njh dvojne cenike? Ker veliko je krajev, kjer je samo ena trgovina in ta z cenami kot si rekel, 100% več kot v Varaždinu.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

A ni bilo pred sezono nekaj člankov o tem, da imajo hrćeki dvojne cene - ene za turiste in ene za domačine? Govora je blo o cestninah, trajektih, pogostitvi (hrana, pijača)... EU je pa rekla, da je čisto OK
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.131
5.275
113
Nas so pa =bal ker smo imeli samo mesečno in letno vinjeto. Tok o tem koliko smo enaki v EU.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ni bilo pred sezono nekaj člankov o tem, da imajo hrćeki dvojne cene - ene za turiste in ene za domačine? Govora je blo o cestninah, trajektih, pogostitvi (hrana, pijača)... EU je pa rekla, da je čisto OK

Res je da sezonsko podražijo cestnine in trajekte vendar:

Cestnine so za vse enake - zato gneča ZG registracij preko Plitvic v Dalmacijo - je pa res, da ima velika večina hrvatov ENC, ki je v štartu 20% nižja cestnina, ampak kupimo ga lahko tudi mi. Jaz sem za Macelj - ZG kupil predplačniško kartico (tam ni ENC) za 150 KN polnitve dobim 200 KN dobropisa pa še za vse avte jo lahko uporabljam.

Trajekti spet - nižja cena je izključno za tiste, ki imajo na otokih stalno bivališče - PRAVILNO!

Hrana in pijača - ja hebat ga, če vsak teden čez leto tam pustiš par 100 KN je prav, da imaš popust.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Cestnine se strinjam, trajekt je tako v teoriji, v praksi pač ne, za hrano in pijačo pa bom brez komentarja... Tebi je torej OK, da prideš v restavracijo/gostilno, naoričiš nekaj in pri računu lepo nabije "aaaa, stranac! +30%" WTF???!!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Narobe, meni da ceno po ceniku - stalnemu gostu - XZ%. Ja načelno se mi zdi to OK, čeprav me peče - priznam.

Daj me razsvetli glede trajekta, ker tam ko jaz preko hodim Biograd - Tkon je točno tako kot sem ti napisal.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Trajekt - 50% (1x na dan) bi naj imeli samo lastniki nepremičnine na otoku, kamor pluje trajekt. In to moraš izkazat z posebno izkaznico. V praksi pa vsi domačini (in znanci) plujejo gor in dol za teh 50% - z izkaznico ali brez. Nekje pravijo, da moraš imeti na otoku vpisano nepremičnino, ko hočeš izkaznico pridobit, pa povejo, da moraš imeti na tem naslovu prijavljeno stalno prebivališče...

Glede cenikov imaš malo morje video pod krinko, kako peglajo tujce, tudi to, da imajo dvojne cenike. Nobenemu nič... Če se tebi zdi to OK, potem vredu. Meni se ne zdi in tega še nisem doživel nikjer.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz tega kar pišeš (ne ni OK) še nisem doživel nikjer, tudi na hrvaškem ne. Mogoče zato ker se normalno obnašam in ne preseravam. ;)

Aja lažem: v Turčiji, Grčiji, Romuniji, Bolgariji, Srbiji, Hrvaški,.... (you name it) me ob cesti vedno poskušajo "nategnit" s ceno zelenjave in sadja, ampak "ne daj se Ines"! :)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pred
Trajekt - 50% (1x na dan) bi naj imeli samo lastniki nepremičnine na otoku, kamor pluje trajekt. In to moraš izkazat z posebno izkaznico. V praksi pa vsi domačini (in znanci) plujejo gor in dol za teh 50% - z izkaznico ali brez. Nekje pravijo, da moraš imeti na otoku vpisano nepremičnino, ko hočeš izkaznico pridobit, pa povejo, da moraš imeti na tem naslovu prijavljeno stalno prebivališče...

Glede cenikov imaš malo morje video pod krinko, kako peglajo tujce, tudi to, da imajo dvojne cenike. Nobenemu nič... Če se tebi zdi to OK, potem vredu. Meni se ne zdi in tega še nisem doživel nikjer.

Kateri otoki?

Iz mojih izkušenj, vedno plačam normalno po ceniku kot je objavljen (z maestro).
Če pa ima kdo izkaznice, subvencije, pa lej, to je njihova stvar, če se šmuglajo in poznajo.

Ampak dejstvo je, da VEČ ne računajo, ampak normalno po ceniku.

Pred vstopom v EU pred kar nekaj leti pa se mi zdi, da so bile tarife za strance za trajekt, da sem enkrat to doživel, da sem v eno stran plačam kot domačin, nazaj pa kot stranac (po spominu, morda se motim).