Slaba slika Telemach

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Zdravo

Danes bil serviser pri nas, ker imamo slabo sliko na TVjih... en je Sony KDL40EX440, drugi je Samsung UE40ES5500.

Z aparatom je zmeril signal in rekel da je OK. Gledal je bolj SLO1 in 2, ki je HD, pa še History HD itd... npr. NGC je tako slaba slika, kot bi bil analogni kanal...
Sony je priklopljen direkt iz omarice na podstrešju, Samsung pa iz kabla, ki je razdeljen, ena stran gre na modem, druga na TV, pa je na Samsungu boljša slika, čeprav sprejema slabši signal.
Ko sem vprašal, koliko signala bi naj tv prejemala, je rekel, da je bolj kot to pomembno, da ni napak ??
confused-1.gif


Zaključek je bil, da je to pač odvisno od televizorja. Meni pa vseeno nekaj ne štima, prešli smo na večji TV paket (predzadnji), net je 20/2.

Je taka slika normalna? Meni se zdi, da če plačujemo za 3 kartice, dva conax modula in še en sprejemnik na tretji TV, da bi naj slika nekako zgledala.


Sony


Samsung


Hvala!
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
S takim pojasnilom in takim nivojem signala na kabelski mreži jaz ne bi bil zadovoljen.
A so vsi trije TV priključeni na koax kabel ?
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Če slika ne kocka, potem ni problem na signalu ampak tvojem TV. Tudi z zvokom bi bil problem, če bi bil signal preslab.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Točno tako. Pri digitalni ali slika je ali pa je ni. Ne more slika 'šumet' ali kaj podobnega kot je pri analogni. In če slika je, potem takšna tudi pride od operaterja.
 

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Torej na 15 let starem grundig TVju (s sprejemnikom od kabelske), ki je bil prej namesto sonyja in na 3 leta starem philipsu, ki je bil prej namesto samsunga, je bila boljša slika, zdaj pa slabša? Ne morem verjet.

Kako pa to da ko imaš na katerem programu jakost signala 90 ali prek, na drugem pa pod 70, napak ni pri nobenem in je pri prvem veliko boljša slika?


@frenckie: Ena kabel gre razdeljen iz omarice na dva TVja. Drugi kabel je tudi razdeljen, en konec gre na router, drugi pa na TV. Kabli so novi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na 15let starem crt-ju je bla boljša slika, ker ni bila tako velika diagonala. In kdor ni šel na plazmo je imel to težavo, da je na lcd slabša slika.

za philipsa pa predvidevam, da je imel nižjo ločljivost in manjšo diagonalo?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Torej če prav razumem imaš ti iz omarice dva dovoda? Torej imaš v omarici splitter ali odcepnik? Odcepnik duši signal
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Kako pa to da ko imaš na katerem programu jakost signala 90 ali prek, na drugem pa pod 70, napak ni pri nobenem in je pri prvem veliko boljša slika?

Ker pri digitalni slika je ali je ni. Ni tu vmesne variante, pa če imaš signal 10 ali 100%.

Vse, kar se ti lahko zgodi pri slabem signalu je to:

pixelation.jpg


Ni to tako kot recimo youtube, ko ti izbere kvaliteto glede na hitrost linije.
 

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Kaj je v omarici, ne vem, ven gresta v glavnem dva kabla. En je razdeljen na dva TVja, drugi pa na en TV in ruter.

Ne morem se sprijaznit s tem, da je slaba slika na novih tevejih in na skoraj full paketu. Pa menda nimajo vsi take slike na tevejih doma.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Po moje si že sam odgovoril na vprašanje, ko si napisal da je bila slika na 3 leta starem philipsu boljša kot sedaj in da je problem v TV in ne signalu. Poizkusi se malo poigrat z nastavitvami televizorjev, da nimaš nastavljeno televizijo z nastavitvami da varčujejo energijo.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ni nujno. Philips ima ze od nekdaj dobro sliko. Odvisno kateri model, kaksna velikost in kak blizu gleda. 52 incnega ne mores gledat iz dveh metrov
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Denis pravi:Ne morem se sprijaznit s tem, da je slaba slika na novih tevejih in na skoraj full paketu. Pa menda nimajo vsi take slike na tevejih doma.

Ne nimajo - dobro sliko imajo ponavadi tisti, ki imajo še vedno CRT (ta debele) televizorje kvalitetnih znamk stare cca. 15 let
aplauz.gif


Vsak dan vidim precej različnih televizorjev od 10" CRT do 80" plasme.
Največji problem pri nakupu je, da ljudje gledajo nalepke SMART (kao pametna televizija) in FullHD, ki je v trgovini priključena še na Blueray predvajalnik iste firme z posebej prilagojenim "CDjem"
shocked-1.gif

Ja srce moje zlato - kdo pa ti bo ponudil živo sliko v FullHD ? Potem pa jo prinese domov in jo priključi npr. na navadno anteno in vžge POP ali kakšen drug program preko DVB-T z ličljivostjo 625 vrstic
d055.gif

In teh 625 vrstic je potrebno nekako raztegniti na 1080 - pa smo tam, če poznamo osnove matematike
tongue-1.gif

In se lotiš gledati "španske limonade", ki so bile v originalu snemane v NTSC sistemu (525 vrstic), ki je pretvorjen v PAL(625 vrstic) na tvojemu FullHD televizorju z 1080 vrsticami - je kriza a ne
evil.gif


Ja bo kar kriza, dokler TV hiše ne bodo pošiljale FullHD signala predvajanega iz FullHD vira operaterjem z FullHD opremo na te nove FullHD televizorje
grims-1.gif


Do takrat pa bo še vedno najboljši kvaliteten CRT ali plasma z dobrim procesorjem - samo takrat bomo že vsi mi napol slepi zaradi vsakodnevnega buljenja v monitorje,...
priden.gif
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Frenckie pravi:
S takim pojasnilom in takim nivojem signala na kabelski mreži jaz ne bi bil zadovoljen.
A so vsi trije TV priključeni na koax kabel ?

Signala je več kot dovol - ko pa se bo višje ( pri napakah ) prikazalo več kot 0, pol bo pa res mogoče malo zakockalo.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Denis, tebi pa priporočam da na TV-ju ( vsaj na Samsungu ) izklopiš ( v meniju ) vse kar je mogoče ( vse razne filtre, izeničevalce šumov, večjo osveževanje slike, .... )
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Na drugi sliki se vidijo črte ojačevalnika. Na digitalni sliki ni črt, samo kockice. Priklopljeno imaš na analogni signal.... Za ta signal je slika normalna.... Preklopi preko set top boxa ali conax cartice.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:Ne morem se sprijaznit s tem, da je slaba slika na novih tevejih in na skoraj full paketu. Pa menda nimajo vsi take slike na tevejih doma.

Ne nimajo - dobro sliko imajo ponavadi tisti, ki imajo še vedno CRT (ta debele) televizorje kvalitetnih znamk stare cca. 15 let
aplauz.gif


Vsak dan vidim precej različnih televizorjev od 10" CRT do 80" plasme.
Največji problem pri nakupu je, da ljudje gledajo nalepke SMART (kao pametna televizija) in FullHD, ki je v trgovini priključena še na Blueray predvajalnik iste firme z posebej prilagojenim "CDjem"
shocked-1.gif

Ja srce moje zlato - kdo pa ti bo ponudil živo sliko v FullHD ? Potem pa jo prinese domov in jo priključi npr. na navadno anteno in vžge POP ali kakšen drug program preko DVB-T z ličljivostjo 625 vrstic
d055.gif

In teh 625 vrstic je potrebno nekako raztegniti na 1080 - pa smo tam, če poznamo osnove matematike
tongue-1.gif

In se lotiš gledati "španske limonade", ki so bile v originalu snemane v NTSC sistemu (525 vrstic), ki je pretvorjen v PAL(625 vrstic) na tvojemu FullHD televizorju z 1080 vrsticami - je kriza a ne
evil.gif


Ja bo kar kriza, dokler TV hiše ne bodo pošiljale FullHD signala predvajanega iz FullHD vira operaterjem z FullHD opremo na te nove FullHD televizorje
grims-1.gif


Do takrat pa bo še vedno najboljši kvaliteten CRT ali plasma z dobrim procesorjem - samo takrat bomo že vsi mi napol slepi zaradi vsakodnevnega buljenja v monitorje,...
priden.gif

467716-post_slo.gif
 

54m5p33d

Zelenc'
24. jul 2009
17
0
1
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Na drugi sliki se vidijo črte ojačevalnika. Na digitalni sliki ni črt, samo kockice. Priklopljeno imaš na analogni signal.... Za ta signal je slika normalna.... Preklopi preko set top boxa ali conax cartice.

Nima na analognem signalu, če vidiš frekvenco 442 Mhz - tu je samo digitalni signal, kolikor je meni zano.

LP
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Probaj TV priklopiti z kablom z dušilko, po mojih osebnih izkušnjah zadeva včasih vidno poboljša sliko.