Slab diesel?

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Ni rekel da odsvetuje, ampak da je bolje če se tanka pri bolj obremenjenih črpalkah. Ni važno al je pertol, agip, omv. Sedaj pa vprašanje
wink-1.gif
Katere so bolje obremenjene v lj.(pertol, agip, omv).

lp
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
ne vem kakšne izkušnje imate drugi vendar kadarkoli se peljem po letališki mimo agipa je črpalka prazna medtem ko je nekaj sto metrov naprej petrolova vedno polna... redkokdaj vidim več kot en avto tudi na rudniku pri agipu...

nikoli več ne bom tankal na letališki pri agipu pa ne zaradi težav z vžiganjem ampak se je nafta tudi tako penila da sem točil10 minut... prtodajalka pravi da zato ker so kao zelo hitre pumpe... no mi je vseeno kaj je razlog ker tam ne bom več tankal
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
In kje je MOL v LJ?
tongue-1.gif
e vidš to je slabost LJ, pri nas v Litiji pa mamo MOL
hysterical-1.gif

V Senožetih na Agipu je zelo veliko tovornjakarjev kateri tankajo nafto, zgleda da je res na tem nekaj...ne vem no....
 
Nazadnje urejeno:

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Foter se je do konca decembra vozil z letno nafto kupljeno na Petrolu in do sedaj ni imel nobenih težav. Nafto (cca 300 L) smo vzeli konec oktobra, na eni od lokalnih pump z zelo majhnim obratom goriva. Avto garaže od znotraj še ni videl, aditivov v nafto pa tud ni nič dodajal. Čudno ne ? Ah važno je ,da se flance piše in po Petrolu pljuva
crazy1.gif


Še par besed o Vitrexu. Seveda je Sonax boljši, saj je tud za 65 centov po litru dražji od Vitrexa na Petrolu, Za tako razliko v ceni je pa normalno, da se pričakuje boljša kvaliteta. Vsi gledate ,da bi najceneje kupili, pol se pa pritožujete čez kvaliteto in primerjate izdelek z za eno četrtino dražjo zadevo. Patetika na višku
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pri teh temperaturah kot so sedaj bi se dalo se na kurilca vozit, problemi so lahko samo s tistim gorivom v jaterem je prisotna voda
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Voda je itak prisotna v vsakem gorivu, če ne drugega jo je malo zaradi kondenza v rezervoarju avtomobila in na bencinskih servisih. Temu se ne da izognit.

Vprašaj na bencinskem servisu, kjer točiš, koliko imajo vode v gorivu, Sej vem, da ti bojo odgovorili da pri njih vode ni , kar je debela laž.

V vsakem podzemnem rezervoarju se nabira voda, v nekaterih več, nekaterih manj, odvisno od kvalitete vgradnje rezervoarjav in rezervoarjev samih. Ponavadi je vode par miimetrov (tolerira se do par cm) in se usede na dno rezervoarja. Zato so šobe, ki črpajo gorivo dvignjene od dna rezervoarja nekje 5 - 10 cm višje od dna. Ravno zato, da voda ostaja na dnu. Problemi lahko nastanejo edino, če je nivo goriva minimalen (zna potegnit kaj vode zraven), če nivo vode presega dovoljeno mejo ali pa če točiš gorivo neposredno po ali med polnjenjem rezervoarjev, kjer se vse v rezervoarju premeša. Se zna zgodit, da dobiš porcijo svinjarije in vode zraven goriva. Včasih se je počakalo par min po cisterni, da se je vse posedlo, danes pa večina servisov prične s točenjem neposredno po polnjenju, nekateri pa točijo tudi med polnjenjem. In tukaj je največji problem. Je pa res, kot je že nekdo omenil, da pri servisih z večjim obratom goriva teh problemov manj, nikakor pa niso izključeni.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
In zakaj, zaboga, je dovoljeno takšno točenje goriva? Med polnitvijo rezervoarjev in preden se mešanica sranja., vode in celo goriva poleže? Konec koncev jaz plačam gorivo, zaračuna pa se mi vse, kar gre skozi cev.

Po Petrou bom pljual kolikor želim. Dopuščam sicer možnost, da je silno naključje pripomoglo k stvaritvi problema pri mojem avtu in da za to ni kriva slaba nafta. Realno pa ne verjamem v pravljice. S tem pa tudi ne trdim, da so ostali ponudniki brezhibni. Sramotno je le to, da v tej bedni državi marsikje nimaš izbire poceni - povprečno - dobro - odlično. Največkrat se konča pri povprečno in to me moti. Tudi v trgovinah, kjer kupce podcenjujejo s slovaško jajc robo, kjer je edina dobra stvar mednarodna blagovna znamka, vsebina pa direkt za v Černobil. Naj prodajajo še kakovost, zaradi mene malce dražjo pa naj se vsak sam odloči, kaj si lahko privošči in kaj mu sploh pomeni veliko.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik netko pravi:
rabil je skorej eno miuto da je vžgal... ene 20 gram sem moral štartat pa je obrnil samo crknil... blo je pa med -10 in -12 agipova nafta... par dni mi je tako delalo potem sem pa itak moral tankat in z novo nafto mi pri isti temperaturi ni delal nobenih problemov... nafti filter menjan 2 mesca nazaj ker ga pred vsako zimo zamenjam.

Pa je bila ta nova nafta, ko si jo moral zopet dotankat agip-ova nafta al kaka druga'

lp
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
nova je bila petrolova in sicer 70 litrov sem jo natankal tako da praktično stare ni bilo omembe vredno več notri