Slab akumulator ali ... ?

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
R Laguna, stari tip.
Na armaturki mi je že nekaj časa svetil znak za akumulator in napis STOP. Včasih sta obe lučki ugasnili, danes pa ne več. K sreči sem se pripeljal do doma, 2 km prej mi je nehal delat avtoradio, ko pa sem doma vklopil dolge luči (samo za poskus), pa mi je crknil avto. Zagnat se ne more več, ko obrnem ključ, vse lučke ugasnejo. Potem se sčasoma moč vseh lučk na armaturki pojača, ko pa ponovno obrnem ključ, pa vse ugasne ... itd.

Zdaj pa vprašanje: je zanič akumulator (sam menim, da je tako), a je mogoče, da alternator ne fila več ?
Kakšna napetost mora bit na akumulatorju, da je še dober in kje je meja, da se ga smatra za slabega?

Noker
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Alternator ne polni vec
frown-1.gif


Daj filat akumulator,da ti se ta ne gre v maloro in da bos avto lahko spravil do mehanika
wink-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Akumulator mora imeti cca 12,5V, ko ga pa alternator fila pa 13,5-14V.
Če je napetost polnenja dobra in napetost acuja prenizka potem je acu zanič. Če je pa napetost polnenja prenizka se je acu spraznil vendar je še vedno dober.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
altenator ti ne polni.Ce so vcasih lucke se vgasnile so verjetno scetke izrabljene.Strosek par evrov
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Hvala vsem.

Sem že dogovorjen z avtoelektričarjem. Avto bom vžgal prek kablov, pa ga brez uporabe potrošnikov (luči, AR, ...) spravil k avtoelektričarju v 3 km oddaljen kraj. Tako bi moralo it, se mi zdi ... ?

Noker
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Avto je zdaj OK.

Drugače pa nisem prižgal luči, a vseeno nisem prišel do avtoelektričarja ... mi avto tudi na kable ni hotel več vžgat, tako, da je bila edina opcija šlep.

Pa da pomagam še drugim: ja, res, bile so izrabljene krtačke . Alternator je bil totalno v k.

Hvala še 1 x vsem !

Noker
 
Nazadnje urejeno: