Škripnil je mojblink.com

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Omenjal sem design seznama torretov in ne samega nabora vsebin (le-ta ni bil konsistenten s preostalo stranjo, medtem ko je na partisu bil). In glede na to da so vsi uporabniški profili bili kopirani, lahko sklepamo da so imeli dostop tudi do baze.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik NekdoK pravi:
Odgovor se verjetno skriva v tem delu
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Domena je bila od Marhija, ampak je bila pisana na kolega , ker o tem ob ustanovitvi niso razmišljali.

V tistih časih je lahko .si domena bila registrirana le na podjetje tako, da verjetno marhi še ni imel podjetja, kolega pa že.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Jaz pa čakam dam, ko bom doživel iskanje po podkategorijah. Če brskam skozi glasbo, moram tudi skozi celotno sranje in čefurijado. Pa bi lahko po žanrih iskal. Pa recimo slovenske ločene itd. Isto pri filmih. Iščem komedijo in trajaaa, trajaaa.

A je to res tolk težko?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Saj že ob pojavu dveh portalov ni imelo pisanje marhi-ja nobene logike:

Citat:
Pred nekaj časa cca. 2-3 tedne pa sem hotel domeno prenesti na drugega ponudnika, ampak ko sem poklical registrarja za partis.si je začel negodovati da to ne bo možno in razne druge neumne pripombe. Vedeli smo da nimamo veliko časa, zato smo začeli delati na novem portalu, kupili novo domeno in pričeli z delom. Mislili smo da imamo časa še vsaj do oktobra, vendar pa so nas prehiteli in tako smo morali zadeve pohitriti. Bazo uporabnikov smo prenesli na blink.si, sprožili pravni postopek proti tatom, ki so ukradli domeno.

Torej hočeš domeno prenest drugam in je ne moreš, zato narediš nov portal iz nule? Čaki malo, kakšno vezo pa ima domena z vsem tem? Domena in server sta dve čisto različni zadevi. Pa tudi če bi šlo za 'eno in isto', in je imel vse skupaj na tujem strežniku, bi zadevo pobrisal in šel drugam z novo domeno. Če je imel na svojem, pa tako ni problema.

Kot da bi ti kdo iz avta ukradel tablice, ti bi pa avto peljal na odpad in šel kupit novega. Preden bi ga peljal na odpad bi pa CD iz avtoradia vzel, da si vsaj glasbo rešil iz njega
bonk.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
Prvič prava domena je v tem poslu hudo pomembna stvar, meni je recimo bila domena oz. ime partis fenomenalna. In ta domena (tablice) so bile registrirane na drugega, ti ne moreš več nič početi s to domeno (tablicami), lahko si priskribiš le novo (ki pa niti podobna ne sme biti ker sicer lahko izgubiš še še to!)

Drugič, če je vse bilo na tujem strežniku in ti nekdo v naslednji sekundi odvzame vse pravice boš ti k...c pobrisal, ali dostopal do tega.

Tretjič, če nimaš več dostopa do končne različice tvojega dela, moraš pač sestaviti nekaj iz beta ostankov dela, ki pa ga verjetno imaš shranjenega pri sebi (tudi vsaj del baze itd.).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik NekdoK pravi:
Prvič prava domena je v tem poslu hudo pomembna stvar, meni je recimo bila domena oz. ime partis fenomenalna. In ta domena (tablice) so bile registrirane na drugega, ti ne moreš več nič početi s to domeno (tablicami), lahko si priskribiš le novo (ki pa niti podobna ne sme biti ker sicer lahko izgubiš še še to!)

Drugič, če je vse bilo na tujem strežniku in ti nekdo v naslednji sekundi odvzame vse pravice boš ti k...c pobrisal, ali dostopal do tega.

Tretjič, če nimaš več dostopa do končne različice tvojega dela, moraš pač sestaviti nekaj iz beta ostankov dela, ki pa ga verjetno imaš shranjenega pri sebi (tudi vsaj del baze itd.).

Glej, tam je bilo napisano da so po odcepitvi začeli delati na novem portalu. Kako je potem partis pred njimi dokončal in izdal nov portal v celoti, medtem ko je pri blinku par strani bilo zelo na hitro narejenih (sodeč po njihovem izgledu).

Meni zadeva zgleda bolj tak: Marhi se je skregal z vsemi in šel na svoje. Kot osnovo si je pa vzel takrat še nedokončan nov partis portal.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Meni zadeva zgleda bolj tak: Marhi se je skregal z vsemi in šel na svoje. Kot osnovo si je pa vzel takrat še nedokončan nov partis portal.

Sej pravim, tudi to je možno, ampak glede na to, da smo si takrat na pikniku že kar nekaj spili (ko smo pijani pa vemo da povemo več kot si mislimo
grin1.gif
) bom verjel njegovi zgodbi, ki jo je takrat povedal. Kak pa je bilo v resnici, pa sedaj niti ni več pomembno, za moje pojme bi bilo dovolj, če bi bil v sloveniji samo en portal s torrenti, ampak se kar nekaj denarja vrti v tem, tako da si vsak želi kos pogače.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Od kod ti ideja, da lahko izgubiš podobno domeno? Lahko jo samo v primeru, da gre za neko registrirano blagovno znamko.

Še vedno sta domena in hosting ločeni stvari in če je imel oboje na drugo ime... hja, takšen avtor si skoraj zasluži, da mu kdo ukrade vse skupaj.

Da nimaš doma končne različice portala moraš bit pa kronano tele, vse skupaj je veliko par MB. Pa ajde, če so bile še slike iz torrentov shranjene je bilo pa par GB.

Pa OK, recimo da bi imel kopijo uporabniških podatkov (torrente, bazo...) na dveh serverjih, napisanih na tuje ime - ja zaboga, da imaš vsaj portal kot svoje avtorsko delo kot kopijo na svojem računalniku.

Potem pa pade mojblink in 3 mesece rešujejo podatke, stran pride nazaj v čisto drugi obliki. A spet nekdo ni imel kopije niti same spletne strani na svojem računalniku, svoje avtorsko delo? Uspeli so rešit podatke o uporabnikih, same spletne strani pa ne?

Mah, zadeva okoli tega marhija smrdi do neba.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
... sedaj si napisal toliko če-jev, da je verjetnost, da si ti kaj od tega zgodi vsaj 85%

Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Od kod ti ideja, da lahko izgubiš podobno domeno? Lahko jo samo v primeru, da gre za neko registrirano blagovno znamko.
... partis sicer je registrirana blagovna znamka http://www2.uil-sipo.si/s/ds.dll/02?A=10300eb150025240d100000114000
wink-1.gif


(732) Imetnik: Spletne storitve Tomaž Marhat s.p.,
Brda 15, 2383 Šmartno pri Slovenj Gradcu, SI (Slovenija)
(740) Zastopnik: CREATOOR d.o.o.,
Mlakarjeva ulica 46, 4208 Šenčur, SI (Slovenija)
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
No v tem primeru pa tako lahko računa na ugoden razplet tožbe. In ja, v takem primeru bi lahko naredil domeno ''novpartis'', ''partis1'' ali bilokaj že.

Ampak še vedno ne pojasni tega, da očitno ničesar (oz. samo neke koščke) ni imel na svojem računalniku, zunajem disku... Bi pričakoval, da bo nek računalniški strokovnjak vedel kaj pomeni beseda 'varnostna kopija'.

In kopija je sigurno bila, to ravno hočem povedat. Zakaj ni bila uporabljena, pa je druga zgodba, ki jo bo mogoče pojasnil naslednjič, ko bodo na pikniku pijani
smirk-1.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
No v tem primeru pa tako lahko računa na ugoden razplet tožbe. In ja, v takem primeru bi lahko naredil domeno ''novpartis'', ''partis1'' ali bilokaj že.
Sploh ne, če je recimo domena bila registrirana že prej (nekje sem prebral, da je bila 08.03.2006), on pa je znamko registriral kasneje (datum prijave: 26.09.2007, datum registracije: 02.06.2008) in tožbo dejansko izgubi. V takšnem primeru bi torej prišlo do tega, da ne more kar tako dajati podobnih imen partisu, ki pa ostane registrirana znamka.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:Zakaj ni bila uporabljena, pa je druga zgodba, ki jo bo mogoče pojasnil naslednjič, ko bodo na pikniku pijani
smirk-1.gif

Mogoče, ampak sem že par let ven iz te scene, dobiček ima tako samo lastnik strani (za razmislek, več kot 1k€ na mesec
grims-1.gif
), osebje pa free piknik enkrat-dvakrat na leto, ostalo pa je prostovoljno delo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko je začel Pop TV oglaševat na blinku in so se morali odstraniti vsi torrenti, ( klinika in podobno ) so se začeli vrtet lepi denarci.

Občutek imam, da je philips še najbolj zadel kaj se je zgodilo, ker se je osebje na blinku menjevalo hitreje kot sekunde na uri, torej je moralo biti nekaj pošteno narobe.

To kar so pa sedaj naredili, je pa popoln zmazek.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:Zakaj ni bila uporabljena, pa je druga zgodba, ki jo bo mogoče pojasnil naslednjič, ko bodo na pikniku pijani
smirk-1.gif

Mogoče, ampak sem že par let ven iz te scene, dobiček ima tako samo lastnik strani (za razmislek, več kot 1k€ na mesec
grims-1.gif
), osebje pa free piknik enkrat-dvakrat na leto, ostalo pa je prostovoljno delo.


Kolikor jaz vem se denarni tok vrti pri nekaj k ne pri enem. Blink je marhi že poskušal prodati, če je bilo kaj ne vem. (https://slo-tech.com/forum/t306791).
Kaj točno so imeli v ozadju Partis blink vojne sem pa že pozabil.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Čujte vi, kaj ste že vsi imeli v lasti kakšno spletno stran, da veste več od nekoga, ki jo je imel in jo še ima? Je kakor je, Mojblink, je bil skos boljši od partisa. Zdaj pa ta torrent.si, treba se ga samo navaditi, pa bo. Partis se že leta in leta ni spremenil. Edino kaj se na partisu skos spreminja so novice in novi torrenti, ostalo je vse isto.

Na partis pa jaz grem enkrat na par mesecev. Če res nekaj nujno rabim, ki na blinku ni bilo ..

Sicer pa še treba to poudariti. Včasih je kakšen torrent na partisu, ki ga ni na blinku ... včasih pa je glih na blinku kak torrent, ki ga ni na partisu, oz. zdaj torrent.si ...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nisem 'navezan' na nobenega, zelo dolgo nisem sploh na nobenem bil, ker sem itak vse našel na TPB in drugje. Potem sem se pa le registriral na mojblink (čisto naključno izbran), ker sem rabil neke slovenske filme. Potegnil dol te filme (Kekec pa neke take stare variante), hotel sejat in nič... Torrenti prižgani 3 mesece, ratio tam nekje 0.050.

Sem se potem za foro registriral na partis, potegnil neko staro SLO muziko dol, ratio je letel, ni blo nobenega problema. Potem sem pa ugotovil še, da je na Partisu 3x več torrentov in se mi je jeb... za mojblink.

Toliko o tem kak je (bil) mojblink najjači.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
Ampak kar je najbolj važno za naš forum na partisu dolgo časa ni bila oz. na blinku je bila prej naložena ta zadnja (in tudi predelana) AdriaRoute
wink-1.gif
Vendar sedaj je mislim da tudi vse na partisu.