Skozi LJ - severna ali južna obvoznica?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem..

Kot naslov pove, po kateri poti se peljat skozi Ljubljano po AC: severni ali južni obvoznici?

Katero pot je bolje izbrati dandanes?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Južna je hitrejša, tako zaradi manj izvozov kot same omejitve. Je pa to prerežno odvisno, od kod prideš in kam greš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Potuje iz MB v Benetke. Kje obvoziti kras in LJ zdaj vemo, V naslednjih dneh sledi še tema za postojno, gorico, vileš in pordenone. Pardon, za pordenone bo vprašanje kje obrnit, ker če se na poti v benetke znajdeš tam si narobe.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Pred severno obvoznico so sicer bile še na tablah opozorila, da so še dela na cesti.. Smo pa šli po južni in je potekalo vse gladko.. ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
CLIO15 in Fonzl, čez (oz okrog) LJ sem se peljal malo krat, in skoraj vedno obtičal na tej je*eni obvoznici... In zato sem raje vprašal, če potekajo kje kaka dela, oz. po kateri poti ljudje raje vozijo (tisti, ki se dostikrat vozijo) skozi (oz. okrog) LJ... ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
CLIO15 in Fonzl, čez (oz okrog) LJ sem se peljal malo krat, in skoraj vedno obtičal na tej je*eni obvoznici... In zato sem raje vprašal, če potekajo kje kaka dela, oz. po kateri poti ljudje raje vozijo (tisti, ki se dostikrat vozijo) skozi (oz. okrog) LJ... ;)
Tedensko sem na relaciji štajerska primorska.
Nekega pravila ni.
Ponavadi pred razcepom pogledam google map glede zastojev in se potem odločim.
Je pa severna pot malenkost krajsa, vendar imas omejitev 110. Na juzni je 130
Na juzni imaš pa pri tunelu fiksni radar kj ga je pametno imeti v glavi (onejitev 80) in pogosto na nasprotni strani radar v avtu.
Sedaj je bilo na severni gradbisce eno leto, ( pa se sneberje ima obvoz po AC) , sedaj imas med litijsko in zalosko gradbisce.
Tako da, ce ni nekega zastoja, prides po katerikoli poti na minuto isti cas.
Razdalja je nekih 15km ce se ne motim, , ce vozis povprecno 100kmh (omejitev) si v slabih 9 minutah po diagonali mimo ljubljane
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Na relaciji gorenjska dolenjska sem manjkrat. Grem pa vbtem primeru raje po južni. Razen ce med Kozarjami in sentvidom vse stoji na googlu..
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Tedensko sem na relaciji štajerska primorska.
Nekega pravila ni.
Ponavadi pred razcepom pogledam google map glede zastojev in se potem odločim.
Je pa severna pot malenkost krajsa, vendar imas omejitev 110. Na juzni je 130
Na juzni imaš pa pri tunelu fiksni radar kj ga je pametno imeti v glavi (onejitev 80) in pogosto na nasprotni strani radar v avtu.
Sedaj je bilo na severni gradbisce eno leto, ( pa se sneberje ima obvoz po AC) , sedaj imas med litijsko in zalosko gradbisce.
Tako da, ce ni nekega zastoja, prides po katerikoli poti na minuto isti cas.
Razdalja je nekih 15km ce se ne motim, , ce vozis povprecno 100kmh (omejitev) si v slabih 9 minutah po diagonali mimo ljubljane
Gradbišča med Zaloško in Litijsko ni več.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
Pa ti dobiš titulo alter možgani, pa si razlagaj to kako hočeš, z leve ali desne.

ti bi si pa zasluzil alter drekac, k pises take neumne poste, sam tok da neki drekas in pri tem ne pozabis omenit levih in desnih.

sicer pa ima cisto prav. OBVOZnica se nikoli ni peljala skozi mesto, ker ce gre skozi mesto, je vpadnica.

avtorju - v teh praznicnih in dezevnih dnevih je cisto vseeno kje gres.