Škoda octavia combi 2013

tomi

Guru
1. sep 2007
18.089
9.308
113
40
MB
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Normalno da so v s line (rs) audiju drugi materiali kot v nekem osnovnem. Saj tudi v škodi RS niso enako materiali kot v osnovni.
Ne morem pa se sprijazniti z rokom dobave. Pa naj še kdo reče da je recesija v avtoindustriji.
Marsikdo bi avto odpeljal potem ko bi ga videl v živo(jaz že), ne pa da ga gledaš na papirju, potem pol leta čakaš, na koncu pa dobiš nekaj drugega kot si predstavljal.
Zato jaz pred leti nisem kupil novega, ker ne mislim čakati pol leta na avto.
Ajd če bi hotel imeti neko dodatno opremo, potem ja, ampak mislim da se v današnjem času da narediti avto po naročilu v roku enega meseca. Ne pa pol leta, lepo vas prosim.

glih zaradi recesije je tak, ker se več ne štancajo avti na pamet, ker eu kupec pač ni tak da bi odpeljal kr nekaj iz salona, če ma na voljo 100 opcij dodatne opreme
wink-1.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.115
69
48
ksz
Saj je hudič počakat na avto, tudi meni je bilo. Smo dedci pri tem ko otroci pred novim letom.
Ampak po drugi strani pa naročaš novi avto na koliko časa? Vsako leto revno ne. In najbrž malo prej veš, da boš kupil novega, a ne? Pa se lepo zmeniš kaj hočeš, in počakaš. Bajte ti tudi ne postavijo v enem mesecu. Pa bi jo lahko.
Aja zmotilo me je ponavljanje, kako se na Škodo čaka POL LETA. 8-10 tednov je tam približno okoli dobra dva meseca. Kar ni niti približno pol leta. Se pa fajn češko sliši pol leta čakanja, to pa ja.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Tisto pol leta je sigurno letelo na tole spodaj, kar bo bližje štirim mesecom, kot dvema.

"Še vedno čakam, izdobava 51 teden (naročena 31.avgusta, rekli so 8-10 tednov, vendar . . .)."

Meni je edino beden občutek, da v času ko bi avto čakal, bi sigurno dali ven kako akcijo ali novo dodatno opremo/paket, potem pa ti čakaš avto, ki je dražji/slabše opremljen od tega, ki bi ga mogoče lahko celo dobil takoj.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
904
153
43
Jep, saj 8 - 10 tednov OK, ampak potem je prišla nekaj izjava od Porsche SLO, da bi naj čakalne dobe bile 4 mesece, kar bo dejansko res in to še vedno ni pol leta.

Sem pa primerjal cene, sedaj je avto z isto opremo, kot sem naročil, celo malo dražji, da bi pa ponudili kakšno drugo dodatno opremo, tega pa ni.

Kaj čem, problem je samo v tem, da je stari avto šel v 1 dnevu, pa sedaj kombinirava z ženo z enim avtom.

Lp,
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Katera znamka zna narediti avto (v evropi) po naročilu v manj kot enem mesecu?
Pustimo sedaj korejo in japonsko itd ,kjer jim dam za prevoz en mesec časa. iz češke gre "dnevno" šlepar avtov za slovenijo.
Če pa ste vi izmislili radio B namesto serijskega radia A pa ima proizvajalec zagotovo kaj na lagerju. Mogoče se zatakne pri res kakšnem posebnem oblazinjenju oziroma kombinaciji le tega itd, ampak pri neki "elektronskih" dodatkih ki jih proizvajalec samo s police pobira pa... bi v času recesije pričakoval da avto zjutraj naročiš, zvečer ti ga pa na šlepar naložijo na drugem koncu evrope. (vmes pa še sestavijo seveda).

Po parkingih vidim kar precej novih avtomobilov (grosuplje, mislim da vrhnika, najbrž še kje). Za kam so namenjeni tisti avti? čakajo ladjo v Kopru?
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Kupiš avto z zaloge in je ali sploh ni nova octavie combi na zalogi?
FRooT ne govori kar ne veš
wink-1.gif

Glede SLine je normalno da so drugi materiali LoL!
 
Nazadnje urejeno:

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:
Kupiš avto z zaloge in je ali sploh ni nova octavie combi na zalogi?
FRooT ne govori kar ne veš
wink-1.gif

Glede SLine je normalno da so drugi materiali LoL!

He he ... imaš prav ... pojma nimam
bonk.gif
Če so tebe nategnili, ne rabiš ti drugih :D
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Enkrat sem vprašal na Kio koliko je dobavni rok za vozila po naročilu: 9 mesecev+doplačilo ker je "custom made". Honda jih nazadnja sploh ni naročala in si lahko samo izbiral kar so imeli na zalogi. Še za Cliota, ki je bil že v revozu na parkinug, je bil dobavni rok 1 teden.

Jaz sem recimo na škodo čakal od 15 decembra do 28 februarja, torej tisa dva meseca + dober teden več zaradi praznikov. Lahko bi p avzel eno izmed desetih na zalogi, samo potem ne bi imel take opreme, kot sem jo želel.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Citat:
Uporabnik FRooT pravi:
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:
Kupiš avto z zaloge in je ali sploh ni nova octavie combi na zalogi?
FRooT ne govori kar ne veš
wink-1.gif

Glede SLine je normalno da so drugi materiali LoL!

He he ... imaš prav ... pojma nimam
bonk.gif
Če so tebe nategnili, ne rabiš ti drugih :D

Sory nimam Škode
pozdrav.gif

Če pa ne vejrameš kaj pravim pa nič, jaz ti povem kako je dejansko v resnici.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
pri opflu ni bilo nobene debate o kakšni zalogi, sem lepo 2 meseca počakal

samo wtf 9 mesec za kio??? koga to farbajo?
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
9 mesecev za kio resno? Je pa res, da najbrš za ceed-a kateri je zelo prodajan ne vem?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
Dobro fantje vi ne ločite kaj je naročilo vozila po željah (sestavijo v tovarni takega povsem zate) ali pa naročilo vozila iz zaloge oz. zbirke tipskih vozil.

Večina EU znamk omogoča konfiguracijo vozila po želji. Na vzhodnjakih se da dobit pa samo tipska vozila + opremo ki je nakdnadno vgrajena (in jo vgradijo ponavadi kar na servisu/uvozniku).

Naročila vozila po željah traja pri VAG grupi od 3-6 mesecev, za določene modele celo dalj. To je že 15 let enako. Seveda ti noben ne brani da kupiš vozilo iz zaloge.

Pri KII je pomojem čakalna vrsta za vozila iz EU tovarn enaka kot pri škodah, za kakšna vozila narjejena v koreji ali japonskem se pa ne čudim da je čakalni rok 1 leto. Pač klasičen 3mesečni rok za "custom made" + 6 mesecev čakanja da pride ladja (a mislite da vozijo vsak teden po par kontejnerjev vozil? nope, kar lepo 1-2x letno pripeljejo ustrezno zalogo).
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
...
Večina EU znamk omogoča konfiguracijo vozila po želji. Na vzhodnjakih se da dobit pa samo tipska vozila + opremo ki je nakdnadno vgrajena (in jo vgradijo ponavadi kar na servisu/uvozniku).
...
Nabijaš.
Pri Hyundaiu (Getz) je bilo nekaj let nazaj možno naročiti kar so imeli pač na seznamu za doplačilo. Čakalna doba 3 mesece.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
Getza so/delajo tudi v evropi, španija se mi zdi.

Ali misliš da nabijam o dodatni opremi?
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Haha, enkrat letno, pa mio proizvodnjo imajo.....
Jaz iz kitajske dobim en $ vredno stvar v enem mesecu, avto bom pa eno leto čakal?
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Katera znamka zna narediti avto (v evropi) po naročilu v manj kot enem mesecu?
Pustimo sedaj korejo in japonsko itd ,kjer jim dam za prevoz en mesec časa. iz češke gre "dnevno" šlepar avtov za slovenijo.
Če pa ste vi izmislili radio B namesto serijskega radia A pa ima proizvajalec zagotovo kaj na lagerju. Mogoče se zatakne pri res kakšnem posebnem oblazinjenju oziroma kombinaciji le tega itd, ampak pri neki "elektronskih" dodatkih ki jih proizvajalec samo s police pobira pa... bi v času recesije pričakoval da avto zjutraj naročiš, zvečer ti ga pa na šlepar naložijo na drugem koncu evrope. (vmes pa še sestavijo seveda).

Po parkingih vidim kar precej novih avtomobilov (grosuplje, mislim da vrhnika, najbrž še kje). Za kam so namenjeni tisti avti? čakajo ladjo v Kopru?

Večina avtov, ki je na kamijonih in so na AC v smeri proti KP gredo potem na ladjo (ne vsi), nekaj pa jih je za SLO. Za Audi in VW vem da pridejo ali z vlakom ali s kamijonom, za Škode pa ne vem, tudi za Seat ne.