Škoda Kodiaq

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ravno o tem sem razmišljal. V avto salonu sem se najprej usedel v Q5, nato pa v Kodiaqa. Kljub temu, da je zgoraj pisalo da naj bi bila avta praktično enako velika, je Q5 noter (vsaj na videz) precej bolj utesnjen. Verjetno je stvar tudi v tem da so vrata bolj obložena, pa d aima cel avto malo bolj položno obliko itd..., ampak vsaj na (subjektivni) občutek je prostornost prej bližje Q7 kot Q5.

Da ne bi kdo mislil da namigujem da gre za ista avta ali kaj podobnega. Glede lege, opreme, motorjev, izdelave, udobja in še marsičesa je že Q2 boljši od Kodiaqa, zadeva, kot je Q7 pa je itak par klas višje. A to seveda tudi fajn plačaš, saj je recimo že dober Q2 lahko 50 jurjev, Q7 pa je (vsaj) 50 jurjev več, lahko pa še bistveno več.

Obstaja pač možnost kupit velik, uporaben in nasploh soliden avto za denar, ki je še nekje v rangu dveh solidnih (recimo povprečnih) slovenskih dohodkov in ljudje so to očitno zagrabili.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Tisti q5 za 56 jurjev na salonu ni bil k od kodiaqa. Pa ne govorim samo o veliki razliki o prostornosti. Da jih ni sram za takšno oskubljeno kanto zahtevat 56 jurjev.

Me ne čudi, da se škodiaq prodaja kot vroče žemljice, čeprav je, kot je za škode normalno, dizajnersko skropucalo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Jaz mislim da je glravna 'prednost' da so visoki. In to starejši populaciji ustreza.

Žal pa je vožnja zvidika udobnosti svetlobna leta stran od klasičnega avta razreda golf
evil.gif
- to pa ta starejša populacija naknadno ugotavlja.

(vsaj moja zapažanja...direktna primerjava med Sportsvanom, Touranom in Golfom Variant..peljal jih enega drugim v tem vrstnem redu po cca. 2 uri)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

No nazaj na temo - v bližini ima en enega oskubljenega. Obup za pogledat.

Brez odbijačev? Ali kak drug pokazatelj, da je avto iz desetih metrov obup za pogledat...?

Ne, ima pa črno plastiko, male felgne, zgleda kot 10 let star model v primerjavi z naloadanim, ki sem ga videl na tovornjaku.
2567312-ScreenShot2017-04-12at09.41.33.png
 

Priponke

  • 2567312-ScreenShot2017-04-12at09.41.33.png
    2567312-ScreenShot2017-04-12at09.41.33.png
    166,4 KB · Ogledi: 335

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

No nazaj na temo - v bližini ima en enega oskubljenega. Obup za pogledat.

Brez odbijačev? Ali kak drug pokazatelj, da je avto iz desetih metrov obup za pogledat...?

Ne, ima pa črno plastiko, male felgne, zgleda kot 10 let star model v primerjavi z naloadanim, ki sem ga videl na tovornjaku.
Je ta naloudan ali oskubljen?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Me zanima koliko kupcev bo razočaranih ob prevzemu avta ( ali kmalu po prevzemu) in se bodo te škode pojavile kot malo rabljene na avtonetu.

pa še alter vprašanje:
Koliko popusta se dobi pri naročilu kodiaka
wink-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ksz

Kodiaq je poorman's Q7 isto kot je Q7 poorman's Bentley Bentayga.

Povprečni Janez si pač ne more privoščiti Q7 in si kupi Kodiaqa. Kodiak stane 30k€ in mu v petih letih vrednost pade na 20k€, Q7 pa stane 100k€ in mu vrednost v petih letih pade na 40k€. Kdo je zdaj tu nor?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
nor je kupec kodiaqa, ki še po petih letih vedno dela za pest riža in deci hladne vode, da je lahko kupil škodilaka..onemu z novim q7 pa je v tem času steklo € da lahko dva nova q7 kupi, pa riža videt ne rabi.

tolk o norosti v svetu.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
nor je kupec kodiaqa, ki še po petih letih vedno dela za pest riža in deci hladne vode, da je lahko kupil škodilaka..onemu z novim q7 pa je v tem času steklo € da lahko dva nova q7 kupi, pa riža videt ne rabi.

tolk o norosti v svetu.
Bom tukaj dodal malo mojega nestrokovnega mnenja na podlagi PRAKTIČNIH izkušenj. Pri svojem delu srečam precej lastnikov Škod, ki znajo biti tudi precej naložene. Nisem dobil vtisa, da bi večina med njimi delala za pest riža in vodo, kar nekaj jih je prestopilo na Škode (Superb 3) iz prestižnejših znamk iz različnih razlogov, med njimi običajno to ni finančni razlog. Zanimivo, da so takšni tudi precej realni pri opisovanju zadovoljstva.
Za Q7 pa žal zaenkrat še nimam dovolj velikega vzorca, da bi si upal podajati kakršnekoli trditve.
Koliko lastnikov Škod in Q7 pa ti poznaš?

DISCLAIMER: Malo heca mora biti...
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
nor je kupec kodiaqa, ki še po petih letih vedno dela za pest riža in deci hladne vode, da je lahko kupil škodilaka..onemu z novim q7 pa je v tem času steklo € da lahko dva nova q7 kupi, pa riža videt ne rabi.

tolk o norosti v svetu.

Povprečni slovenec ni na nivoju pesti riža in vode, tako, da mu nakup Škode verjetno ne predstavlja večjih težav, medtem, ko je povprečni lastnik Q7 verjetno res raje na rižu in vodi, samo, da se pred kafano vidi Q7.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

No nazaj na temo - v bližini ima en enega oskubljenega. Obup za pogledat.

Brez odbijačev? Ali kak drug pokazatelj, da je avto iz desetih metrov obup za pogledat...?

Ne, ima pa črno plastiko, male felgne, zgleda kot 10 let star model v primerjavi z naloadanim, ki sem ga videl na tovornjaku.
Je ta naloudan ali oskubljen?

Ta je najcenejši, ki ga lahko kupiš.

Ta pa najdražji - cena sitnica 52k eur
hysterical-1.gif

2567355-ScreenShot2017-04-12at11.22.21.png
 

Priponke

  • 2567355-ScreenShot2017-04-12at11.22.21.png
    2567355-ScreenShot2017-04-12at11.22.21.png
    176,4 KB · Ogledi: 322
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

No nazaj na temo - v bližini ima en enega oskubljenega. Obup za pogledat.

Brez odbijačev? Ali kak drug pokazatelj, da je avto iz desetih metrov obup za pogledat...?

Ne, ima pa črno plastiko, male felgne, zgleda kot 10 let star model v primerjavi z naloadanim, ki sem ga videl na tovornjaku.
Je ta naloudan ali oskubljen?

Ta je najcenejši, ki ga lahko kupiš.

Ta pa najdražji - cena sitnica 52k eur
hysterical-1.gif

Neverjatna razlika. Sedaj sem takoj opazil oskubljenega, grda modra barva, naloudan pa elegantno metalik srebrn in colo večje gume...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

No nazaj na temo - v bližini ima en enega oskubljenega. Obup za pogledat.

Brez odbijačev? Ali kak drug pokazatelj, da je avto iz desetih metrov obup za pogledat...?

Ne, ima pa črno plastiko, male felgne, zgleda kot 10 let star model v primerjavi z naloadanim, ki sem ga videl na tovornjaku.
Je ta naloudan ali oskubljen?

Ta je najcenejši, ki ga lahko kupiš.

Ta pa najdražji - cena sitnica 52k eur
hysterical-1.gif

Zato ker v trenutnem konfiguratorju ni nobenih zunanjih dodatkov. Za tiste, ki hočejo šminko pa pride Kodiaq Sportline:

skoda-kodiaq-sportline-2017-_1__0.jpg


in Kodiaq RS:

skoda-suv-quattroruote-jul-2016-pic3.jpg


Za tiste, ki ne rabijo toliko placa pa še Kodiaq Coupe:

skoda%20kodiaq%20c%2011.jpg


Sicer pa tudi osnovna oprema v živo ni tako slaba kot na renderju iz konfiguratorja:

http://www.avto.net/Ads/detail...n%20-%20DOBA...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
nor je kupec kodiaqa, ki še po petih letih vedno dela za pest riža in deci hladne vode, da je lahko kupil škodilaka..onemu z novim q7 pa je v tem času steklo € da lahko dva nova q7 kupi, pa riža videt ne rabi.

tolk o norosti v svetu.

No ja, pri nas je ponavadi drugače: Q7 se kupi rabljen, iz nemčije ali Italije, po ugodni ceni, to se pravi ga vzame nekdo, ki bi si glede na plačo lahko kupil recimo Golfa. potem ko kaj crkne, pa ta isti živi od kruha in vode (imam blizu enega pacienta, ki po leto ali več špara samo za popravilo menjalnika pri svojem Audiju. Na parkplacu se te zadeve seveda ne vidijo.

Avtov tega ranga se pri nas novih ne proda veliko, kar se vidi tudi po tem, da jih na cestah skoraj ni dokler ni model star vsaj par let (ko pridejo prvi znucani iz uvoza). Tistih, ki brez strahu za finančne posledice kupijo avto, na katerem v par letih zgubijo 50-70k pač pri nas ni veliko.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
nor je kupec kodiaqa, ki še po petih letih vedno dela za pest riža in deci hladne vode, da je lahko kupil škodilaka..onemu z novim q7 pa je v tem času steklo € da lahko dva nova q7 kupi, pa riža videt ne rabi.

tolk o norosti v svetu.
Bom tukaj dodal malo mojega nestrokovnega mnenja na podlagi PRAKTIČNIH izkušenj. Pri svojem delu srečam precej lastnikov Škod, ki znajo biti tudi precej naložene. Nisem dobil vtisa, da bi večina med njimi delala za pest riža in vodo, kar nekaj jih je prestopilo na Škode (Superb 3) iz prestižnejših znamk iz različnih razlogov, med njimi običajno to ni finančni razlog. Zanimivo, da so takšni tudi precej realni pri opisovanju zadovoljstva.
Za Q7 pa žal zaenkrat še nimam dovolj velikega vzorca, da bi si upal podajati kakršnekoli trditve.
Koliko lastnikov Škod in Q7 pa ti poznaš?

DISCLAIMER: Malo heca mora biti...

zdaj ste se zapeli za pest riža..lepo sol na rane,,

V glavnem ,kar sem napisal, čebi znali brat..da tisti ki ima in je kupec za nove q7 in amgje GLe GLE je in ostalo premium šaro, ne bo škode, kie, vw niti slike pogledal, loadana ali neloadana.

Moje izkušnje.
evil.gif


papki, ki se presegnejo do avta ali za 10 ali pa 100 kilo pa nimajo za kruh, so pa za drugo temo in mešaš/te slive in cvetačo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.020
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
sej ta primerjava z q7 lahko samo na alterju vzklije, podobno kot octavia pa a6, ampak ok, v alter znalce se ne dvomi
grin1.gif

Samo čakam da začnejo fabio primerjat s kako M3
evil.gif
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
ta na linku iz avto.net je nivo Ambition z LED žarometi itd.

drugače vstopni nivo Active v primerjavi s tem na linku nima strešnih nosilcev, temnjenih stekel, in krom obrob ter balon pnevmatike.
Ostalih razlik pa niti ni-tako da ubistvu v vseh izvedbah je precej grd
evil.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Mene pa zanima koliko kodiakov bo dejansko registriranih v SLO in ne bodo pristali med dnevnimi registracijami oz. na mobile.de in podobnih straneh v rubriki EU Neuwagen.

Npr: http://suchen.mobile.de/fahrze...tion=eyeCatcher

Verjetno je razmerje vsaj 50:50. Tako bi vsaj moralo biti, vsaj upoštevajoč nenapisano pravilo 1 letna plača za nov avto vsakih 5 let. Ker je letna plača/osebo v SLO niti približno ni 21k, še manj pa 30k, kolikor naj bi stal spodobno opremljen diesel avtomatik... Tu pa se piše, da je kodiaq za 30k primeren za družino s povprečnima dohodkoma, torej posledično kar nekaj let res riž-voda varianta. Primerjen avto za take je v rangu 17-18k.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.108
113
39
MB
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Mene pa zanima koliko kodiakov bo dejansko registriranih v SLO in ne bodo pristali med dnevnimi registracijami oz. na mobile.de in podobnih straneh v rubriki EU Neuwagen.

Npr: http://suchen.mobile.de/fahrze...tion=eyeCatcher

Verjetno je razmerje vsaj 50:50. Tako bi vsaj moralo biti, vsaj upoštevajoč nenapisano pravilo 1 letna plača za nov avto vsakih 5 let. Ker je letna plača/osebo v SLO niti približno ni 21k, še manj pa 30k, kolikor naj bi stal spodobno opremljen diesel avtomatik... Tu pa se piše, da je kodiaq za 30k primeren za družino s povprečnima dohodkoma, torej posledično kar nekaj let res riž-voda varianta. Primerjen avto za take je v rangu 17-18k.

wuuuš, da se ne boš vžgal
smile-1.gif