Sistem ne buta s SSD-ja

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Pri win7 drzis F8 in ti da na izbiro vec moznosti zagona. Nazadnje mi je pomagal debugging mode.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Hvala za odgovore.
#Denis, sicer imam Win10, vendar bom vseeno poizkusil priti do tega menija.
#Kameleon, tvoj predlog presega moje znanje račnalništva.
Je torej res težava v disku?
 

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Ni nujno, meni npr., je zgleda win posodobil ali nekak zjebal driverje za graficno (nvidia gt 710] in ni variante blo vec...ker nisem smel formata naredit, sem dodal nov sistem, kar pa je jebeno...zdaj vsake toliko sesuje sistem pri youtubu...najprej moras ugotovit, kaj je sploh narobe.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Hvala za odgovore.

#Kameleon, tvoj predlog presega moje znanje račnalništva.
Je torej res težava v disku?

Naložiš sistem (ta rescue disc po želji) kot bootable CD/USB.....prideš notri kot da bi bil v vzporednem sistemu (če uporabljaš linuxe ti bo delovalo zelo podobno....) in odpreš menu (win95/XP alike levo spodaj ikona) kjer izbereš smart test poleg drugih opcij...

Lahko tudi vidiš svoj disk ČE ni odletel.... In nato prekopiras fajle na svoj eksterni disk ter potem narediš fresh install winsow/linuxa po želji..pač ko maš 1x rešene podatke na drugem disku

Če ti je odletel pa disk....je ps to potem 700-1000e da ti gaxrazstavijo in fizično rešijo podatke...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Naložiš sistem (ta rescue disc po želji) kot bootable CD/USB.....prideš notri kot da bi bil v vzporednem sistemu (če uporabljaš linuxe ti bo delovalo zelo podobno....) in odpreš menu (win95/XP alike levo spodaj ikona) kjer izbereš smart test poleg drugih opcij...

Lahko tudi vidiš svoj disk ČE ni odletel.... In nato prekopiras fajle na svoj eksterni disk ter potem narediš fresh install winsow/linuxa po želji..pač ko maš 1x rešene podatke na drugem disku

Če ti je odletel pa disk....je ps to potem 700-1000e da ti gaxrazstavijo in fizično rešijo podatke...
Uf cene so šle pa v nebo ?!?
Včasih je tole bilo 50€ za diagnozo.
In cca 200-500€ za recovery...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Uf cene so šle pa v nebo ?!?
Včasih je tole bilo 50€ za diagnozo.
In cca 200-500€ za recovery...
Ko mi je pol leta nazaj kolega ITjevc reševal disk je rekel to ceno....

Hvala bogu je nakoncu šel samo kontrolnik/napajalnik v eksternem ohišju....disk dela še naprej.....podatki so bili rešeni pa v rangu 2h 6packov....mislm tolk sva, spila zarad uspešnega remedya :)
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Ko mi je pol leta nazaj kolega ITjevc reševal disk je rekel to ceno....

Hvala bogu je nakoncu šel samo kontrolnik/napajalnik v eksternem ohišju....disk dela še naprej.....podatki so bili rešeni pa v rangu 2h 6packov....mislm tolk sva, spila zarad uspešnega remedya :)

Ima kdo kak kontakt koga, ki se ukvarja z recoveryjem.
Imam en ssd, ki mi ga ne zazna več. Že v biosu ga ne vidi in posledično javlja, da ni bootable device.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Tega pa še nisem poskusil.
Prestavil sem ga v drug pc kot interni disk, ampak ga sistem tudi ni zaznal.
Ga bom dal še v zunanje ohišje in poskusil še to.