sirina zakonske postelje 160 ali 180cm?

sousis

Guru
16. nov 2019
1.902
1.304
113
Sva na 160 že leta in leta, ves čas zaradi prostorskih omejitev. Pač malo bolj si uvideven, ko ne moreš spat ponoč, da ne zbudiš partnerja. Včasih v spancu narobe oceniš položaj/razdaljo in se zbudiš, ker si v obratu zadel s kolenom ali komolcem v steno. Bi vseeno priporočila 180. (Otroške postelje imamo masivne, da zdržijo odraslega, ker ko mulci zdaj pridejo kdaj v posteljo, ni šans da trije spimo skupaj na 160, eden se takoj prestavi v otroško posteljo.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
21.658
11.209
113
180, sploh ne razmišljaj o manj, če imaš plac. Na dopustu gre tud na 125 če je treba v šotor, v kamperju mava 130, doma je pa 180 minimum, da ne rabiš razmišljat o manevrih obračanja. Kamasutro se da izvajat tud na pol armafleksa, za spat pa rabiš prostor. Otroc pa nikoli niso spal v zakonski postelji, vsaj meni je zakonska postelja edino mesto, kamor mulci nimajo vstopa, izjema so bila vikend jutra. Še dons ko so odrasli (eden skoraj) jim na pamet ne pade, da bi odpirali spalnico, če so vrata zaprta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Gonzo

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
10.711
5.132
113
.... Kamasutro se da izvajat tud na pol armafleksa, za spat pa rabiš prostor. Otroc pa nikoli niso spal v zakonski postelji, vsaj meni je zakonska postelja edino mesto, kamor mulci nimajo vstopa, izjema so bila vikend jutra. Še dons ko so odrasli (eden skoraj) jim na pamet ne pade, da bi odpirali spalnico, če so vrata zaprta.
Ja kdo od otrok si pa želi gledat dva starca pri kamolisutra? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
21.658
11.209
113
Bistvo napisanega je, da če si otroke navadiš v spalnico hodit, ode kamolisutra, pa normalen spanec tudi. Enako pa velja za njihove sobe, ker tud oni rabjo svoj mir, ko pride čas tudi za kamolisutro brez da bi se bal, da bodo starci začel po vratih ropotat.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
811
583
93
Midva imava doma 180 z dvema jogijema, na vikendu pa 160 z enim. Čeprav imava oba skupaj s posteljo vred dobrih 100 kil, kot se reče, nama je 160 preozka in vpliva na kvaliteto spanja.
Sedaj greva tudi na vikendu na 180 in, ko sem predlagal en jogi, ker je bolj praktično menjati rjuho, je žena izglasovala veto.

100€ prihranka in malo več dela pri vnosu ne odtehtata let slabših spalnih pogojev, če pa daš 2 vzmetnici pa vnos sploh ne bo smel biti problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Samo Svoj

Gonzo

Guru
1. sep 2007
10.631
11.533
113
EU
Dva jogija sta prednost, ker žena ima iz lateksa, jaz pa klasičnega in bolj mehkega. Torej:

- Jogija sta lahko različne trdote.
- Obračanje enega na jogiju, ne moti drugega na drugem jogiju.
- Obračanje jogijev zaradi enakomerne obrabe, je lažje.
- Prevoz dveh je lažji.
- Pri širini 2X90, se zlahka skotalim na levi, potem na desni bok, brez da se bojim padca s postelje.
- Pri ožjem jogiju za obrat na bok, se vedno zbudim in prestavim rit na kontra stran, da se ne zvrnem s postelje.

Torej, postelja z jogiji 2X90.
 

jello

Guru
22. sep 2008
11.463
4.611
113
Kaj je s tem "več dela pri vnosu", saj je menda še kaj večjega in bolj nerodnega kar je treba v stanovanje prinest pa vseeno gre. 200 x 160 jogi gre v avtodom v alkoven, ena oseba, če je treba, pravi jogi, ne tista penca, ki jo zrola predšolski otrok.

V čem je težava? Da ne gre skozi vrata? Ne gre čez balkon, po stopnicah, da rabiš pet ljudi, da je treba luč na hodniku odmontirat? Kaj?
 

jello

Guru
22. sep 2008
11.463
4.611
113
2 jogija sta za par, kjer bi najraje spal vsak v svoji sobi....pa nimata jajc....oz. sob...
Sem že videl spalnico poknaufano po diagonali na sredini okno in ob oknu na vsaki strani enojna postelja. Dostop do postelje na drugi strani skozi okno ali po hodniku preko trojnih vrat.

Torej, postelja verjetno 2x90 širine, nisem vprašal.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.584
1.575
113
Pa saj jogi danes ne kupis vec raztegnjen. Kupil sem dva 160x200 dormea v zadnjem casu pa sta bila oba v klobaso zmotana. En je bil sicer tako tezek, da sva ga morala dva nesti, ampak to je to. Das na posteljo, odpres folijo im se naredi kot se mora v 24 urah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Kamele0N

majaron

Guru
28. mar 2009
1.167
508
113
Odvisno najbrz od jogiia, vseh se ne da zvit ampak ja ce je res problem vnos v prostor vzames pac takega ali pa 2x 90. To gre pa v vsak prostor.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
10.711
5.132
113
gre za boxspring posteljo, ena vzmetnica. ker je taka vzmetnica precej debela (cca 36cm) in toga, se ne zvija, jo bo logisticno tezko spravit cez vse vogale in vrata.
Za vse nerismene!

Ni to Jogi/Dormeo/Vitapur/tralala penasto ležišče!

Kot dolgoletni uporabnik 2x90x220 zakonske postelje z ločenimi ležišči ne bi niti pomislil na enojno ležišče.
 

jello

Guru
22. sep 2008
11.463
4.611
113
Enako, ampak če bi še enkrat, bi vzel 200 cm, tistih 20 cm je brezveze, če nisi 190+.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
10.711
5.132
113
Sam. Vrgel ven jedra in grelce, pustil spodnji in zgornji del okvirja "bazena", levo-desno odstranil in dal not enako visoka "jogija". Zaprl vse skupaj v original prevleko in je kot "novo". ;)