Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113

Prej je bil podatek da so v preteklosti našli mariborčana ki je imel v stanovanju prijavljenih 1800 ljudi. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
Teh 1800 mu je iz srca hvaležnih. Pa še veliko večim bi lahko ponudil streho nad glavo. Seveda ni bil oderuški pri najemnimi ampak jo je sorazmerno delil.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
1800 ??
Me pa zanima zakaj raznorazni Mirsadi ne tulijo da je to koncentracijsko taborišče? Da je to nehumano nagnetenih toliko ljudi.
Zakaj tam ne protestirajo kot so naprimer v Postojni za ilegalce...
Prej je bil podatek da so v preteklosti našli mariborčana ki je imel v stanovanju prijavljenih 1800 ljudi. :evil:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
1800 ??
Me pa zanima zakaj raznorazni Mirsadi ne tulijo da je to koncentracijsko taborišče? Da je to nehumano nagnetenih toliko ljudi.
Zakaj tam ne protestirajo kot so naprimer v Postojni za ilegalce...
Seveda je v Postojni nagnetenih preveč ljudi. Bi morali bit že zdavnaj doma v Maroku, Afganistanu, Bangladešu..... Ne vem kaj vlada čaka z deporacijami?
A bo treba vlado zamenjat, da se bodo zganili na tem področju?
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Jap. Vse izgnat kot si rekel. Vse na sliki.
Seveda je v Postojni nagnetenih preveč ljudi. Bi morali bit že zdavnaj doma v Maroku, Afganistanu, Bangladešu..... Ne vem kaj vlada čaka z deporacijami?
A bo treba vlado zamenjat, da se bodo zganili na tem področju?
24e533b31564f870fc97.jpeg
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

1800 prijavljenih. Koliko še tistih neprijavljenih?

To je točno tisto, kar sem zgoraj opisoval. Vsak ki ima pri nas prijavljeno začasno bivališče, lahko mirno pridobi delovno dovoljenje, s katerim lahko hara po celi Evropi.
Zakaj ne bi sprejeli zakona, po katerem bi ti arbajterji imeli kar p.o. - box na pošti, 3/4 poenostavljena zadeva, učinek pa isti :cheer: .

Slovenija, obljubljena dežela. Pa sŁovenke su tudi dobre :p .
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Saj so jih že izgnali nekaj nazaj v hrčkolandijo.
Potem ste pa tulili da je to fašizem in nacizem.
Najprej si v svoji betici poštimaj kaj bi ti sploh rad.
Seveda je v Postojni nagnetenih preveč ljudi. Bi morali bit že zdavnaj doma v Maroku, Afganistanu, Bangladešu..... Ne vem kaj vlada čaka z deporacijami?
A bo treba vlado zamenjat, da se bodo zganili na tem področju?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Končno se premika......upam da se tudi premakne!

Stvari se torej premikajo, državljani to množično pozdravljajo. Po navedbah poznavalcev fiktivne prijave prebivališč v Sloveniji služijo kot odskočna deska za delo bodisi v Sloveniji, bodisi v EU, saj na ta način lažje dobijo delovna dovoljenja, upravičeni pa so tudi do nekaterih socialnih transferjev. To se je potrdilo tudi v že preiskanem in tudi najnovejšem mariborskem primeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, tu lahko mirno pripomnim, da so od vsakega stanovalca kasirali 150 Ejev / mesec.

Slovenija, obljubljena prostitutka. Že 30 let in 20 letnim pedigrejem še iz prejšnje države. :obesise:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
To je točno tisto, kar sem zgoraj opisoval. Vsak ki ima pri nas prijavljeno začasno bivališče, lahko mirno pridobi delovno dovoljenje, s katerim lahko hara po celi Evropi.
To je tocno to kar vecino casa pocnes - lazes.

Da bi lahko prijavil zacasno bivalisce, najprej potrebujes (enotno) dovoljenje za delo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je tocno to kar vecino casa pocnes - lazes.

Da bi lahko prijavil zacasno bivalisce, najprej potrebujes (enotno) dovoljenje za delo.

.... ter prebivališče pri nas. Vsaj do par let nazaj je bilo tako, zanimam se pa ne, ker mi tujci niso opcija v delavnici.

Še lažem?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj nisem slikal situacije takrat? Ko so se delale Savske elektrarne, so bili makedonci, bosanci in bolgari nastanjeni v sobicah 10 m2, pograd do stropa v 4 štuke ... osem jih je bilo v tej sobici, prijavljeni pa na naslovu. Še v podmornici bi bilo bolj razkošno. Zato da so lahko delali. Lastnik sobice je kasiral 150 Ejev / osebo / mesec.

Še lažem? Slovenija, obljubljena dežela. Ko so bila dela končana, so šli ti ljudje naprej v Evropo. Mar misliš, da bodo šli nazaj, v Gevgelijo? Potem so prišli v sobico novi ...
Ampak to je bilo samo dejansko. Fiktivno pa - kolikor ti srce poželi, ker nadziral ni nihče, niti nima država interesa to nadzirati.

Še lažem?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
.... ter prebivališče pri nas. Vsaj do par let nazaj je bilo tako, zanimam se pa ne, ker mi tujci niso opcija v delavnici.

Še lažem?
Seveda se vedno lazes.

Napisal si, da so ljudje z zacasnimi prebivalisci nato dobili dovoljenja za delo. To je laz. Najprej potrebujes dovoljenje za delo, da lahko prijavis prebivalisce. Da pa dobis to dovoljenje, mas pa z moje strani na par straneh v tej temi opisano kaj moras storiti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Zakaj nisem slikal situacije takrat? Ko so se delale Savske elektrarne, so bili makedonci, bosanci in bolgari nastanjeni v sobicah 10 m2, pograd do stropa v 4 štuke ... osem jih je bilo v tej sobici, prijavljeni pa na naslovu. Še v podmornici bi bilo bolj razkošno. Zato da so lahko delali. Lastnik sobice je kasiral 150 Ejev / osebo / mesec.

Še lažem? Slovenija, obljubljena dežela. Ko so bila dela končana, so šli ti ljudje naprej v Evropo. Mar misliš, da bodo šli nazaj, v Gevgelijo? Potem so prišli v sobico novi ...
Ampak to je bilo samo dejansko. Fiktivno pa - kolikor ti srce poželi, ker nadziral ni nihče, niti nima država interesa to nadzirati.

Še lažem?
Problem fiktivnih prijav so druzinski clani ki so neto prejemniki socialnih transferjev. Ti druzinski clani pa nimajo veze z delovnimi dovoljenji, ker imajo dovoljenje za bivanje na temelju “zdruzitev druzine”. Ce je na enem naslovu prijavljenih 1000 makendoncev, ki delajo v nemciji, prispevke in davke pa placujejo v sloveniji, bi se jim morali lepo zahvaliti, ker nas nic ne stanejo.

in ja lazes, nabijas, svoje nebuloze siris kot dejstva. Pa ti je 100x dokazano da ni res kar pises, pa spet isto napises.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zopet gledaš popolnoma ozko kot fijakerski konj. Pojdi se zaletet v bangar, da boš dobil 3D ! :mad:

Oba pogoja sta (bila, ali sta pa še?) morala biti izpolnjena za delovno dovoljenje. Ko je človek pridobil delovno dovoljenje, je uveljavljal neke pravice za ločeno življenje itd ( :sprasujemse: , ostaline iz rajnke juge), kasneje si je tako lahko priklical familijo k sebi, v obljubljeno deželo. To njegovo familijo živimo mi iz proračuna. On kot delavec je pa mirno šel naprej po evropi iskat boljše delodajalce, ker je splošna praksa, da je bil ravno prvi delodajalec največji oderuh.
Sedaj ta delavec gradi most nekje v dizeldorfu, njegova familija pa pri nas nekje. On kot delavec je zaposlen pri nekem gradbenem podjetju, registriranem vse drugje samo v Sloveniji ne, njegova družina je pa še vedno pri nas, na naših plečih. NITI malce interesa nimajo, da bi se sploh asimilirali. Živijo, dobivajo podpore ter čakajo na naslednjo priložnost.

Apolo - če hočeš debatirat konstruktivno, debatiraj, sicer pa zbogom. Zaenkrat si pa ti tisti ki lažeš. Izpostavljam : "lažeš". Ker si mene označil.