Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Dečki, če vaši sončki nočejo delat, nekdo mora. Ali kako si vi zamišljate delo v Sloveniji brez šiptarjev, bosancev srbov.... Samo bosanci so že malo bolj razgledani in gredo malo višje v EU, seveda za dosti večji denar. Medtem, ko sončki študirajo mora nekdo tudi nekaj delat. Ali ne?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Dečki, če vaši sončki nočejo delat, nekdo mora. Ali kako si vi zamišljate delo v Sloveniji brez šiptarjev, bosancev srbov....
Zakaj bi si sploh zamišljal delo v Sloveniji brez šiptarjev, Bosancev, Srbov, ...? Saj ni problem da ta folk tukaj dela, vsaj meni to ne predstavlja problema no, catch je drugje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Vprašaj Grimsa kdo je v KR pripeljal albance. Kdo jim je uredil dovoljenja, odprl firme in jim zrihtal naslov. Povsod je imel prste zraven.

mimogrede: delOvna sila
Bom še tebe vprašal - kdo jim določa oz. omogoča pogoje kot jih imajo za delo (in bivanje) v Sloveniji? Vlada ali podjetja?

P.s. Hvala za popravek, mi je jasno da je delovna sila in ne vem kdaj sem se v zadnje takole zmotil, hitri prsti i guess.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Hm, naj ga torej malo dodelam, morda bo pa potem šlo: kdo je bolj zaslužen za to, da je kompletna situacija z Albanci v SLO takšna kot je - tisti, ki določajo pravila igre (politika) ali tisti, ki to igro potem igrajo (podjetja in delavci)?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Še vedno ne razumem vprašanja, delat da sem popolnoma glup se mi pa trenutno mal ne da. Kaj imajo podjetja s tem razen da delajo za denar in da izkoristije vse mogoče luknje, ki jih lahko.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Točno tako, podjetja delajo za denar in izkoristijo vse mogoče luknje, ki jih lahko oziroma z drugimi besedami uporabljenimi prej - igrajo po pravilih, ki jih ne določajo sami temveč jih določa država/vlada/politika. Da je stanje s šiptarji v Sloveniji takšno kot je torej zaslužna slovenska politika in nikakor ne Hojs & kompanija oziroma nikakor ne podjetja in njihove želje/potrebe po delovni sili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.993
3.743
113
Ljubljana
hmpg.net
"Ne gre samo za to, da se je zaradi gospodarske rasti veliko ljudi zaposlilo, število zavarovancev se je občutno povišalo tudi zaradi migracij. Če pogledate populacijske modele, so nam zadnje tri napovedi, leta 2013, 2015 in 2019, vse napovedale premalo prebivalcev. Zakaj? Ravno zaradi priliva delavcev iz tujine, ki ga niso predvideli. To nam malo blaži razmere v pokojninski blagajni,"
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.573
2.422
113
"Ne gre samo za to, da se je zaradi gospodarske rasti veliko ljudi zaposlilo, število zavarovancev se je občutno povišalo tudi zaradi migracij. Če pogledate populacijske modele, so nam zadnje tri napovedi, leta 2013, 2015 in 2019, vse napovedale premalo prebivalcev. Zakaj? Ravno zaradi priliva delavcev iz tujine, ki ga niso predvideli. To nam malo blaži razmere v pokojninski blagajni,"
Po drugi strani, pa ko pripeljejo celo družino gre pa s katere blagajne ven?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
Dečki, če vaši sončki nočejo delat, nekdo mora. Ali kako si vi zamišljate delo v Sloveniji brez šiptarjev, bosancev srbov.... Samo bosanci so že malo bolj razgledani in gredo malo višje v EU, seveda za dosti večji denar. Medtem, ko sončki študirajo mora nekdo tudi nekaj delat. Ali ne?
Zakaj pa ti soncek ne delas tolk da gres iz socialnega stanovanja?