Siol tv

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Končno sem po petih letih dobil optiko do hiše, zdaj pa takoj problem
frown-1.gif
. Namreč, vzel sem top trio hd, ki ima poleg siol box-a še box-s. Fantje so zmontirali v spodnjem stanovanju modem in siol box ter v zgornjem box-s. Zdaj pa problem: meni spodaj špila vse ok, res da sem ter tja kaj zakocka ampak ne predstavlja velik problem. Problem je pri zgornjem box-s, foter pravi da mu slika zmrzuje, kocka.... da je vse skupaj negledljivo sploh recimo slo2 hd, če dam navadno slo2 dela zadovoljivo, vendar spet ne tako kot bi moralo. Zanima me kje bi lahko bil problem. Teh.pomoč pravi da je vse v redu, rekli so mi da bi lahko bil problem mrežni kabel če je predolg. Kabel je dolg 4,20m tako da po mojem mnenju nebi smelo biti problema. Res da sem potegnil nek star kabel, ki sem ga našel doma nato je tehnik stisnil gor konektor in priklopil.
Je možno da je res kaj s kablom narobe?
Glede na to da je optika in hitrost 50/20 se mi zdi da nebi smelo biti problemov za dve televiziji ali pač? Kaj naj naredim? Težim na teh.pomoči dokler ne zrihtajo?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Kot že sam ugotavljaš, hitrost linije ne bi smela biti težava (optika pač).... tako da imaš 3 možne krivce:
1.) Modem (oz. port na modemu)
2.) Kabel (oz. konektorji na kablu)
3.) Box (oz. port na boxu)

Kako ugotoviti, kaj je narobe?
1.) Pretakni port na modemu na tistega od spodnjega boxa, kjer ti "dela".
2.) Nesi spodnji box ki dela v zgornje nadstropje in sprobaj, kako se tam obnaša
3.) Napelji nov kabel

Problem je lahko tudi, če je star kabel, ki je napeljan poleg elektrike, ki povzroča motnje.

PS: Zakaj na telekom optiki nisi raje vzel kabelske (bi se reših teh bednih boxov).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kontaktiraj SiOL naj ti odprejo 3 video streame (BOX, snemanje na BOX in BOXS). Imaš samo en video stream...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
popravek : 4 streame. hd x2 + snemanje + dodatni box. Sinhronizacija na optiki ne sme biti problem, mora delati tudi z desetimi stbji
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kontaktiraj SiOL naj ti odprejo 3 video streame (BOX, snemanje na BOX in BOXS). Imaš samo en video stream...

Kako to misliš samo en video stream? Ne razumem najbolje. Snemanje imam tako ali tako vklopljeno na obeh saj je že v paketu ali se motim
confused-1.gif


Zaenkrat sem kable zamenjal na modemu pa da vidmo kaj bo zjutraj fotr reku.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Od kdaj je na optiki limit za TV? 100 MB kolikor naj bi bila propustnost.

Sam sicer v temle primeru mislim, da je nekaj narobe z registracijo STB-ja. Pri nas ga je kak mesec nazaj zelo podobno špičil en BOX-S. Drugi je delal normalno prav tako vsi PC-ji, ki se tudi rabijo za TV gledat. Sicer smo na bakru a če zadeva ni pravilno registrirana so bojda težave. Res pa je bila ta škatlca iz druge roke a že več kot leto je delala normalno. Nato pa se spomnil da je vsak dan proti večeru na lepem kockat začel. tehnik pa mi je po prijavi sporočil, da ni bila registracija OK ???
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Imaš ločena VLAN za VIDEO in za DATA. Če je optika zmogljiva 100Mbit in imaš paket 20Mbit ter 1 TV pomeni da se ti modem sinhronizira na 20~24Mbit in nič več. In za DATA je 20Mbit, VIDEO en stream 4,5Mbit. BOX rabi trunk na portu da dela pravilno oz. če imaš WiFi dovolj dober gre ločeno.
Teoretično bi neomejevanje VIDEO streama pripeljalo do tega, da bi se šel TV porviderja.
Info so iz SiOLa, ampak ne iz 080 linije.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Optike v našem koncu ni. Pozanm pa tudi relatino malo ljudi, ki jo ima. Verjetno in logično je, da so spremenili. Pred časom sva pri znancu pognala toliko TV - različnih kanalov - dokler ni PC počepnil. Enih 11-12 jih je špilalo. Se ne spomnim več natanko. Ravno v času ko so uvedli mpeg2. Torej je moralo biti cca. 60-70 MB pretoka. No ta cifra je nekoliko višja kot rabijo 4 HD.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Teoretično bi neomejevanje VIDEO streama pripeljalo do tega, da bi se šel TV porviderja.
Info so iz SiOLa, ampak ne iz 080 linije.
A pri DVB-C providerjih (npr. Telemach) se gre tudi lahko vsak uporabnik TV providerja
uf-1.gif

Ali pa če vzameš DVB-C na Telekomovi optiki, namesto IPTV??? V tem primeru vsak uporabnik prejema hkrati vse streame za vse RTV programe
grims-1.gif


Malo misli, preden napišeš...
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Z samim kablom težko, da je kaj narobe. Prej bi okrivil konektorje oziroma razpored žic. PoGooglaj za "RJ45b" in poglej na svojih. če so zaključeni na vtičnicah se drži zaporedja, ki je narisano na pokrovčku !
Glede motenj, če je UTP zraven električnih žic - UTP je prav zato tako razdeljen v parice, da čimbolj izničuje elektromagnetne motnje iz okolice. Problem se ponavadi pojavi samo ob vklopu močnejših induktivnih porabnikov(klima, hladilnik,...), ko nastane "špica"
wink-1.gif

Pred razkopavanjem kablov še izklopi VSE računalnike iz modema in glej nekaj časa TV. Če je OK vklopi računalnike nazaj in omeji število povezav na torrent programu.
wink-1.gif
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
In kako se je rešilo?

p.s. tudi sam se bom v kratkem priklopil na optiko od Siola in vzel en paket za 3 tv-je (verjetno toptrio mega hd) pa me zanima ali je ok, ker mi tudi sosed jamra, da ima podobne probleme na drugem tv, da mu kocka in naj grem raje na Telemach ali pa vzamem pretvornik za coax za TV (ne vem če se to še da).
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Če drugi, ki so vezani na tvojo centralo, nimajo težav, ki jih opisuješ, je lahko težava:
- optično vlakno do tebe ima preveliko dušenje zaradi slabo zaključenih oziroma poškodovanih konektorjev, zato prihaja do izgube paketkov --- rešitev je meritev tvojega vlakna (si na Telekom ali OŠO omrežju?)
- težave na tvojem portu v centrali --- prestavijo te na drugi port
- težava v optičnih priključnih kablih (od doze do SFP optičnega pretvornika) --- menjava priključnega kabla
- težava na tvojem SFP optičnem pretvorniku --- menjava SFP optičnega pretvornika
- težava na tvojem Innboxu --- menjava Innboxa

Sam lahko poizkusiš sledeče:
- menjati UTP kabel do Boxa
- prestaviti UTP kabel v drug port na Innboxu (v Innbox config moraš izbrani port nastaviti na video oziroma trunk)
- menjati/izposoditi drug Box oziroma preveriti, ali ti na računalniku deluje brez izgub
- v Web interface Innboxa preveri, ali ti prihaja do izgub (drops/errors) pri LAN Ethernet komunikaciji

Če narediš npr. 1000 pingov do www.siol.net, a se ti kakšni izgubijo (ob malo nezasedeni liniji, brez vklopljenega P2P)?

Link: http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1495376#post1495376
Če imaš težave samo na enem Boxu, potem preizkusi spodnje 4 alineje.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Sem zrihtal, problem je bil z konektorjem na kablu. Sem zamenjal sedaj dela bp. Imam pa zdaj problem z daljincem na boxu, ko preklapljam med progami mi skače po 10 programov naprej ali nazaj. Če bi imel možnost ne bi vzel siola nikdar več.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Hehehe... Misliš da pri drugem operaterju nebi imel težav zaradi slabega konektorja? :p
Ni v navodilih nikjer opisano kako zresetiraš BOXa in daljinec? Pokliči jih pa ti bodo povedali ali pa sami to naredili...

Še vedno pa imaš možnost kadarkoli zamenjati operaterja...
wink-1.gif
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Sem zrihtal, problem je bil z konektorjem na kablu. Sem zamenjal sedaj dela bp. Imam pa zdaj problem z daljincem na boxu, ko preklapljam med progami mi skače po 10 programov naprej ali nazaj. Če bi imel možnost ne bi vzel siola nikdar več.
Jaz sem komitent NLB banke in imam precej velik minus na računu. Če bi še enkrat izbiral banko ne bi več šel na NLB banko.

Tvoja težava bi se pojavljala tudi pri drugih operaterjih. Za težavo s preskakovanjem pa pokliči na tehnično pomoč, že marsikomu so pomagali, bodo tudi tebi.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Če plačam 50eur samo za priklop, pričakujem da bojo zrihtal tako kot se zagre, ne pa da pridem domov, prižgem tv, potem pa kocka in skače vse tako da je negledljivo. Teh. pomoč sem klical vsaj 10x da so še enkrat poslal tehnika da je zrihtal zadevo. Glede daljinca sem tudi klical na teh.pomoč pa mi pravi nesite box na servis. Potem pa govorim s kolegom, je imel isti problem pa so mu samo novega daljinca poslali in sedaj dela bp, a jest se bom pa v lj vozil zaradi tega ali kaj? Spet je bilo potrebnih par klicov preden sem dobil nekoga, ki je rekel gospod, ni problema bomo poslali novega daljinca, zakaj so me prej pošiljali na servis??? Jutri dobim daljinca in upam da bo potem v redu. Navodila in resetiranje imam v malem prstu tako da ni v tem problem. Hočem le da se zrihta kot mora, je to prevelika zahteva glede na to da plačujem skoraj 60eur mesečno za tv??
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Ja... ampak na koncu si uspel vse zrihtati... pač si moral večkrat poklicati. Dejstvo je, da so to napake takšnega tipa, ki se lahko pojavijo povsod. Tehnična pomoč je pa povsod enaka (najprej dobivaš generične odgovore, če želiš sposobnega sogovornika, moraš pa težiti).
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Včasih so taki generični odgovori, da bi tisti na drugi strani moral takoj dobit odpoved pogodbe o zaposlitvi ! Npr. valjenje krivde na uporabnika, če je logično da to v tistem primeru ni mogoče in podobno...