Siol problemi!

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Ali kdo ve odgovor na to vprašanje, ker meni se ne da več težit preko telefona siolovcem, ker ne popravijo nič!

V glavnem: smo preklopili iz ADSLja na VDSL. Prej je delovalo vse kakor mora! Kot sem upal, bi moralo z 5x večjim downloadom in 10x večjim uplodom delovati še bolje. Ampak ne. Čeprav nismo želeli, je telekomovc ki je prinesel modem domov sam začel in končal z registracijo. S tem da ni vedel kako sem lahko na starem Sagemu imel priklopljeni 2 televiziji in 2 interneta hkrati. Mu ni šlo v račun kako da nimam še routerja zraven. Nima veze to sem mu nekako uspel dopovedat preko telefona (bila mama sama doma). Rekel sem mu tudi naj mi naredi tako kot je bilo prej.
V glavnem naredil je dial up povezavo, internet je deloval samo z enega računalnika (s tistega s katerega si klical), ni bilo internetne telefonije, internet dela tako počasi da to res ni!
Za IP telefonijo sem klical in so uredili in sami nastavili modem. Da je modem tudi hkrati router sem sam uredil.

Sedaj me pa zanima, zakaj mi noče odpirati določenih strani, MSN mi ne deluje (napaka je pri vratih za ključe...), strani mi odpira zelo počasi ali pa sploh ne. Edino kar dela je preizkus testa povezave, ki napiše dejansko koliko je! Sem poizkušal na drugem računalniku (ki ima čiste sveže naložene windowse, pa je isto). En kolega je rekel, da so morda DNS nastanitve napačne in da bi morali na Siolu to vedeti ko bi jim povedal za moje probleme, v realnosti pa je bilo da sem bil na telefonu 20 minut z fantom pa ni nič bolje kot prej!

A je imel še kdo take težave in kako jih je rešil?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Morda so kaksne slepe veje na interni instalaciji(vec vticnic v hisi) in obupen Ping ?
ADSL to se nekako prezivi,SIOLov VDSL pa nikakor ne
uf-1.gif
 

jurre

Zelenc'
30. nov 2008
23
0
1
za neodpiranje strani (in msn) ti morajo nadgraditi modem - sem imel isti problem, tezave je samo ce je modem povezan kot ruter (verjetno tudi microsoftove strani ne odpre?). Drugih tezav z VDSL pa nimam, pa ga imam ze leto in pol.
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
in kdo mi nadgradi modem? sam ali Siolovci?

Se pravi da če vtaknem spet router vmesmed moj računalnik in modem bi naj delovalo ok? Samo potem moram kupiti brezžični modem, ker ga občasno potrebujem, tale Proteus pa ima že brezžično povezavo zraven, ki pa verjetno ne bo delovala, če dam router zraven?

Kako bi se dalo pa PING pogledat? Samo zakaj pa recimo Mula pa torenti delajo brez težav?
 

jurre

Zelenc'
30. nov 2008
23
0
1
Siolovci ti ga morajo - stvar se uredi na daljavo. Poklici pa reci da ti preverijo, ce imas zadnjo verzijo modema, oz. glede na to da je to problem v verziji fimwarea mislim da bi morali vedeti ze sami (ce ne povej da imas tezave z odpiranjem strani in da si slisal, da bi ti morali nadgraditi modem).
Ja, ce bos dal svoj ruter vmes in na modemu ugasnil povezavo, ti bo normalno odpiralo strani - vsaj moralo bi. Lahko probas. Problem je v verziji firmwarea na modemu in ne odpira dolocenih strani - zgleda neka napaka. Ko verzijo nadgradijo pa deluje normalno.
Proteus ima brezzicno povezavo ce imas tudi USB dongle (kljucek). Tega moras imeti vstavljenega v modemu in na modemu ga je treba omogociti ter nastaviti zascito ipd. Ce das svoj ruter zraven nima veze, lahko pa ga na modemu wireless ugasnes, ceprav bi morala tudi oba hkrati delovati - vsak ima svoje ime in geslo, ko na racunalniku izberes kam se bos povezal (mogoce pa bolje da ugasnes, da ti racunalnik najde samo en ruter, kamor se poveze, ce nimas USB kljucka v modemu ti pa tako ali tako wireless od modema sploh ne dela). Kljucek namrec sluzi kot zunanja antena.
Ping pogledas ce gres npr. v start, zazeni, napises cmd in v tisto crno dos okno vtipkas npr. ping www.siol.net, ap bos dobil 4 odgovore nazaj, pa poglej povprecni odzivni cas.
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Torej če je ping do siola
ko ni vklopljeno nič za snemanje z interneta je ping povprečen, minimum in maksimum vedno 22ms
ko pa deluje mula pa je minimum 264ms, maksimum 333ms in povprečje 292ms, kaj to pomeni? v redu ali slabo?
 

jurre

Zelenc'
30. nov 2008
23
0
1
22ms je OK. Ce kaj pobiras dol oz obremenjujes linijo se logicno ping poveca, tako da je cisto ok.