Siol IPTV na računalniku

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
na siol forumu mas topic...televizija za telebane...tisto preberi in nastavi...ce ti to ne uspe :D raje nic vec ne vprasuj :D hahah
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Nisem ravno doma na tem Siol forumu. A lahko daš še link do teme
evil.gif
?
Potrebujem pa od začetka.
grin1.gif
Lamer.press
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
"siol tv za telebena" v googla vtipki pa klik na prvi link.

namig za lažje delo:
- res poglej najprej ip od stb-ja (sagem tv komunikator)
- potegni si dol zadnji vlc player
- PC povežeš na iptv port na modem (kater port je namenjen iptv-ju se nastavi v modemu) jst imam 3 in 4
- Na PCju nastaviš IP za eno številko višjega kot na stb-ju in subnet 255.255.0.0 (ostalo prazno)
- V VLCju greš pod Preferences\Stream Output (moraš imeti nastavljen prikaz vseh nastavitev... v IPv4 multicast output interface address vpišeš IP naslov PCja (tistega, ki je za eno številko višjo od STB-ja).
- v vlc-ju še natstaviš vrata udp na 5002 (privzeto je na 1234)
za bolj podorobna navodila s slikcami pa poglej siolov forum
na visti mi sploh ni blo potrebno spreminjat ip-ja na pc-ju, sam v vlc sem ga vpisal pa kabel prestavil v video port.

pa na siolu so navodila za en program, kater ne deluje z zadnjim vlc-jem, sam jst ne rabim programa mi je vlc zadosti.

pa iz priponke si potegni dol playlisto za siol tv (morda ni najnovejša, sam updejtal jo boš sam, z njo pri meni dela)
 

Priponke

  • 498395-CopyofSIOLVLC.zip
    9,1 KB · Ogledi: 372
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Z AditeyaTv pride en program, s katerim lahko skeniraš za nove programe. Moraš pa najprej naložoti obstoječo playlisto, potem ti nove programe zlista na koncu.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Če sem dobro prebral tle pa na siolovi strani; moram obvezno potegnit kabel iz komunikatorja v PC
bonk.gif

PC mam v sobi komunikator pa čist nekje drugje
bonk.gif

Se pravi, da bi moral potegnit še en kabel
uf-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a si probal na daljincu v zaporedju pritisent MENU + RUMENA TIPKA + MODRA TIPKA? ne smeš jih pritisent hkrati ampak vsako posbej in v napisanem zaporedju. pa pritisneš takoj ko se ti prižge kater profil hočeš izbrati, torej ne smeš gledati tv programov. če ti tole rata potem boš tukaj dobil IP od sagema.
boš pa rabil še en kabel in eno mrežno, da ti ne bo potrebno pretikat kablov iz net porta v video port in obratno na ruterju.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Ja možno
redface-1.gif

Se pravi potegnem iz modema v pc.
No to bi še nekako šlo ker imam modem tam kjer je PC.

Imam pa še eno vprašanje.
Če imam brezžični rutar kako je stem?
Obstaja varianta, da z mojim IP ki ga nastavim v moj PC gledam tv nekje drugje in sem povezan na internet
redface-1.gif

Ali moram biti obvezno povezan z kablom iz modema do PCja
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Z AditeyaTv pride en program, s katerim lahko skeniraš za nove programe. Moraš pa najprej naložoti obstoječo playlisto, potem ti nove programe zlista na koncu.

Imam OS X in uporabljam samo VLC, brez AditeyaTV
wink-1.gif