Siol in 2xTV težava

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Pozdravljeni!

Zadnje čase mi velikokrat zmrzne internet, pa se mi zdi da zna biti težava v tem, da smo vklopili dva TVja.

Prvotna situacija je paket Trio. Na modem je bil priklopljen en TV (prek Aminota) in pa router. Na router pa 3x računalnik (2x pri sosedu, 1x pri men doma, tako da routerja in modema nimam pri roki). Pred kakima dvema mesecema je sosed kupil še enega Aminota preko bolhe in smo ga priklopil na modem. Ker smo na lokaciji, da je to komaj mogoče, sem bil kar presenečen, da je kar normalno delalo, le včasih je slika zamrznila. Vse stvari so dokaj normalno delale do kakega tedna nazaj, ko je začel zajebavat internet.

Dela normalno 3/4 dneva, poj pa kar začne zajebavat (glej priložen pdf). Je možno, da je to zaradi dveh TVjev in da je nekako vse na meji? Sem klical na siol, ko ni delalo, pa tudi modema niso mogli resetirat z njihove strani, sam ga pa tudi ne morem, ko bi hotel, saj je pri sosedu, je možno, da se kaj zacikla?

LpTuši
 

Priponke

  • 500352-Edit1_.pdf
    26,6 KB · Ogledi: 430

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
nimaš odprte širine še za en TV.....

šwerckomerc nau šlo...
tongue-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Hm, sam sej to sicer ni švercanje, itak dodatnega TVja ne računajo. Prav tako jih kar nekaj gleda TV še na PC, pa se mi zdi, da noben tega ne sporoča siolu. No, jih bom kar na siolu povprašal, pa sporočim, kaj bodo odgovoril.

LpT
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Hm, sam sej to sicer ni švercanje, itak dodatnega TVja ne računajo. Prav tako jih kar nekaj gleda TV še na PC, pa se mi zdi, da noben tega ne sporoča siolu. No, jih bom kar na siolu povprašal, pa sporočim, kaj bodo odgovoril.

LpT

Računajo nena, samo ponavadi linijo zaprejo za samo 1 tv +net. en TV popije nekje 6mb/s
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Vprašanje je, kolk daleč stran si od centrale (pošlji tel. št po PMju, pa ti povem).
Vrjetno je pri tebi problem, ker imata oba hkrat vklopljen tv in potem slika zmrzuje (tj. nimata ali odprte centale na večjo hitrost, ali pa centrala ne podpira večje hitrosti).

Je pa hecno: jaz sem imel in po novem spet imam podoben problem: linija je močna 10mb-2mb je interneta, 6-8 pobere TV. Nekej časa je normalno delal, če sta bla pržgana oba komunikatorja (tud na siolu niso vrjel, dokler niso pogledal, kaj se prjavlja v omrežje), zj se pa spet neda gledat obeh hkrat. To je sam zarad unga pof00kanga modema (wlan kao).
bonk.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
4-6Mbit/s pobere mpeg2 siol tv (zelo zelo redki kanali poberejo več kot 6mbit). Tako da če vzameš povprečje (5mbit) in dejstvo, da si uporabljal dve televiziji, pa si ponucal svojih 10mbit (pod pogojem, da nisi nič prenašal preko interneta... pa tudi če si, ima iptv višjo prioriteteo). Sem pa opazil, da določeni kanali kar naenkrat na mpeg2 zasedejo več pasovne širine (orf1 je skočil iz 4 na 6Mbit/s). Mogoče ti tudi zaradi tega ne dela?

Sicer pa zahtevaj mpeg4 siol tv, kjer kanal povprečno zavzame cca. 3Mbit/s, slika je pa minimalno slabša (moraš biti pikolovec, da te moti).
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Ja vem da dela, ampak on ima 2 Amina... Torej naj ju proda in gleda na PC?
S tem da bo moral soseda prepričat da lahko TV gleda na PC
aplauz.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Pri nas je en Amino pa ni delal niti dneva dlje, ko se je bilo prvič objavljeno kako dekodirat prek PC. Nato smo le še prehod na ADSL2+ naredili. Naročnik IPTV sem od začetka trženja.
STB vmesnik mi je bil vseskozi čuden. Največji problem pa mi je, da je ekran permanentno zaseden s TV sliko.

Kaj je pa problem monitor in panel na PC priklopit. Nekoliko drugače je, če so v hiši še CRT-ji.
Sicer pa kakor komu paše. Alternitava trenutno je. Se pa bojim, da bodo s temi paketi tudi še kaj omejeli.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
No tud nam so modem zamenjal pred kratkim za tega WLAN, tko da možn da je tud kle kak haklc. Mi je pa čudno, kako to, da ne morejo resetirat iz njihove strani modema, čeprav TV normalno dela. Mogoče res podn od modema.

In pa še vprašanje in odgovor od siola:

Vprašanje:

Pozdravljeni!

Zanima me sledeče. Doma imamo dva Amino komunikatorja, en je bil originalno zraven priklopa paketa SiolTrio, enega pa smo kupili rabljenega preko bolhe in samo priklopili in stvar je delovala. Bi morali to spremembo vam sporočiti za kake dodatne nastavitve? Kot drugo me pa zanima glede menjave teh komunikatorjev. Ali smo sedaj upravičeni do enega komunikatorja ali do dveh, saj sta oba načeloma v originalu kupljena preko vas.

Odgovor:
Spoštovani,

veseli nas, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.

Nobenih dodatnih nastavitev ni potrebnih. V primeru, da vam je vezava za TV komunikator potekla, imate možnost pridobiti novega po subvencijski ceni za 1€, za vezavo 24 mesecov. Nam lahko zaupate vaše uporabniško ime?

V primeru dodatnih informacij nam lahko 24 ur na dan pišete na elektronski
naslov info@siol.net. Z veseljem vam bomo pomagali.



Lep dan še naprej!

Jure Horvat

Lp, Tuši