single vs dual channel mode ddr3

Filter

Pripravnik
30. mar 2009
73
0
6
www.spletnapot.com
Zanima kakšna je dejanska razlika med dual in single channel mode. Je razlika velika ali samo nekaj procentov. Trenutno se je nabavilo ddr3 2x 2gb ram ki ne more laufat v dual channel zaradi svoje velikosti in sta ploščici v slotih z različnimi barvami.
latency 6-5-5-18
Rami imajo sicer low latency 6-5-5-18 kar ustreza amd procesorjem. (latence nastavljene ročno v biosu)

Imam pa opcijo da dotične rame vrnem in vzamem druge z latenco 6-6-6-20 in bi šli v dual mode.
latency 6-6-6-20

V sandri mi z trenutnimi rami da sledeči rezultat sandra single channel mode
Z 2gb rama oz. samo z eno ploščico pa so zgornji rezultati le za malenkost boljši, le kakšen procent.

Sicer nisem siguren a se mi zdi da sem na stari mašini z ddr 400Mhz dual channel 4x1gb dosegal mnogo boljše rezultate V Sandri. (sicer so bile mnogo nižje latence)

Vprašanje je če se mi splača zamenjat za rame, ki bodo imeli rahlo všjo latenco ampak bodo šli v dual channel? glede na to da mislim še nekaj časa vztrajati na windows xp, ki pa tako ali tako vidijo samo 3gb.
 
Nazadnje urejeno:

Filter

Pripravnik
30. mar 2009
73
0
6
www.spletnapot.com
Ja glede dual channel imam tudi jaz podatke da se pozna nekje 5%.
Glede latenc za amd sicer pravijo, da so bolj pomembne kakor Mhz. Naprimer ddr2 800Mhz z nizjimi latencami kakor ddr3 1333mhz naj bi dosegal boljse rezultate v benchmarkih. Za intel procesorje pa naj bi bilo ravno obratno, latence niso tako pomembne kakor Mhz.
Nevem, tako sliko sem dobil ko se je malo pobrskalo po netu. Sicer naj ravno ogromne razlike le nebi bile.

No vglavnem, sandra benchmark se mi zdi malo nizko z rezultai. Nevem ce nisem na stari masini z ddr1 400Mhz v dual channel dosegal rezultate okrog 11 gb/s. Sem raje prej malo povprasal preden spet usposobim staro maticno, zbrisem in nalozim kaksne driverje, ter stestiram
uf-1.gif
hard work heh
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Filter pravi:
Glede latenc za amd sicer pravijo, da so bolj pomembne kakor Mhz. Naprimer ddr2 800Mhz z nizjimi latencami kakor ddr3 1333mhz naj bi dosegal boljse rezultate v benchmarkih.
Kaj pa v realnem svetu ?
 

Filter

Pripravnik
30. mar 2009
73
0
6
www.spletnapot.com
Jah v realnem svetu večino verjetno še opazilo nebi razlike. Bolj pride v poštev za kašne navdušene overclockerje.
torej, heres my anwser, se bo kar obdržalo zadevo.
Sicer so pa rami v prvem šusu šli na 1600Mhzl z 1.86V kar je še pod garancijskimi pogoji, z latencamy 7-6-6-20, stabilno pod stresom več ur.