Simobilov ajfon in policija

HotSatan

Pripravnik
12. feb 2011
666
0
16
Najlažje in najbolje je, da ostane, kot je, ker na vsakega goljufa pride verjetno 1000 naročnikov, ki si na dokumentih niso (več) najbolj podobni. Simobilu je gotovo bolj pomembno, da gre slednjih 1000 skozi brez komplikacij, zato tudi ne bo en študent, ki je tam zaposlen, za 5 evrov na uro forenzika špilal. Če se že zgodi goljufija, tudi nimajo ne vem kakšne škode - oškodovanec prijavi in ne plača računa, oni s pomočjo policije dobijo nazaj telefon, verjetno so še kaj zavarovani - evo, škoda nikakva (vsekakor manjša, kot če bi 1000 "sebi ne preveč podobnim" strankam težili).

Če pa škoda nastane nekomu, ki "pod mizo" kupuje rabljen telefon, pa njih nič ne briga. Naj takšni kupci sami preverijo osebno in/ali pogodbo osebe, ki jim je prodala telefon.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Kaj pa naj ti urgumentiram? Dosti starejsih strank, ko placajo s kartico, ven potegne listek s pinom. S tem nepoznavanjem samo sebe tlacis v drek..

???? Pa jaz ne oporokema tebi tega dejstva jaz tebi govorim da to ni normalno in da tak človek ne bi smel imeti kartce ker s tem ne dela sranja samo sebi temveč tudi vsem nam ostalim, predvsem pa policiji, zavarovalnicam, bankam in ostalim. Kapiš majster?
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Lej.. k nam pride stranka cca 80 - 90 let, in mi rece, da bi se slikala za voznisko. Od vhoda do pulta (5m) je pa potrebovala lih ene 5 min s palcko. Torej menis, da ne bi smela imeti izpita? Ja, tudi ja, ampak zdravnik mu je postemplal. Kapiras zdaj?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Pa ti ne kapiraš, jaz ti govorim da tovrstni ljudje niso primerni da posedujejo bančne kartice ti pa meni trobiš o organih ki jim izdajajo razne kartice, dovoljenja, potrdila itd... Torej jaz sem samo podal svoje mnenje da ti ljudje niso za to primerni in da so škodljivi sami sebi in ostalim okoli ti pa nekaj filozofiraš tukaj kdo bo komu kaj poštemplal torej imaš očitno ti težave z razumevanjem
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.395
710
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa ti ne kapiraš, jaz ti govorim da tovrstni ljudje niso primerni da posedujejo bančne kartice ti pa meni trobiš o organih ki jim izdajajo razne kartice, dovoljenja, potrdila itd... Torej jaz sem samo podal svoje mnenje da ti ljudje niso za to primerni in da so škodljivi sami sebi in ostalim okoli ti pa nekaj filozofiraš tukaj kdo bo komu kaj poštemplal torej imaš očitno ti težave z razumevanjem
smile-1.gif


Nekaj sporocil nazaj si bil zelo zagret za to, da bi bilo potrebno za sklenitev aneksa z nakupom mobilnika obvezno placati s kartico in PIN kodo... sedaj pa si mnenja, da nekateri sploh ne bi smeli imeti kartic... Kako naj bi po tvoje tak clovek, ki nima kartice, kupil mobilnik preko aneksa pri operaterju?
grims-1.gif


Saj vem,d a smo "sitni"... ampak povod za to je samo tvoje pisanje ali mogoce bolje receno "kompliciranje" tam, kjer ni nobene potrebe po tem
bonk.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa ti ne kapiraš, jaz ti govorim da tovrstni ljudje niso primerni da posedujejo bančne kartice ti pa meni trobiš o organih ki jim izdajajo razne kartice, dovoljenja, potrdila itd... Torej jaz sem samo podal svoje mnenje da ti ljudje niso za to primerni in da so škodljivi sami sebi in ostalim okoli ti pa nekaj filozofiraš tukaj kdo bo komu kaj poštemplal torej imaš očitno ti težave z razumevanjem
smile-1.gif


Nekaj sporocil nazaj si bil zelo zagret za to, da bi bilo potrebno za sklenitev aneksa z nakupom mobilnika obvezno placati s kartico in PIN kodo... sedaj pa si mnenja, da nekateri sploh ne bi smeli imeti kartic... Kako naj bi po tvoje tak clovek, ki nima kartice, kupil mobilnik preko aneksa pri operaterju?
grims-1.gif


Saj vem,d a smo "sitni"... ampak povod za to je samo tvoje pisanje ali mogoce bolje receno "kompliciranje" tam, kjer ni nobene potrebe po tem
bonk.gif

Ne kapiraš sine
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.133
459
83
10n komentarjev si moral napisati za to, da si povedal, da ti gre iphone v nos...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.834
6.440
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
To že ampak koliki je procent tistih ki izgubijo kartico oz. jim je ukradena ter ima hkrati pin gori napisan? Mislim da sem blizu procenta
smile-1.gif
Čeprav se strinjam, tist bedak ki ima PIN napisan na kartici je tako velik bedak da ga brez težav oropajo ali pa izgubi denarnico...

Nisi blizu procenta. Kot vecino stvari v tej temi, si tudi tole napisal na pamet. Ocenjujem da nekje tretjina (ce gledamo vzorec oskodovancev ki jim ukradejo denarnico). Med ljudmi ki imajo PIN napisan na ovitek akrtice pa je kar nekaj poslancev DZ RS
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Sej ne vem ali naj se enkrat ali ne..

TI: Taki ljudje niso primerni in so škodljivi sami sebi in ostalim okoli - PIN stevilke
JAZ: Taki ljudje niso primerni in so škodljivi sami sebi in ostalim okoli - vozniski izpit

Torej, nekdo mu je moral izdati bancno kartico.. Kdo? Banka. Ja?
Kdo je pa 90 letnemu atu izdal dovoljenje za podaljsanje izpita? Zdravnik.


Dojames primerjavo ali ne? Ali nekej na slepo nabijas?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
To že ampak koliki je procent tistih ki izgubijo kartico oz. jim je ukradena ter ima hkrati pin gori napisan? Mislim da sem blizu procenta
smile-1.gif
Čeprav se strinjam, tist bedak ki ima PIN napisan na kartici je tako velik bedak da ga brez težav oropajo ali pa izgubi denarnico...

Nisi blizu procenta. Kot vecino stvari v tej temi, si tudi tole napisal na pamet. Ocenjujem da nekje tretjina (ce gledamo vzorec oskodovancev ki jim ukradejo denarnico). Med ljudmi ki imajo PIN napisan na ovitek akrtice pa je kar nekaj poslancev DZ RS

Torej tretjina ljudi ne ve da si lahko na bančni kartici nastavi PIN kodo po mili volji
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Dobro jutro!
Pasoš ni obvezen. OI. In VD pa imaš v praksi lahko isto sliko (ista starost dokumenta) in po desetih letih si si podoben koliko?
V tej temi ali kotalš buče da sevkar kadi ali pa preverjaš teren za tako početje.

Nemislim zdaj tu nekaj, ampak tak dnar vpizdim v klubu, če se ga en večer malo bolj orng razpištolimo. (se ga že dolgo dolgo nismo da nebo pomote)

Za 35.000 bi znal bit med usumljenimi za 350.000 sem fix zraven, za 350 pa... u 4 real?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
To že ampak koliki je procent tistih ki izgubijo kartico oz. jim je ukradena ter ima hkrati pin gori napisan? Mislim da sem blizu procenta
smile-1.gif
Čeprav se strinjam, tist bedak ki ima PIN napisan na kartici je tako velik bedak da ga brez težav oropajo ali pa izgubi denarnico...

Nisi blizu procenta. Kot vecino stvari v tej temi, si tudi tole napisal na pamet. Ocenjujem da nekje tretjina (ce gledamo vzorec oskodovancev ki jim ukradejo denarnico). Med ljudmi ki imajo PIN napisan na ovitek akrtice pa je kar nekaj poslancev DZ RS

Torej tretjina ljudi ne ve da si lahko na bančni kartici nastavi PIN kodo po mili volji
smile-1.gif

Tvoja trditev ne drži v celoti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
To že ampak koliki je procent tistih ki izgubijo kartico oz. jim je ukradena ter ima hkrati pin gori napisan? Mislim da sem blizu procenta
smile-1.gif
Čeprav se strinjam, tist bedak ki ima PIN napisan na kartici je tako velik bedak da ga brez težav oropajo ali pa izgubi denarnico...

Nisi blizu procenta. Kot vecino stvari v tej temi, si tudi tole napisal na pamet. Ocenjujem da nekje tretjina (ce gledamo vzorec oskodovancev ki jim ukradejo denarnico). Med ljudmi ki imajo PIN napisan na ovitek akrtice pa je kar nekaj poslancev DZ RS

Torej tretjina ljudi ne ve da si lahko na bančni kartici nastavi PIN kodo po mili volji
smile-1.gif

Tvoja trditev ne drži v celoti.

Kaj ne drži? Na vsaki debetni bančni kartici si lahko spremeniš PIN kodo, ne gre edino na VISI (vsaj debetni), kako pa je s kreditno VISO in Mastercardom pa ne vem. Torej pri bankomat kartici ki jo dobiš zraven ob odprtju računa gre spremenit pin
cheer.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Velja za določene banke in določene bankomate ter izključno za debetne kartice.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Torej praviš da obstaja pri nas debetnega kartica kjer ne gre spremenit PIN kode? Dobro, verjamem da na kakšnem zastarelem bankomatu ne gre ampak generalno gledano gre spremenit?