Simobilov ajfon in policija

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.395
710
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Mogoce zato, ker nekaterim ni dovolj samo, da poves samo davcno stevilko... ampak hocejo videti kartoncek ...

Komu? Mojega ima namreč računovodkinja...

In zakaj ga ima racunovodkinja??? Pa saj to niti ni bistvo... Jaz svoje davnce stevilke ne vem na pamet, imam pa jo zapisano v telefonu... pa ne samo svoje... ampak tudi od ostalih clanov druzine ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Že že ampak nekaj se moraš zavedati, goljufi so vedno bolj spretni, ponaredki so vedno bolj kvalitetni, kombinacija vseh treh pa je zelo težka, tudi če že kdo najde osebno in davčno in bančno kartico, kakšna je možnost da bo zraven našel še PIN?
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.395
710
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Že že ampak nekaj se moraš zavedati, goljufi so vedno bolj spretni, ponaredki so vedno bolj kvalitetni, kombinacija vseh treh pa je zelo težka, tudi če že kdo najde osebno in davčno in bančno kartico, kakšna je možnost da bo zraven našel še PIN?
smile-1.gif

Tak nacin je vsaj meni osebno butast... Nimajo vsi bancnih kartic... ravno zaradi moznosti zlorabe le-teh
smile-1.gif
...

Zelim povedati, da je zaradi takih, ki tako crnogledo razmisljajo, vsakdanje zivljenje vse bolj komplicirano... in za kaksno malenost je birokracije veliko prevec... Ali ni dovolj, da nas ze na upravni enoti, davkariji, in drugih drzavnih organih tako "buzeririrajo z goro papirologije in birkokracije... Ti bi to uvedel se na vsa druga podrocja ... In to zaradi takega primera, ki je bil tukaj... in ki so po mojem mnenju zelo redki ....

Sploh pa glede na to, da se je to zgodilo MalcomX-u mocno dvomim, da se je to v resnici sploh zgodilo
bonk.gif


P.S:: Mogoce boljsi predlog... Zakaj pa ne bi PIN kodo uvedli za verifikacijo osebnega dokumenta? Ce ze imamo plasticne kartice kot osebni dokument, bi na zelo enostaven nacin lahko uvedli se verifikacijo le tega s PIN kodo
hysterical-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:

P.S:: Mogoce boljsi predlog... Zakaj pa ne bi PIN kodo uvedli za verifikacijo osebnega dokumenta? Ce ze imamo plasticne kartice kot osebni dokument, bi na zelo enostaven nacin lahko uvedli se verifikacijo le tega s PIN kodo
hysterical-1.gif

Zakaj pa ne! Ideja je dobra, osebni dokument lahko ponarediš, ga najdeš ali karkoli, kakšno osebno geslo ali PIN kodo pa bolj težko...
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Jest, moras pa vedeti, da po novem ne dajevo vec teh kartonckov. Sem ga za sina cakal ko mutav in potem mi teta na davcni pove, da je bilo to samo od uvedbi, sedaj pa ne vec..
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Koliko ljudi ima PIN napisan na ovitku kartice? Ali kar na kartici? Na lističu zraven?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
To že ampak koliki je procent tistih ki izgubijo kartico oz. jim je ukradena ter ima hkrati pin gori napisan? Mislim da sem blizu procenta
smile-1.gif
Čeprav se strinjam, tist bedak ki ima PIN napisan na kartici je tako velik bedak da ga brez težav oropajo ali pa izgubi denarnico...
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
Davčna + številka osebnega se po mojem vedenju ne data matchat. In ker imaš na spletu milijon davčnih številk BUS strank (S.P. in ostalih), to žal ni varovalka ...

Varovalka je recimo bančna kartica, s katero se zadeva avtorizira, v kolikor jemlješ telefon
wink-1.gif
, drugače pa ni pogoj. Ker malo težje ukradeš osebno drugega ter njegov pin.


Lp.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Pa ti je to jasno, da so teli "bedaki" ponavadi starejsi ljudje?

Ne razumem kaj zdaj hočeš s temi "starejšimi ljudmi" povedat? Morda to, da ker so stari da je opravičjivo ker si ne morjo v življenju zapomnit ene 4 mestne številke in imajo pač napisano gor na kartici? Če tak starejši človek ni tega sposoben si pač naj ne da delat kartice (če ne more zagotavljat ustreznih varnostnih standardov) in naj stoji na pošti s svojo knjižico v vrsti kadar je penzija oz. kadar rabi gotovino. Zelo preprosto. Če se motim pri razmišljanju me pa kar popravi in razsvetli! Lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če folk nosi na listku davčno, potem nosi tudi PIN.
Torej z zahtevo po PIN nismo nič rešili.
Gremo dalje.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Če folk nosi na listku davčno, potem nosi tudi PIN.
Torej z zahtevo po PIN nismo nič rešili.
Gremo dalje.


Edino kako se bi zadeva najlažje brez high-tech sprememb rešila je ta, da prodajalec dobro prečekira osebno oz.
sliko na njej, eventuelno še kak drug dokument (recimo osebna in vozniška/pasuš), potem ima dve sliki in se že
lažje odloča, če naredi kiks kot ga je pri meni, sam odgovarja za nastalo škodo, lopof se sicer preganja (išči ga kje ga boš)
prodajalec pa poplača telefon (recimo od plače mu sekajo 10 mesecev po 50eur)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dobro jutro!
Pasoš ni obvezen. OI. In VD pa imaš v praksi lahko isto sliko (ista starost dokumenta) in po desetih letih si si podoben koliko?
V tej temi ali kotalš buče da sevkar kadi ali pa preverjaš teren za tako početje.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Koliko ljudi ima PIN napisan na ovitku kartice? Ali kar na kartici? Na lističu zraven?

Pred leti, ko sem bil bolj vešč nekaterih tematik, je imela vsaka četrta ali peta kartica sticky listek s PIN kodo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.516
10.073
113
kod Džej-Zija
ksz

Čisto preprost način za visoko varnost bi bil kontrolno vprašanje kot pri mailih, ki si ga izbere uporabnik sam. Če že res moramo zakomplicirati še to preprosto operacijo.
rolleyes-1.gif