Simobil svašta!

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Ne štekam fore, zakaj je potrebna pogodba za omogočanje storitve SMS med slovenskim in tujim operaterjem.

Konkretno... imam Tele2 hrvaško kartico in na njo ne morem sprejemat sporočil iz omrežja Simobil, ker med sabo nimajo pogodbe o tem. Kličem lahko, sprejemam klice prav tako, sms-je lahko pošiljam. Sprejet jih pa ne morem.
bonk.gif
 

EuroDJ

500. registrirani uporabnik
18. avg 2007
349
0
16
43
kriv je simobil, ki noče podpisat roaminga ... Hrvaški operater VIP.net in Simobil imata enakega lastnika - Mobilkom ... Zakaj bi podpisal roaming, če brez roaminga Tele2ju hrvaškemu bratcu VIP.netu malo pomaga pri izboljšavi tržnega deleža ...

tako pač je ...
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
> Konkretno... imam Tele2 hrvaško kartico in na njo ne morem sprejemat sporočil iz omrežja Simobil, ker med sabo nimajo pogodbe o tem. Kličem lahko, sprejemam klice prav tako, sms-je lahko pošiljam. Sprejet jih pa ne morem

To je že od lanskega poletja tako, ko je Tele-2 štartal. Ko sem iz Hrvaške klicala na Simobil, če se jim kaj sanja, kaj je narobe, na CPU niso niti vedeli, da obstaja na Hrvaškem še en operater
bonk.gif


Stanje letos je bilo še vedno isto ... sem tudi pisala na Tele-2 in takoj dobila odgovor:
Poštovani,

Moguæe su poteškoæe s korištenjem sms usluga s mobilnim operaterima u
Sloveniji jer sa svim operaterima osim operatorom Mobitel trenutno nije
potpisan direktni roaming ugovor. Roaming usluga æe biti uspostavljena u
najkraæem vremenskom roku. Molimo Vas za razumijevanje.


In btw, niso samo težave s SLO operaterji .. tudi s kakimi tujimi ne gre (konkretno en češki operater ima iste "probleme").

Pač sprejemaj SMS-e iz 040 na svojo "primarno" številko.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
SMSi letijo preko signalnih vodov. Posledično je treba imet podpisano pogodbo o mednarodnem sledenju ali pa o SMS interworkingu. Seveda mi ni treba omenjati, da Skupina Mobilkom Austria (Simobil, Vipnet, A1, ...) dajejo na "hladno" vse "politično nekorektne" operaterje.
smile-1.gif


Ogo
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
in ti politično nekorektni operaterji so?
ni tako črno kot izgleda a obstaja več interesov,...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Politično nekorektni operaterji so vsi tisti, ki vašemu fuehrerju hodijo v zelje na tak ali onak način.
smile-1.gif


Ogo
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
je kje drugje kaj drugač?,... s tem da tele 2 na hrvaškem ne marata oba operaterja
evil.gif


b
 

gogy

Pripravnik
14. sep 2007
459
0
16
Ljubljana
www.mobisvet.net
Vsi novi operaterji znajo imeti s starimi, ki so že dobro uveljavljeni težave pri roaming pogodbah... nažalost...

Razlog je že napisan zgoraj... novi hodijo v zelje starim
smile-1.gif
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Sej to je največja neumnost. Če že ni pogodbe, naj onemogočijo kompletno komunikacijo med Simobilom in Tele2.
K kdo kej ve, če se kej dela v smeri, da se ta neumna pomankljivost odpravi?
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Kličeš lahko ti kamorkoli na svetu, ker to potega drugače kakor SMSi. Za klice ni potrebno nobenih pogodb med operaterji. SMSi pa potrebujejo pogodbe in testiranja. Očitno na eni izmed strani zaenkrat ni interesa po sklepanju pogodb.
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Aha aha.
Sm še vedno se mi zdi to ful nesmiselno. Po moje bi to moralo bit urejeno, ne glede na to kdo komu v zelje skače. razumem da nimajo pogodbe z nekim operaterjem v Bangladešu, sm da pa to ne laufa na hrvaškem, se mi zdi pa del slabe ponudbe in skrbi do uporabnikov.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
To se pa obrni na Simobil.
wink-1.gif
Se pa strinjam s tabo. S sosednjimi državami je to potrebno imeti urejeno. Tudi roaming z vsemi operaterji je skoraj nuja.
 

EuroDJ

500. registrirani uporabnik
18. avg 2007
349
0
16
43
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
To se pa obrni na Simobil.
wink-1.gif
Se pa strinjam s tabo. S sosednjimi državami je to potrebno imeti urejeno. Tudi roaming z vsemi operaterji je skoraj nuja.

Problem je le, da je za podpis roaming potrebna dva!
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
T-Mobile Croatia, T-Mobile Hungary, HT Eronet BiH, BH Telekom BiH, Connect One Austria, Telefonica Spain, ...
Vsak dan bo več tega. Stay tuned.
nahrung002.gif


Ogo
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik Bitch_Muchanon pravi:
Zakaj bi se zgovarjal?
Pač je Simobil glede tega boljši - pa saj se bojo Mirkotovi potrudili pa bo.

Ja, ampak SIMOBILOVA stranka je še vedno nezadovoljna, in najverjetneje ji odgovor, da je na Tušu še slabše ni ne pomaga, ali pač...
crazy1.gif

Konec, konec je naslov teme Simobil svašta...