Sim card registration failed - plz help

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Imam eno veliko težavo....imam Nokio E60, katera pa mi je pred enim tednom prenehala delovat oz. non-stop mi piše Sim Card registration failed, tako da nimam signala oz. se ne morem povezat na nobeno omrežje...najbolj zanimivo pa je tole, da mi to napiše pri vsaki kartici katero vstavim v telefon, če pa jaz dam mojo kartico v drug telefon, pa normalno dela...do sedaj nisem imel nobenih težav z njim, software je isti že od samega začetka....kaj bi lahko bilo tukaj narobe?
redface-1.gif


hvala za pomoč in lp
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Vroča roba? Pokvarjen aparat(HW) ?
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Mogoče pa si kupil ukraden telefon in si sedaj na black listi, torej ti omrežje ne bo dovolilo prijave s tem telefonom. Ukrepi proti preprodaji ukradenih aparatov. Res pa je, da jih itak večina konča južno od Kolpe, kjer pa težav z black listami ne šljivijo pet posto.
V Sloveniji pa si operaterji občasno izmenjujejo podatke o IMEI ukradenih aparatov in jih blokirajo v omrežju, ne glede na SIM, ki jo vtakneš notri.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Saj, a če gre v Sloveniji ukraden telefon v UK ali v Nemčiji ukraden telefon v Slovenijo, se pa vseeno zablokira? A sodelujejo naši operaterji s tistimi iz EU? Samo zanima me ...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.459
5.457
113
40 operaterjev izmenjuje podatke čez IMEI Database. Slovenije na seznamu ni. Možno pa je, da podatke izmenjujejo preko kakšne druge organizacije.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Telefon ni ukraden, saj je služben in ga imam od prvega dneva samo jaz v lasti...bom probal nadgradit software, pa da vidim če bo kaj pomagalo....
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Kaj pa če se zamenja imei na telefonu
wink-1.gif

Verjetno nič. Itak pa to operaterjev preveč ne boli. Koliko ukradenih pa zamenja IMEI? Poleg tega je blokada IMEI nekaj, kar je seveda for free in izključno v vlogi oteževanja uporabe ukradenih aparatov, to pa bi lahko vsaj malo vplivalo na količino odtujitev.
Sicer pa imajo naročniki tudi zavarovanje po defaultu, mislim, da dobijo 40 EUR popusta pri nakupu drugega aparata.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Obstaja ta zadeva... vsaj pri mobitelu dobiš ta popust. Potrebuješ pa zapisnik policije...

Tako je. Zapisnik policije. Lahko sicer gro fejka zadevo in prijavi neobstoječo krajo, a to močno odsvetujem. Konec koncev bi potem šlo za krivo prijavo in lahko imaš probleme. Pa tudi domnevno ukradenega mobilnika ne moreš več uporabljati saj se lahko policija odloči, da ga bo poskusila izslediti. Malce nerodno je, da ga izsledijo s tvojo SIM ali pri nekom, ki si mu prodal telefon.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ajaj. Dober attitude imajo naše državne ustanove, ni kaj. Ampak ni kaj, prijavo morajo sprejeti.