Seznam lokacij za kajak in SUP v Sloveniji

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Kot že višje omenjeno Velenjsko jezero. Nihče ne teži, imaš pomole, je dost veliko da ni gužve na vodi... edino parking so pa začeli zaračunavat (prva ura gratis nato 1 eur)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Grestr in nemenabijat vi2 sta očitno nepismena. Enostavno ni druge razlage.
Na tej točki zaključujem. Vidva si pa lahko vodo iz Ptujskega pelata domov v bazen če vama je tak fajn.
Tako kot si ti lahko morsko. Lahko greš pa na Bled, imajo jedva še ustrezno vodo za kopanje, ker so problem fekalije. :cheer:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Kot že višje omenjeno Velenjsko jezero. Nihče ne teži, imaš pomole, je dost veliko da ni gužve na vodi... edino parking so pa začeli zaračunavat (prva ura gratis nato 1 eur)
Če jaz prav vem je 1 eur za cel dan. Ne na uro. Velenjčanom se je utrgalo na FB, ko so to uvedli.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Če jaz prav vem je 1 eur za cel dan. Ne na uro. Velenjčanom se je utrgalo na FB, ko so to uvedli.
Itak, rdeče Velenje :evil: .
Vse mora biti zastonj.
Če pa je na račun kakšnih "kapitalistov", "veleposestnikov", ki so slučajno lastniki zemljišč, kjer so parkirišča, pa še toliko bolje.
Da bi se s simbolično parkirnino zbralo kaj denarja, da se malo uredi zadeva - ne vem.... ...1x leto narišejo črte itd..(?)... ...je pa seveda brezveze.
Zato pa je v komunizmu vedno vse zanemarjeno - vse je "naše" in "mi" skrbimo za to.
.
Moj pokojni star fotr je tozadevno, glede skupne skrbi/upravljanja, vedno znal reči... ..."u kompaniji še ps crkne".
Naj mu bo lahka zemlja.
.
Se opravičavam za off.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ozze

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Če jaz prav vem je 1 eur za cel dan. Ne na uro. Velenjčanom se je utrgalo na FB, ko so to uvedli.
Naj te popravim. Točno takole je: prvih 60 minut je brezplačnih nato vsaka začetna ura (do 5 ur) 1 eur, celodnevna karta pa 5 eur. Parkiranje je časovno omejeno in je mogoče od 8 ure zjutraj do 22 ure zvečer in sicer v obdobju od 1 maja do 30. septembra. Zaračunavanje parkinga je razjezilo predvsem tiste, ki se tam povečini "ven mečejo" z avti,. Večina domačinov se tja pripelje z brezplačnim avtobusom ali kolesom. Glede na to kako poln je parking in kako je polno je zasedena plaža predvidevam, da jih zaračunavanje ravno ne moti preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

hadghah

Zelenc'
21. feb 2021
25
5
3
Še en glas za Slivniško jezero. Avto pustiš na makadamu pred barom Ramna, noter greš na pomolu in narediš krog, spiješ pivo ali dve potem in to je to. Zelo fajn za jesenske dni.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Lepa lokacija je samo Bohinj, ampak tam hočejo €. Ampak, da se jebeš, pa da ne uđe, pač ne gre.
V Bohinju je top, lahko kjerkoli izpluješ če hočeš lahko tudi neopaženo, po vodi te pa ne bo nobeden lovil. Mislim da je zelo majhna šansa da boš plačal kakšno kazen. Vsaj zaenkrat je tako.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Kakor vem, je bil tam en mestni redar, kateri je skozi leto večkrat kasiral batine. Najbrž ne brezveze. Zdej pa, ali se je skuliral redar, ali pa raznoraznih kršiteljev ni več.
Sonce sveti tudi drugje, ne samo v Bohinju. ;)
 

ZZica

Zelenc'
26. maj 2023
1
0
1
zanima me, ali je po Gradiškem jezeru še vedno mogoče brezplačno uporabljati napihljiv kajak dolžine 3,3m?

kje je mogoče dobiti vstopne točke za to jezero?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
zanima me, ali je po Gradiškem jezeru še vedno mogoče brezplačno uporabljati napihljiv kajak dolžine 3,3m?

kje je mogoče dobiti vstopne točke za to jezero?
Ni uradnih vstopnih točk, posamezni pomoli in kakšna primerna brežina. Seveda je mogoče, jezera spadajo v javno dobro in so na voljo vsem brezplačno če ne gre za motorne čolne ali če lokalna skupnost ne predvidi kakšnih posebnosti - na Gradiškem pogosto supam in ni objavljenih kakšnih posebnih pravil.

Še zakon o vodah:

 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla