Šest let star avto kuri preveč olja...

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Prosim povejte mi, kaj bi si mislili, če bi kupili nov avto, pa bi po 5. letih začel kurit " žret" po 15 litrov olja v času od enega servisa do drugega. Kaj je po vašem vzrok za to? Kaj bi storili, razen tega, da bi se avta pokusili znebit.
Prosim, svetujte.
Hvala
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Najprej povej za kateri avto se gre.
confused-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Razen prodaje je to edina opcija ja. No lahko pa še dalje tankaš liter olja na jurja kilometrov.
smile-1.gif
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik felicita pravi:
Prosim povejte mi, kaj bi si mislili, če bi kupili nov avto, pa bi po 5. letih začel kurit " žret" po 15 litrov olja v času od enega servisa do drugega. Kaj je po vašem vzrok za to? Kaj bi storili, razen tega, da bi se avta pokusili znebit.
Prosim, svetujte.
Hvala

Morda generalka?
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Kdo pa bo kupil kaj takšnega, saj pri porabil 1 liter na 1000km spušča že konkretno meglo iz izpuha
confused-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik felicita pravi:
Prosim povejte mi, kaj bi si mislili, če bi kupili nov avto, pa bi po 5. letih začel kurit " žret" po 15 litrov olja v času od enega servisa do drugega. Kaj je po vašem vzrok za to? Kaj bi storili, razen tega, da bi se avta pokusili znebit.
Prosim, svetujte.
Hvala

Lahko se začneš voziti na mešanico
wink-1.gif


Resno: pojdi do mehanika in ugotovi kaj je z oljem. Lahko je slabo gredno tesnilo (semering), lahko uničen motor. Takole na pamet ne gre.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Kaj bi si mislil?

a. da ga je vozil kak prepotenten mulc, vedno na 6000+ obratov
b. da ga je vozil stardec, vedno na 6000+ obratov (1. in 2. prestava)
c. da je avto od ene izmed "tistih" znamk
evil.gif

d. da je nekdo povozil kamen in je poškodovan/premaknjen karter ter "malo" pušča

Kaj storiti?

a. prodati avto nekomu, ki tega ne ve ... bo težko, poleg tega pa je to tudi nefer
b. prodat avto za rezervne dele .. kupiti novega
c. naredit generalno .. samo vprašanje kaj je sploh narobe, če je kaj na motorju je spet vprašnje smiselnosti popravila
d. se vozit na mešanico .. sicer vprašanje kako prit čez tehničnega

Moje mnenje, če prvi odgovor ni D bi naredil B!
grims-1.gif
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
še vedno sicer ne vem kakšen avto je to, koliko ima prevoženih itd... Morda so tefloni za zamenjat. Morda le to olje sedaj ni pravo, in je za zamenjat pa drugo, pravo olje dat notr, možnosti je še veliko.
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Se opravičujem ker se oglašam šele sedaj. Avto je Hyundaj accent, kupljen nov, samo sestra ga je vozila, redno servisiran. Moja sestra ni kaka divja voznica, ravn kontra, vozi se vglavnem LJ- KR in nazaj:))
Na servisu bi ji sicer menjali vsa neka možna tesnila, nekaj so že, radi bi ji zamenjali za 500e nekih tesnil, ampak kdo pa se vpraša zakaj tko mlad avto tako žre olje?? Meni je to bolj čudno kot vse ostalo.

Ženska tam je rekla: Ja mehanik je rekel da sicer res malo preveč olja požre...
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Hvala vam za odgovorre:) bodo posredovani.
Čeprav jaz osebno nebi bila tako tolerantna do prodajalca - v tem primeru salon, ki mi je tak avto prodal, kot je moja sestra:) sem hude jeze, če me kdo na velk zaj.
bonk.gif

Če kupim nov avto pričakujem, da se bo ob vsej skrbi zanj primerno staral, ne pa da ga bom po 6. letih peljala na smetišče, ups, še prej mi bo vlečna služba nekajkrat fejst računala, pa servis tud...
stupid-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Čudno je to, tast je imel accenta 11 let pa ni nikoli nič olja dolival. Koliko km ima avto? Ali je kdaj vodna črpalka spustila pa je avto zakuhal?
Je pa pri nas v službi ena ženska Accenta v parih letih uničla. Vedno, ko je hladen avto vžgala takoj gas do daske
confused-1.gif
. No, pri njej sem vedel zakaj avto pušča moder dim za sabo.
Če se je z avtom normalno delalo res ne vem zakaj bi tako mlad toliko olja pokuril.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ste redno kontrolirali nivo olja? Ga je že prej kaj pil al je avto naenkrat začel piti 15l na interval ali se je poraba olja postopoma povečevala?
 

redTDI

Pripravnik
25. apr 2008
126
0
16
tudi mene malce čudi, da ga tolko spije, je hujši od lokalnih pijančkov...
;o)
tolko ga definitivno ne more spuščat, ker potem bi imeli flek pod avtom, velikosti celegta avta! tako da samo investicija v tesnila ne bo nič izboljšala!

batni obročki gin, verjetno kot pravi @jetamp, po zagonu takoj gas!!
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Ja kje pa:) moja sestra je ene sorte preveč previden človek, tako da kaka agresija na gas izključena.
zato pa... Jaz osebno bi izvedla desant na prodajalca:)) ampak vprašanje če bi kaj pomagalo.
Namreč tesnila ne morejo pomagat, če gre olje skoz mašino ven in ne kje pri tesnilih...svašta...
Koliko ima prevoženih žal ne vem, ziher pa je številka zelo ženske sorte:) se pravi pol manj kot pri vas moških.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
samo motor se je moral nekako uničit.kar sam od sebe ni začel piti 15 litrov olja
confused-1.gif

možno da je bil pregret.če ni od tiščanja mrzlega motorja je to edina opcija
frown-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
To znese liter na 1000. Nalivaj poceni olje in teraj dalje dokler gre. Na tehničnem naj ne bi bilo problema ker olje menda ne dela problemov. Ko pa bo crknil motor pa samo zavali ven in drugega not. Je pa dobro imet vsaj približno ogledan kakšen motor ker se takrat običajno mudi z manjavo.