sesalec proti pršicam - izkušnje

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Pozdravljeni !

Otroku se je pojavila alergija na pršice (test je tako pokazal). Kljub rednemu čiščenju hiše in pranju perila
ima že mesec dni težave. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s sesalci proti
pršicam, npr : sesalec

Vsaka izkušnja dobrodošla, tudi jogije smo zamenjali.

Tin
 

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Pozdravljeni !

Otroku se je pojavila alergija na pršice (test je tako pokazal). Kljub rednemu čiščenju hiše in pranju perila
ima že mesec dni težave. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s sesalci proti
pršicam, npr : sesalec

Vsaka izkušnja dobrodošla, tudi jogije smo zamenjali.

Tin
Imam ga v omari (Hoover varianta, ki se tudi prodaja na Mimovrste) in ga ne uporabljam. Če češ, ti ga dam za "male pare", če si kje blizu LJ. Ko sem sesal, sem komaj dihal, ker vortex + filter en klinc zadrži mikro prah (kot tudi vsi HEPA filtri pri ostalih sesalcih) in gre zadaj vedno kar nekaj alergenov v zrak. (pri sesanju morajo bit odprta okna) Stepanje + UV lampa naj bi drugače pomagala. Ampak jaz zadevo rešujem z protipršičnimi preoblekami na vzmetnici in povštru.
Sicer pa: zavese v otroški sobi dol, (oziroma menjat s takimi, ki se dajo obrisat), sedežna, če ni usnjena zna bit hujše leglo pršic kot postelja. Talne obloge, ala tepih, vse ven.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
kupiš stari vorwerk na bolhi z globinskim nastavkom in krtačami za jogije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Kot prvo smo nabavili prevleke za posteljo, vzglavik, odeje. Seveda preproge ven, zavese ven, plisaste igrace ven. Kavc usnjen, prej smo pa z globinskim nastavkom redno sesali kavc in nato se pospricali s sprejem proti prsicam. Tu priporocam tujino, pri nas so zlatarji.

Imamo tudi podoben sesalec z UV lucko, pa se nekako ne uporablja vec. Kot sem gledal takrat studije, uv lucka ubija prsice, vendar morajo le te biti izpostavljene dalj casa. Pa se vedno, ko sem nato z globinsko krtaco sel cez to posesano povrsino, je slo vec se vsaj 2x toliko prahu.

Kako pa se vam kaze alergija na prsico?
 
Pozdravljeni !

Otroku se je pojavila alergija na pršice (test je tako pokazal). Kljub rednemu čiščenju hiše in pranju perila
ima že mesec dni težave. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s sesalci proti
pršicam, npr : sesalec

Vsaka izkušnja dobrodošla, tudi jogije smo zamenjali.

Tin

če greš v sesalce vzemi nekaj kar ima vodno filtracijo. zrak potuje skozi vodo in se mehansk očisti, pa kake električne, stepalne krtače tud niso napak izbira

posksusi si sposoditi kakšen čistilec zraka, naj ga ma otrok v sobi. pršice nekak pridejo do oblačil, postelje, če se zrak vsaj delno prefiltrira, pa se ta možnost zmanjšaTudi klima če imaš kako plazmo začiščenje zraka jo uporabljaj
 
če greš v sesalce vzemi nekaj kar ima vodno filtracijo. zrak potuje skozi vodo in se mehansk očisti, pa kake električne, stepalne krtače tud niso napak izbira

posksusi si sposoditi kakšen čistilec zraka, naj ga ma otrok v sobi. pršice nekak pridejo do oblačil, postelje, če se zrak vsaj delno prefiltrira, pa se ta možnost zmanjšaTudi klima če imaš kako plazmo začiščenje zraka jo uporabljaj

še to..cote dajte sušit v sušilcu, ne na prostem, s tem se tudi zmanjša možnost vnosa pršic preko oblačila na telo
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Hvala vsem za odgovore.
Otrok kašlja in smrka in ni prehlajen.
Test za alergije je bil pozitiven za pršice, ostalo negativen.

T