Servisno stojalo za kolo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.524
8.881
113
Ta je na dve nogi v obliki črke "V". Slučajno se nasloniš in se prevrne.
Imam Lidlovega in je na štirih širokih nogah. Stabilen. Pecikl se ne premakne nikamor, če pošteno zategneš zgornjo matico.
Za bolj stabilnega uporabi zabetonirano soho :evil:
Ta se ne bo nikamor prevrnil.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Nehi pretiravat no.
Ne pretiravam. Ti pa kar uporabljaj in zagovarjaj poceni napol uporabno stojalo.
Vsakemu svoje. Jaz vem, da tega nikomun ne priporočam, ker je pogojo uporabno.

Jaz sem napisal vse slabosti in kaj se dogaja. Ti si napisal da popolnoma zadostuje.
In pol en kupi valda to je to če je Kalbo reko. Pol bo pa dal pecik gor in bo vse vigi vagi pa roka se bo sukala pa zvijala. Od stojala se pričakuje, da daš pecikl gor in tak kot ga postaviš tak je do konca neglede na to kaj delaš.

Ko potegneš črto je to stojalo za take, ki ga ne rabijo ampak se napravljajo, da so mehaniki. Tisti, ki ga rabi. Kupi hitro nekaj 100% kovinskega. Jaz nevem če sem ga mel en mesec. Zakaj sem ga kupil? Ker so po forumih pisali, da je čisto vredu in popolnoma zadostuje.
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ma jaz kar se orodja tiče sledim da, če si ne morem sposodit, v prvo kupim nekaj cenejšega. ne ravno najcenejše ampak relativno poceni.
velikokrat se zgodi da rabiš pač za en projekt, ali pa na koncu še za tisto niti ne.
če se veliko uporablja pa ko se star uniči ali pa ko mi požre živce kupim orenk. če se da starega prodam oz podarim naprej.

zaenkrat decathlon stojalo za cca 60€ al kok je blo opravlja svojo funkcijo na 4 specialkah. ni popoln je pa zadovoljiv.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.524
8.881
113
Ja pretiravaš. Če jest nardim na tem stojalu vse na 20 kilski železni city kravi od žene k jo goni na šiht v vsakem vremenu, tud gonilni ležaj zarustan v božjo mater sem že razdrl, pol bo popolnoma dovolj za oprat bicikel ki ima 10 kil, namazat ketno naštelat prestave in zamenat gume. Pa verjemi, sovražim čip neuporabno orodje in če bi blo to stojalo moteče bi že letelo v smeti.
Je pa ta ki je omenjen za 89 eur res mikaven, vsaj zame, ki naredim praktično vse na svojih biciklih.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ok zaklučujem debato ker nima smisla.
Za vse ostale, ki bote poslušali Kalbotov nasvet se pa spomnite na mene, ko bote kupovali novo stojalo, ki ni plastik fantastik. Ker med 30€ in 90€ res ni take razlike, da bi se splačalo žid bit.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ne trmast. Samo preveč rad se mam, da bi bil žid pri takih stvareh in sam sebe jebal v glavo. Če lahko dam malo ampak res malo več in imam nekaj kar deluje bolje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.524
8.881
113
Sej ti pravim, da če bi delal tok zlo slabo kot praviš bi pr men že letel, pa še ni, se mam v tem smislu zelo rad. Mi je pa tale prleplen za 80 všeč in bo kmal u garaž. Tega Lidlovga dobita pa mulca za MTBje prat.
Mi je prej živce požrl Tacxov stojal za centrirat pa zbiram pogum za Parktoolovega, sam je 200 EUR :sprasujemse:
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.314
947
113
Fantje, HVALA za mnenja. Cenim vsak namig...

Če kdo predlaga še kaj primernega, bom vesel linka... :zmaga:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.524
8.881
113
Ne pretiravam. Ti pa kar uporabljaj in zagovarjaj poceni napol uporabno stojalo.
Vsakemu svoje. Jaz vem, da tega nikomun ne priporočam, ker je pogojo uporabno.

Jaz sem napisal vse slabosti in kaj se dogaja. Ti si napisal da popolnoma zadostuje.
In pol en kupi valda to je to če je Kalbo reko. Pol bo pa dal pecik gor in bo vse vigi vagi pa roka se bo sukala pa zvijala. Od stojala se pričakuje, da daš pecikl gor in tak kot ga postaviš tak je do konca neglede na to kaj delaš.

Ko potegneš črto je to stojalo za take, ki ga ne rabijo ampak se napravljajo, da so mehaniki. Tisti, ki ga rabi. Kupi hitro nekaj 100% kovinskega. Jaz nevem če sem ga mel en mesec. Zakaj sem ga kupil? Ker so po forumih pisali, da je čisto vredu in popolnoma zadostuje.
Ravno sem sestavil tole stojalo, ki si ga priporočal. Res je bolše od Lidlovega predvsem v priročnosti, samo na žalost je še vedno plastika na ključnem mestu, iz plastike je namreč čeljust ki dejansko drži kolo in se ne razlikuje prav dosti od Lidlove, tko da 20+ kilska krava od žene opleta gor da je veselje. Res pa je, da bo za specialke majka, ker je dost več prostora okol ker je samo na dveh nogah. Za kak gonilni ležaj odšraufat, pa za ženino kravo bo pa še zmer Lidl ker ga ni škoda al pa Tacx ki vpne kolo v vilice.

Tko da bo kalbo kar lepo reko, po današnji izkušnji, da je Lidl še vedno zelo soliden za ceno pod 30 EUR. Tale je pa zelo soliden za ceno pod 100 EUR, če bi mel še zgornjo čeljust kovinsko, pol bi bil pa že kičast.
Ps: Mam pa že v glavi kovinsko čeljust. Bo švasaparat zapel, pa bo tud ta stojal kičast.
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.314
947
113
To si sestavil tega iz mojega linka?

Sem tik pred naročilom, pa še malo brskam po bajkdiskauntu, če najdem kaj cenovno podobnega s kovinsko čeljustjo...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ravno sem sestavil tole stojalo, ki si ga priporočal.
Kje točno sem ga priporočal? Napisal sem, da je svetlobna leta pred lidlovim.
Če kaj priporočam je 100% kovinsko stojalo. To sem tudi Yogiju napisal v ZS naj kupi to kaj ma roko in vse tam okoli kovinskega.

Drugače pa če bi zdaj kupoval stojalo nevem če bi 2x razmišlal
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
evo še primerjava med "stojalom" in stojalom. Ta amazonov je ista jajca kot lidlov.
Na 1:35 lepo prikazano kako svojega dela ne opravlja. Oziroma ga opravlja kot obešalnik za kolo
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.524
8.881
113
Ok, vidim da se s tabo res ne da. Si priporočal ja, ker si mislil, da je cel kovinski, ne se zdaj ven vadit, lepo prosim. Res je kovinski tam, kjer Lidlov ni in posledično je treba Lidlovga pošteno pritegnit, tega pa ne. Sistem nog je bolj priročen, lepše se zloži, ni pa stabilnejši. Tko da o svetlobnih letih ne mormo govort. Lohk pa o tem, da je glih tok boljši kot je razlika v ceni.

Ta Parktoolov ki je postavljen zraven čip stojala pa ni reda 80 EUR in je to dvoje primerjat budalaština.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.524
8.881
113
Direkt res ne. Človek ti ga nalima, ti napišeš, da je svetlobna leta boljši od Lidlovega, govoriš o 100 procent kovinskem. Kot rečeno, glih tolk kot je dražji je boljši, niso pa to svetlobna leta. Je dober nakup... Seveda. Aja, lastim si zdaj tri, Lidla, tega, pa Tacxa k vpne na vilce... Pač tool freak. Vsi trije bodo v uporabi.

Park tool je v Uniorjevem cenovnem razredu, valda je razlika. Zdej pa splezi z bojnih slonov pa mi rajši povej kaj uporabljaš za centrirat, ker mi bo Tacx živce pojedu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.524
8.881
113
To si sestavil tega iz mojega linka?

Sem tik pred naročilom, pa še malo brskam po bajkdiskauntu, če najdem kaj cenovno podobnega s kovinsko čeljustjo...
Glej, če boš res velik šraufu pa če hočeš heavy duty zadevo, se stegni po tem Park toolu, je take sorte zadeva, da boš predal otrokom naprej, tud če boš vsak dan eno kolo naredu gor. Ta, ki sem ga jest včeraj sestavil, je ravno nekje vmes med Lidlom in Park toolom, še zmer čip, ampak zgornji razred čip robe, ki za hobby varianto in servis koles pri hiši več kot zadostuje. Za razliko pa dobiš kr neki namenskega orodja. Tok od mene, luka ma pojnt, sam Lidl vseen ni tok ekstremno slab.