Kolo za odraslega človeka

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Smešen naslov, vem.

Doma imam dva kolesa. Enega cestnega Treka (ne specialke), ranga 800 eur in "gorca" ranga 300 eur. Ker kolo uporabljam predvsem za furanje naokoli z otroci, makadam, itd., sem si kupil poceni gorca, ki pa že škriplje povsod kjer se da. Cestni Trek se ne uporablja skoraj nič, ker za samo rekreacijo na kolo pač ne grem.

Glavni problem obeh koles in tudi kolesa pred njima pa je to, da meni enostavno noben ne ustreza. Sumim, da sem anatomsko enostavno neprimeren za kolo
confused-1.gif
Ni važno na kakšno velikost okvirja se vržem, me čez nekaj časa vožnje začnejo boleti rame, roke (ki so za moj okus preveč stegnjene), dlani dvigujem z belance, da se držim samo s prsti, itd. Skratka meni postane vožnja mučna po 10 minutah in samo čakam, da neham.

Nisem še srečal bicikla, na katerem bi se počutil udobno. Ne rabim dirkalca, pač pa udobno gorsko kolo, to je vse. Ali igra tukaj vlogo tudi cena? Je ergonomija okvirja in ostalih komponent precej bolja na dražjih kolesih, kot pri cenejših? Delam mogoče napako, da sem si vedno kupil prepoceni kolo (kar se ergonomije tiče)?
Drugo kar me zanima je ali obstaja prodajalna koles, kjer se temu problemu malo bolj posvetijo? Pri večini znajo samo vprašat koliko sem visok in potem dajo ven kolo s številko okvirja, ki naj bi ustrezalo in to je to. Obstaja kje prodajalna, ki malo bolj pogleda kaj ti ustreza in primerno svetuje? So mogoče kakšne firme koles glede tega boljše/slabše kot druge?
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Preden se vržeš v stroške z novim kolesom, se malo pozanimaj o "bike fitting". Nimam kakega linka pri roki, na prvi pogled bi gledal v smer krajše ali prilagodljive "fajfe", to je tisti del, ki drži krmilo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.804
113
Po pisanju sodeč bi se dalo sklepati d si vedno kupiš preveliko kolo, ki ga potem 'ne dosežeš'..to se odraža v bolečih ramah.

Druga opcija bi bila (treba videt kolo) da je balanca prenizko..spet posledica boleče rame...ta del je enostavno rešljiv..predhodnik napisal..nabaviš 'fajfo' (nosilec krmila krmilo) ki bo držala krmilo više in se ne boš rabil toliko sklanjati.
Odvisno od izvdbe in premerov..a vzameš fajfo s prilagodljivo vision, kjer si nataviš poljubno pozicijo, ki ti najbolj ustreza.

Primer:

https://www.extremevital.com/s...mm-p-16982.html

(ta problem sem imel sam pri specialki...z višanjem balance se je zadeva znormalizirala).

Mogoče pa bi moral se usesti na mestno kolo, ker ti so prilagojeni udobni vožnji (pokončna drža)...njegova guma bo definitivno zdržala vse poti, ki jih opravljaš z otroci.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
v španu so odprli nek bajk center, mogoče greš pogledat.
drugače pa kakšnega rabljenega carbonskega gorcav rnagu 2 do 3 kilo €
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik Tku pravi:
Preden se vržeš v stroške z novim kolesom, se malo pozanimaj o "bike fitting". Nimam kakega linka pri roki, na prvi pogled bi gledal v smer krajše ali prilagodljive "fajfe", to je tisti del, ki drži krmilo.

a dj no, za takšno fikanje kot je spraševal, pa res ne rabi bikefitinga!
dovolj bo da se zapelje do specializirane kolesarske trgovine (razni hervisi, intersport,i...so izvzeti) in verjamem da mu bodo tam pravilno svetovali.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.542
113
Pomoje tudi, je imel pač smolo, da je sedaj probal ravno dva neprimerna bicikla (pri mtb za 300 eur in cestaku (kateremkoli) se ti to hitro zgodi). Če se zapelješ do prve resne trgovine, ki ima za probat več kot 5 biciklov hitro najdeš primernega. Na katerem te ne boli nič, razen podvozja (prvih nekaj fur). Tudi višja balanca ni nujno rešitev, s sedenjem preveč pokonci (po poštarsko) pridejo samo drugačni problemi.