eKolesa

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Ob naročanju (na netu) je imel vlak označbo, da je tudi za kolesa..na koncu to izgleda, da se nagrmadiš ob vhodu..k sreči ni bilo skoraj nič folka, samo sprevodnica je slalomirala med kolesi :) .
Bi pa na vsak način šli vsi gor..če ni nikjer eksplicitno označeno koliko jih sme iti na vlak + označba, da je vlak tudi za kolesa...nemajo prava da glasajo.
A si tudi za el. kolo plačal 1.5 evra?
Sam si bom moral kupiti en boljši sedež ker to kar je bilo na kolesu ni za zdržati več kot 25km.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.079
799
113
Ne najdem zdaj, na sedež sem si dodal gel prevleko iz Decathlona za 10€, zadeva je zakon.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.606
256
113
Ob naročanju (na netu) je imel vlak označbo, da je tudi za kolesa..na koncu to izgleda, da se nagrmadiš ob vhodu..k sreči ni bilo skoraj nič folka, samo sprevodnica je slalomirala med kolesi :) .
Bi pa na vsak način šli vsi gor..če ni nikjer eksplicitno označeno koliko jih sme iti na vlak + označba, da je vlak tudi za kolesa...nemajo prava da glasajo.

zeleznice na veliko oglasujejo s kolesom na vlak, pol pride pa vagon, ki ima placa za 5 koles. morali pa bi zapeti tovorni vagon, na katerega gre 40 koles na komot zlozenih.

mi smo tud enkrat sli do kopra... najprej je bil ze problem vse gor nalozit, ker sam ga ne mores dvignit, porinit skoz vrata in ga se nekam parkirat. imel smo se croozer prikolo, cel zaplet. pridemo v koper, so nas parkiral na nek stranski peron, 1m visine od izstopa do betona. vrata, kjer so bila kolesa natlacena so se pokvarila. 2 kolesa od enih tujcev sta imela sirso balanco kolikor je prehod med sedezi. in pol sta tista kolesa, ne vem kako, komaj spravila mimo sedezev do naslednjih vrat... ampak trajalo je pa tud pol ure.

skratka, res ti ze ob vstopu na vlak omogocijo celo dozivetje. skor ne rabis vec na izlet.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Ne najdem zdaj, na sedež sem si dodal gel prevleko iz Decathlona za 10€, zadeva je zakon.
Če malce več goniš ne rabiš nobenih prevlek,...."mehkoba" ni zicu ni garancija za udobje, podobno velja za ceno sedeža , lahko je drag in "kvaliteten" pa bo za nekoga muka.
Sedež nekomu paše tak drugemu pač drugačen.
Še najbolj pomaga kilometrina, ko imaš narejenih nekaj Kkm ti je skoraj vseeno kaj imaš pod ritjo(ali oblečeno na njej).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in Pepe

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.079
799
113
Saj nisem rekel, da pol te tazadnja ne boli. Pomaga, da te kasneje. :) Za teh 10€ probajte, ne bo vam žal.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Za začetek sem si nabavil kolesarske hlače s podlogo. Bom potem videl kaj bo samo se more prvo vreme poštimati.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Odločitev vsakega, kako se bo oblekel. Nasvet je bil, če ga upoštevaš, pa... Glede sedeža pa... Lidlov je zakon. Vsako leto jih imajo. Jaz se, pred leti pri nakupu kolesa menjal kar enih par sedežev, dokler nisem tam kupil onega ozkega za 9.99 evra. Ja, deset evrov, ampak mi odgovarja na polno. Takoj sem šel kupiti še enega, ''za rezervo''. Ravno prav trd, da se da daleč peljati, pa tiste par milimetrov gela pod prevleko, da amortizira mikro tresljaje. Ljudje zmotno mislijo, da mora udoben sedež biti širok in debelo oblazinjen. Dober sedež je tisti, ko med in po kolesarjenju ne čutiš mravljincev v tretji nogi. Če ti pa med vožnjo, ob pogledu na mično sokolesarko, še hidravliko dvigne, si pa itak zmagal.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Marxon in aljoman

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Predvsem pa položaj sedeža. Višina je še najlaže nastaviti. Ne bom pozabil sodelavca pred leti. Ko smo se pogovarjali, kako se vozimo na Kope, je rekel, da je kupil kolo in ''en popoldan bo pa on tudi šel''. Pa reče naslednji dan, da šel je, ampak je prišel le do Klevža (tam se načeloma klanec šele najbolj začne) in obrnil. Ja, seveda, ljuba duša, če je pa sedež imel čisto dol, kot bi enega čoperja vozil... Sva nekje iste višine, pa sem mu svoj bajk dal poskusiti. Je rekel, da niti gor ne pride... potem pa le, daj poskusi, no.. je šel v en klanec, nazaj pa se prismejal kot počen češpl. Seveda je potem dvignil sedež.