Servisno stojalo za kolo

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Samo da sma razčistla da nisem napisal kaj si rekel da sem.. Me veseli.
In zakljucek zgodbe. Imaš tri stojala namesto, da bi kupil enega poštenega. Razumeš zaj o čem govorim.


Za centrirat uporabljam vezico na okvirju :) oziroma načeloma ne centriram. Sem prelahek, da bi felne zvijal. Za malenkosti se pa ne sekiram ker je vse na diskih. Če je kaj večjega pa na vsaki strani ena vezica.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Samo da sma razčistla da nisem napisal kaj si rekel da sem.. Me veseli.
In zakljucek zgodbe. Imaš tri stojala namesto, da bi kupil enega poštenega. Razumeš zaj o čem govorim.


Za centrirat uporabljam vezico na okvirju :) oziroma načeloma ne centriram. Sem prelahek, da bi felne zvijal. Za malenkosti se pa ne sekiram ker je vse na diskih. Če je kaj večjega pa na vsaki strani ena vezica.
Narobe, imam zdaj sam Lidla preveč, oziroma sta ga z veseljem vzela mulca. Ta, za vpet na vilico je namensko kupljen in ga ne bi dal stran.
Resno, vezico na okvirju. In praviš, da se imaš rad....
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Tudi jaz sem tip človeka, ki raje neke stvari nima, kot da bi kupoval poceni stvari in s svetlobno hitrostjo izgubim živce s slabo robo.

Pred kakšnim letom sem za darilo dobil Lidl/Hofer stojalo, ker sem pač naglas razmišljal, da si moram omisliti stojalo... Seveda sem imel pomisleke in fiksno idejo, da bom čez mesec ali dva že kupil boljše stojalo, ker s tem ne bom zadovoljen. Ampak izkazalo se je, da za MOJE potrebe stojalo povsem zadostuje. Uporabljam ga s specialko in polnovzmetenim gorcem za čiščenje verige, snemanje koles in osnovno nastavljanje menjalnika. Perem in mažem brez stojala. Večje posege prepuščam serviserju.

Če bi me potegnilo v samostojne večje posege, bi definitivno pogrešal boljše stojalo in bi, kot pravi luka51, kupoval dvakrat (no, v bistvu jaz 1x, ker je prvo bilo darilo :cool:). Za osnovne stvari pa mi tudi to stojalo zadošča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Resno, vezico na okvirju. In praviš, da se imaš rad....
Kje točno je problem? Naj kupim orodje, ki ga ne potrebujem? Kolo sem centriral v zanjih 13 letih 2x. V ober primerih zaradi vtrganega nipla. V obeh primerih bp z vezico v ravno stanje. Kaj mi bo stojalo?
Če bo kdaj potreba po pletenju felne si bom pa stojalo sam nardil.

Kleparskega orodja tudi nimam, ker se s kleparijo ne ukarjam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Peace, ne se razburjat. Odmisli v vseh mojih tekstih, da te zezam, ampak me imej za sokolesarja, ki bova stisnila pir, ko se srečava. :nazdravje: Ajde, pa velik varnih KMjev.

L
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.304
932
113
Titograd
Ksz....

Kupil bi stojalo, dal bi največ 100€, katero je vredu? Ker pišete da lidl stojalo ni ok. Osnovne zadeve bi delal, torej štelanje menjalnika, menjava gum, pakn, diskov.... menjava gonilke in rihtanje shocka pa itak raje dam nekomu, ki bolj obvlada kot jaz
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.861
-1.064
63
Jst imam tega iz Lidla ali Hoferja, ne vem več kje sem ga kupil. Za tist kar lahko popravim sam, je več kot dovolj. Če imam pa kakšno večje popravilo ali kaj čemur nisem dorasel, ga pa peljem do serviserja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Jst imam tega iz Lidla ali Hoferja, ne vem več kje sem ga kupil. Za tist kar lahko popravim sam, je več kot dovolj. Če imam pa kakšno večje popravilo ali kaj čemur nisem dorasel, ga pa peljem do serviserja.
Tud sam ne vem kje sem ga kupil.. za kolo spucat, kaksno gumo zamenjat, podmazat je super.. noge je treba na sirok postavt pa mal pogledat da ga cimbolj na ravno postavis.
za kaj vec pa znanja ni - tko da je servis pravi naslov.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Zdaj ko mali dirka in ma kolo vsak drug dan na stojalu so počepnili vsi. Sam še Tacx kjer zapneš kolo za vilce še drži.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ksz....

Kupil bi stojalo, dal bi največ 100€, katero je vredu? Ker pišete da lidl stojalo ni ok. Osnovne zadeve bi delal, torej štelanje menjalnika, menjava gum, pakn, diskov.... menjava gonilke in rihtanje shocka pa itak raje dam nekomu, ki bolj obvlada kot jaz
Gonilko je lazje zamenjati kot pa dobro nastaviti menjalnik.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.304
932
113
Titograd
Fizično niti ne, sicer pa ja. Ne vem kako so kaj stabilna ta stojala, ko zbijaš ven gonilko, menjava vilic ipd.

Anyway, kaj je ok za do 100€? Rabim za dva gorca
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
a to da ga obrneš na glavo in daš na balanco in sedež, se ne dela več?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Saj to je tisto, zadeve se od ponija dalje niso popolnoma nič spremenile. Obrneš kolo, začneš zadnje kolo ven vlečt in se čudit zakaj ne gre. Medtem ko bi sicer napol samo padlo ven. Ali pa mogoče raje probaj delat v stoji na glavi, da bo vsaj perspektiva prava.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
nimam problemov, z nastavitvami menjalnika, čiščenje ketne, menjavami in servisiranje zavor in podobnimi umetnimi problemi (mi je dovolj da se pri avto moram s tem ukvarjat). ;) vseeno hvala za skrb.