Senzor prstnega odtisa

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Ali je možno zaznavo obraza in prstnega odtisa uporabljat samo za določene aplikacije? Se pravi, da odpreš aplikacijo moraš dati prstni odtis. Odklepanje telefona pa da nima zaščite.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Ali je možno zaznavo obraza in prstnega odtisa uporabljat samo za določene aplikacije? Se pravi, da odpreš aplikacijo moraš dati prstni odtis. Odklepanje telefona pa da nima zaščite.
Možno. Daš določene aplikacije ali datoteke v varno mapo in te potem lahko odklepaš samo z pin, geslom ali prstnim odtisom. Odklepanje zaslona pa nastavljaš itak posebej.
Ni pa to pri vseh telefonih enako oziroma možno. Se pa razlikuje tudi glede na verzijo androida.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Aplikacije lahko vse nastavim na odpiranje s prepoznavo obraza to je v redu. Banka ima svoj pin, prav tako kartica za plačevanje to se mi pa ne da. Ko plačujem položnice mi je tudi smotano za vsako potrditev pin klofat je odtis bolj komot. Ker slabše vidim na blizu, očal pa ne nosim vedno s seboj mi je tudi v trgovini smotano pin klofat na telefonu.

"Veliko si upate, da za take stvari uporabljate neka stare ali nizkokakovostne telefone"

Meni se ne zdi slab telefon, zdržal je najdlje brez okvare od vseh, ki sem si jih lastil do sedaj. Dela še vedno hitro brez kakšnih štekanj... Če pa misliš da bom 1k+ € dajal za fakin telefon vsake dve leti se pa rajš drek pišem.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Ne pričakuj, da ti bo 5 let star telefon deloval brezhibno.
Veliko si upate, da za take stvari uporabljate neka stare ali nizkokakovostne telefone.

Meni se ne zdi slab telefon, zdržal je najdlje brez okvare od vseh, ki sem si jih lastil do sedaj. Dela še vedno hitro brez kakšnih štekanj...


Tule pa se strinjam z Dik. Sam si lastim P20 (brez pro) iz leta 2018. Ga ne zamenjam, Dela res malenkost počasneje (vsi popravki in še Andoird 12 je dobil poleti), ampek še vedno je hitro odziven (imam primerjavo z dve leti starim POCO F2 pro, ki je seveda hitrejši). Ko občasno pomagam kakim sodelavcem z leto ali dvema starimi Samsungi, se lahko samo nasmehnem.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
To je en navaden bullshit. Sedaj ali trolaš ali pa nimaš pojma kaj pišeš. Imel vse te telefone in se P20 PRO (kaj šele brez pro) ne more več niti približno primerja z novejšimi telefoni.
P20 PRO je bil odličen telefon za tiste čase tam do ene dve leti po izidu. Potem ga je primerno nadomestil P30 PRO, ki lahko rečemo, da je še danes primerljiv z nekaterimi flagshipi. Ni pa na nivoju novejših Samsungov istega razreda recimo serije S21 in novejši. To je pa to. Že Honorjevi novejši telefoni višjega razreda so občutno na višjem nivoju. Za novejše Huaweie brez GP ne morem trdit, ker od P30 PRO nisem imel nobenega. Tako da, če že nakladaš, podaj neke konkretne podatke:
Ko občasno pomagam kakim sodelavcem z leto ali dvema starimi Samsungi, se lahko samo nasmehnem.
ker v nasprotnem primeru se ti samo :valjamse:
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
To je en navaden bullshit. Sedaj ali trolaš ali pa nimaš pojma kaj pišeš. Imel vse te telefone in se P20 PRO (kaj šele brez pro) ne more več niti približno primerja z novejšimi telefoni.
P20 PRO je bil odličen telefon za tiste čase tam do ene dve leti po izidu. Potem ga je primerno nadomestil P30 PRO, ki lahko rečemo, da je še danes primerljiv z nekaterimi flagshipi. Ni pa na nivoju novejših Samsungov istega razreda recimo serije S21 in novejši. To je pa to. Že Honorjevi novejši telefoni višjega razreda so občutno na višjem nivoju. Za novejše Huaweie brez GP ne morem trdit, ker od P30 PRO nisem imel nobenega. Tako da, če že nakladaš, podaj neke konkretne podatke:

ker v nasprotnem primeru se ti samo :valjamse:
Sploh nisem trdil, da je boljši od flagshipov, tudi sem napisal, da se ne more kosati s Poco F2 pro.
Samo večina ljudi pač nima flagshipov... Aja, na Alterju sem...

P20 dela podobno hitro, kjub starosti, kar za vse telefone pač ne morem trditi, čeprav so stari leto ali dve. Tudi Samsungi so med njimi.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Sploh nisem trdil, da je boljši od flagshipov, tudi sem napisal, da se ne more kosati s Poco F2 pro.
Samo večina ljudi pač nima flagshipov... Aja, na Alterju sem...

P20 dela podobno hitro, kjub starosti, kar za vse telefone pač ne morem trditi, čeprav so stari leto ali dve. Tudi Samsungi so med njimi.
Ja si trdil, da je boljši od leto ali dva starih Samsungov. Če si že prišel v temo potem vsaj preberi o čem govorim. Govora je bilo o P30 PRO( še OP ne ve o čem govori) oziroma P20 PRO, ki sta bila za tiste čase flagshipa. P20 ni niti približno na nivoju P20 PRO. Tako da vemo kje je potem P20. Citiral si moj post, kjer sem napisal da toliko stari telefoni ne delujejo več brezhibno, posebej ne glede varnosti. Tema je prstni odtis!
Potem pa bodi malo bolj natančen in povej za katere novejše Samsunge se gre, da je tvoj 5 let stari P20 boljši na to temo. :rolleyes: