Senzor prstnega odtisa

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Dva dni nazaj me je začel senzor za PO zajebavat. Danes pogledam v nastavitve in ugotovim, da sploh ni več opcije kakršnekoli nastavitve PO v biometričnih nastavitvah. Je možno da je senzor crknil? In potem še čudežno izginila možnost nastavitve iz menija :sprasujemse: Telefon je 5 let star Huawei p30 pro. Je imel kdo že kakšno podobno situacijo? Hard reset ne pomaga.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
A veš, da ti skorajda ne verjamem, da je nastavitev, kar na lepe oči izginila iz menija.
Kaj podrazumevaš pod Hard reset? Povrnitev telefona na tovarniške nastavitve-Factory reset?
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Ok, factory reset ne pomaga. Kar verjem...iz čistega miru je nastavitev izginila :)
Screenshot_20220913_212742_com.android.settings.jpg
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Si dobil v zadnjem času kakšno posodobitev?
Si nalagal kakšne nepodprte aplikacije?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Ja veliko jih piše, da se jim je začelo dogajat po posodobitvi. Možno da je to kakšen bug v tej verziji posodobitve. Upaj da bodo to čimprej posodobili. Ali če je kje na spletu kakšna rešitev. Mogoče na XDA.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Sem preveril to verzijo in je prstni odtis notri. To mu je še nekaj drugega zbrkalo telefon. Boh si ga vedi kaj je počel.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Jaz imam 12.0.0.225 ...zadnja posodobitev programske opreme Mainline mi piše 1.8.2022.
In ne nič takega nisem počel, zadnjo aplikacijo sem naložil zgodaj poleti v zadnjem času pa popolnoma nič. Sem prejle iz predeal potegnil še starega p20 lite in ima isto programsko opremo naloženo, ter delujoč prstni odtis :rolleyes:
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
No kot prvo P30 pro sploh še ne more bit star 5 let, ker je izšel šele marca 2019. Tako da nekaj nakladaš.
Zadnja verzija za VOG-L29-Mainline 2022-08-01 Q je 12.0.0.139
Tako da ti sigurno nimaš tega telefona.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Jaaaaaaaa faaaak, ok imaš prav zajebov sem se posipam ..... bumbar, ne vem kje sem p30 najdu, p20 pro je pa res. Ta pa je tam okoli 5 let star. Mi je bilo že mal
čudno, ko je bostjangtline napisal svojo verzijo, zdaj mi je pa končno kliknilo
:aplauz:
Nisem nek telefongeek, ubistvu telefone dedujem od žene na 2-3 leta, ker se mi bolj kot ne jebe za njih, uporabljam samo klice, banko, navigacijo pa par aplikacij. Zdaj ima žena spet novega, ampak meni njen stari s20 nič ne diši, ker je res ogromen pa že moj mi je velik. Če p20 lite ne bi bil tako svinjsko počasen bi ga sigurno še uporabljal. Po malo branja tule pa imam tudi bolj malo upanja za uspešno rešitev problema :jok:
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Zame obvoza ni, ker se mi ne da gesel klofat vsakič ko hočem kaj plačat, odpret....Se bom pač moral sprijazniti z večjim ceglom ta gre pa v predal.
Ga bom pa ponucal za dostopno točko na dioustu da bom imel pred mulci mir :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
OK
V trgovini plačilo, odtis ne dela. kako ga 'preskočot' da lahko plačaš.
Ni govora o nezanesljivi funkciji, temveč o trenutni kratkotrajni težavi tik pred odločilno uporabo tel. (plačevanje).
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Priklopi telefon na računalnik in z programom HiSuite probaj naložiti prejšnjo verzijo androida, vem da se je včasih dalo, pol boš pa videl, ali je problem v verziji androida, ali v samem telefonu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Borg

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
OK
V trgovini plačilo, odtis ne dela. kako ga 'preskočot' da lahko plačaš.
Ni govora o nezanesljivi funkciji, temveč o trenutni kratkotrajni težavi tik pred odločilno uporabo tel. (plačevanje).
Kako ni govora o nezanesljivi funkciji, če pa si napisal: Kako obvozit prstni odtis, ki je nezanesljiv.
Kot prvo je treba prej mislit na to in to onemogočit, če ne deluje in omogočit tako, da bo delovalo s tem kar deluje.:rolleyes:
Kot drugo posodabljat telefon tako ali drugače. Če ne drugače, če veš da boš veliko uporabljal take stvari si kupi temu primeren telefon, ne pa neka jajca. Potem pa jokanje ne dela to ne dela ono. Vsi bi radi vse za čim manj denarja. Ne pričakuj, da ti bo 5 let star telefon deloval brezhibno.
Veliko si upate, da za take stvari uporabljate neka stare ali nizkokakovostne telefone.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
OK
V trgovini plačilo, odtis ne dela. kako ga 'preskočot' da lahko plačaš.
Ni govora o nezanesljivi funkciji, temveč o trenutni kratkotrajni težavi tik pred odločilno uporabo tel. (plačevanje).
Nastavi telefon, da ga lahko odkleneš tudi s PIN-om. To je bolj zanesljivo kot vzorec, ki se v ihti ne posreči vedno.