Sef

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Iščem sef, cena tam nekje do 200 EUR. Imel bi ga v omari. Drugo ne pride v poštev. Velikost gledam takšno, da spravim notri nekaj meni pomembnih papirjev ter še nekaj investicijskih dragocenosti. Sem gledal malo pri Vovko in Bau bau trgovinah. Morda kakšne izkušnje ali nasvet. Hvala.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Tle ni neke posebne znanosti.
Če bo sef lahek, ga ropar oziroma roparja odneseta in doma v miru odpreta tako ali drugače.
Če bo težak, recimo 100 kg, dno v omari ne bo zdržalo.
Če hočeš zaščititi dragocenosti pred roparji, ga le-ti ne smejo vzeti s sabo (mora biti težak ali pa ustrezno zavarovan/zazidan/priklenjen), odpreti ga pa po vseh pravilih logike pri tebi ne bi smeli oziroma jim ne bo ratalo.
Æe hočeš zaščititi dragocenosti pred domačimi oziroma pred sostanovalci, pa je bolje da zamenjaš njih, bo ceneje.
Tudi jaz sem že razmišljal v tej smeri ampak ne vem.
Bom videl, če bo na to temo še kdo kej napisal.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Je pa še ena finta sef postaviš na vidno mesto ga slabo pritrdiš na steno in noter neke stare časopise, tako je sosed naredil in ko je imel vlom so dve sobe razmetali, ko so ta sef našli so rabili steno, da so ga dobili ven, bil privijačen v steno in veselo odnesli kup starega časopisa potem, sploh niso več nadaljevali po hiši ......

Se pravi mamac sef imajo občasno solidne za te namene v Hoferju, prave dragocenosti pa daj v SKB banko v SEF in upaj, da tvojega zgrešijo .....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sefi iz bausranja, te prenosni, pa za našraufat se odprejo sami, če ti iz rok padejo na prabi način. isto velja za vse sefe teh sort, pa nej bo vovko itd.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Zunanji dejavniki me ne skrbijo toliko. Protivlomna okna in vrata, alarm, dobri sosedje itd.

Bolj je problem v tem, da imamo dosti obiskov, ki jih pripeljejo moji domači in sem zadnjič čisto po naključju ujel nekoga, ki je pasel firbec po mojih stvareh. Sem fasal živčnega. Iščem v smeri, da odvrnem morebitne firbce.

Če se odločim za sef, kaj je bolje, na digitalno ključavnico ali na navaden ključ? Predvidevam, da pri prvem lahko crkne baterijo, ključ pa tudi lahko izgubim.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Nima nič od tega.
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Zunanji dejavniki me ne skrbijo toliko. Protivlomna okna in vrata, alarm, dobri sosedje itd.

Bolj je problem v tem, da imamo dosti obiskov, ki jih pripeljejo moji domači in sem zadnjič čisto po naključju ujel nekoga, ki je pasel firbec po mojih stvareh. Sem fasal živčnega. Iščem v smeri, da odvrnem morebitne firbce.

Če se odločim za sef, kaj je bolje, na digitalno ključavnico ali na navaden ključ? Predvidevam, da pri prvem lahko crkne baterijo, ključ pa tudi lahko izgubim.

Sef do katerega sem dal link in ga imam ima oboje, ključ in digitalno ključavnico. Ključ je bolj v smislu backupa, če se baterije spraznejo. Idioti jih ponavadi spravijo v ta isti sef, potem so pa problemi, ko se baterija izprazni.
Za zaščito proti firbcem je dober, podpira do 8mestno kodo, kar bi jim moralo vzeti kar nekaj časa. :>
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem ga sam nesel, ni kaj prida težak, to je igrača z enojno kovinsko steno, pa sem vzel največjega.

Je pa vsaj lep, ima osvetljen lcd zaslon, lepe tipke, notri pa izdelava malce šepa, samo tapiciran je v eno cheap ass tapeto.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz sem ga sam nesel, ni kaj prida težak, to je igrača z enojno kovinsko steno, pa sem vzel največjega.

Je pa vsaj lep, ima osvetljen lcd zaslon, lepe tipke, notri pa izdelava malce šepa, samo tapiciran je v eno cheap ass tapeto.

In to košta 200€?
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
150€ so poceni, za sef ki tehta nekje 1,600kg sem imel ponudbo za 6,500eur. Je bil pa res visoka varnostna stopnja ( višja kot je, več ur se bo vlomilec matral z njim, za več ga lahko zavaruješ, tistega se je dalo za 100.000eur )