Seat Mii l.2016

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sorodnik je včeraj kupil Seata Mii, letnik (december) 2016, z 999 kubiki in 60 konji. Problem pa je nastal, ko nama ni uspelo nastaviti ure in izbrisati dnevnega števeca kilometrov, ko je napolnil rezervoar.

Z neta sem potegnil kakih 15 verzij navodil, v raznoraznih jezikih in niti v enih ni opisan postopek za tip armaturne plošče, kot je v tem Miiju. Ima namreč na sredini le en velik analogni merilnik (desno nima analognega merilnika vrtljajev in levo ne analognega merilca količine goriva, kot ju imajo v navodilih, ki imajo potem 2 gumba) , ki ima spodaj mali displejček v katerem se lahko izbere prikaz: levo zgoraj temperatura ali ura, na sredini dnevni števec ali skupni števec kilometrov in čisto spodaj grafično količina goriva v rezervoarju.

In sedaj bistvo, za vse nastavitve ima samo en gumb (v prav vseh navodilih je opisano kako nastaviti uro in resetirati dnevni števec z dvema gumboma), ki se lahko pomika samo noter (pritisk) in se ne vrti. V navodilih je sicer omenjeno, da se dnevni števec resetira tako, da se tipko drži 5 sekund, pa to ne drži. Nikjer pa ne piše kako se izbira med prikazom ure/temperature, skupnih/dnevnih kilometrov in predvsem, kako se nastavi uro.

Sem pomislil tudi, da bi šlo preko avtoradia, pa tam ni te opcije.

Torej, ima mogoče kdo kako izkušnjo s takim tipom armaturne plošče in nama lahko pomaga?

Seat Mii - armaturna p.jpg
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Probaj ven potegnit ta gumb in ga drži nekaj časa.
Z OBČUTKOM.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Zna bit kaka fora kot pri mici. Si moral dat v ler in rocno zategnit da si v set menu dobil dodatne funkcijo za stelat tisti gumb.
Drugace pa kratki in dolgi stiski gumba.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
ali pa na ročki od brisalcev/zmigavcev stisni tipko ''sredinsko'' pa zadrzi ( samo da si v meniju pravem tam kjer so kilometri dnevni)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Če je tako kot pri vseh VAGovcih od leta 1984 do teh jajc potem se s tisti tipko 0.0/set:
- kratek pritisk -> menja števec km skupni in trip
- dolg pritisk (par sekund) na trip števcu resetira trip števec na 0

Uro se je vedno štelalo z drugim štoflcom, s premikom tega štoflca levo/desno (se ne vrti, samo deluje kot tipka če ga poskusiš zavrtet). Če je imel analogno uro se je pa štolfc vrtel, od tu tudi izhaja tale logika če koga zanima! ;)

Tako da uro se najbrž štela nekje drugje, če jo sploh omogoča ta prikaz. Kako se sploh menja zgornji del prikaza? Če imaš potovanalno računalo (več funkcij) potem se jih menja na ročki od brisalcev ali na enem drugem knofu ki je ponavadi za volanom skrit.

Drugače navodila poglejte še za škodo citygo in VW UP ker gre za ista vozila in zagotovo nekje obstaja opis kako tole deluje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
WWY, imam samo eno tipko.

Hvala vsem za pomoč, zal pa sem vse to že preizkusil in nič ne deluje.

Mi je vmes slucajno nekaj uspelo spremeniti, torej tipka deluje in najverjetneje res gre za kombinacijo dolgih in kratkih pritiskov, samo nikakor ne uspem najti pravila po katerem bi nastavitve šle skozi.

Se vedno upam, da se je kdo že srečal s prav tako izvedbo števcev in mi bo lahko pomagal.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Na citigo, tako iz glave;
- en pritisk menja prikaz ura/temperatura
- ce drzis mislim da 7 sek zacne ura utripat
- z vrgenjem guma nastavis uro, pocakas par sekund, sam preklopi na utripanje minut
- nastavis se minute

Nekako takole. Vsake pol leta doktoriram, ko sem naprosen da nastavim.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ja takšne strokovnjake, kateri ustvarjajo te nastavitve bi včasih najrajši postavil pred strelski vod.
Pa se ne gre samo za avtomobile.:obesise:
Recimo. Po drugi strani pa sem sam imel identičen problem na drugem vozilu. Nikakor nisem uspel nastavit ure, pa sem poizkušal vse živo. Na koncu sem obupal, požrl svoj moški ponos in odprl predal pred sovoznikom, potegnil ven navodila za uporabo in rešil zadevo v eni minuti. Lahko bi pa po YT in FB iskal in pisal po forumih ;)... Če bi hotel reševati to zadevo, ne pa je rešit.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Na citigo, tako iz glave;
- en pritisk menja prikaz ura/temperatura
- ce drzis mislim da 7 sek zacne ura utripat
- z vrgenjem guma nastavis uro, pocakas par sekund, sam preklopi na utripanje minut
- nastavis se minute

Nekako takole. Vsake pol leta doktoriram, ko sem naprosen da nastavim.
Žal se gumb ne vrti, gre samo noter in ven, pa se to le za kak mm. Mi je slučajno uspelo da sem z naključnimi dolgimi in kratkimi pritiski prišel do utripanje prvo ur in nato minut, ki sem jih potem spet spreminjal z zaporednimi pritiski. Torej, nič vrtenja, samo pritiski. In kot sem že rekel, sem prebral vsaj 15 verzij navodil, prvo seveda tista, ki so bila originalno v vozilu.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Recimo. Po drugi strani pa sem sam imel identičen problem na drugem vozilu. Nikakor nisem uspel nastavit ure, pa sem poizkušal vse živo. Na koncu sem obupal, požrl svoj moški ponos in odprl predal pred sovoznikom, potegnil ven navodila za uporabo in rešil zadevo v eni minuti. Lahko bi pa po YT in FB iskal in pisal po forumih ;)... Če bi hotel reševati to zadevo, ne pa je rešit.
Ponoči sem spal samo par ur, ker sem na YT pogledal prav vse kar se tiče vozil Mii, Citigo in Up. Brez uspeha, zal
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Mogoce ravno tega nisi :D >> https://www.carmanualsonline.info/seat-mii-2016-owner-s-manual/?srch=change+time

Dal sem samo slikice, ki se nanasajo na nastavljanje ure in resetiranja stevca ...

Poglej priponko 58493

Poglej priponko 58491

Poglej priponko 58492
Točno s tem sem začel, ker to je v navodilih ki so bila v vozilu. Tisto s 5 sekundami ne dela, desna rocka pa tudi nima ne gumba A in ne gumba B, sploh nima nobenega gumba

Armatura je sicer res tip A, a navodila niso uporabna
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Torej je verjetno kot sem rekel: držiš ven nekaj sekund in potem utripa ura in pritiskaš, ter spet potegneš ven in držiš nekaj sekund, da utripajo minute ;)...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Točno s tem sem začel, ker to je v navodilih ki so bila v vozilu. Tisto s 5 sekundami ne dela, desna rocka pa tudi nima ne gumba A in ne gumba B, sploh nima nobenega gumba

Armatura je sicer res tip A, a navodila niso uporabna
Kaj pa če je knof polomljen/obrabljen?