Seat Leon - ključ kodiranje

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zdravo,

na seat leonu letnik 2008 mi je nehal delat daljinc za odklepanje vrat.

Najprej sem mislil, da je baterija zanič, ker v 4 letih še nisem menjal baterije, vendar so mi danes na servisu povedali, da baterija ni, ker ko pritisnem na daljincu kateri koli gumb, se zasveti rdeča lučka na daljincu in to naj bi bil znak, da baterija deluje.

Omenili so mi, da je potrebno ključ ponovno kodirat in če ne bo pomagalo, da bom moral nov daljinc naročit (samo spodnji del ključa), za katerega bom odštel dobrih 75 EUR + novo kodiranje okoli 30 EUR.

Sedaj me pa zanima, ali se kdo od vas spozna na te zadeve in če mi lahko malo bolje obrazloži, zakaj naj bi do tega prišlo, da je daljinc "izgubil" povezavo z avtom in ne odklepa več vrat? Je to pogosti pojav? Ker prvič slišim kaj takega
smile-1.gif


Se da kako ceneje skozi pridet?

Gre pa za tak daljinc z ključem:

seat+key+2.jpg




Hvala.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.471
113
Edino ni mi logično........če je ključ nekako "izgubil" kodo ( pač kar trdijo na servisu)....kako ga potem vžgeš?
smile-1.gif


Al sta v ključu 2 kodi? En kodirnik za daljinsko.......en za vžiganje???
 
Nazadnje urejeno:

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
sj to ja, pomoje da se zgubi samo signal med daljincem in senzorjem za odklepanje vrat....
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Al pa so mu padl iz rok?

Nič mi ni padlo iz rok. Daljinc je občasno postopoma zahteval bližji dostop do avta, da sem lahko sploh odklenil vrata. Sedaj pa ne gre odklenit tudi, če sem 1cm zraven, ampak ročno
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pri teh ključih naj bi bilo to dokaj pogosto. Jaz sem ga na svojem leonu tudi menjal, s tem da so me že ob nakupu opozorili naj pazim da mi ključ ne bo preveč padal na tla, saj se lahko zgodi kaj takega. Mislim da je stvar v tem da se pokvari oddajnik in ne sama koda, in da je ponovno kodiranje potrebno zato da ker je pač nov ključ (naj me popravi kakšen mehanik če se motim).

Sicer pa cena še ni tako visoka, pri mercedesu so nekaj omenjali 250+eur samo za ključ, pri hondi pa tudi ni tako poceni.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
sicer preko Ebay-a kupi novo ohišje z daljincem (pazi, da bo prave frekvence),
potem pa prestavi iz starega "kovinski ključ" in tuljovo, kjer je čip za vžig (pazi lomljivo!)
sinhroniziraš po zgornjem navodilu
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
kateri pa bi recimo bilo ta pravo ohišje z daljincem? mi lahko najdeš enega pravega z mojo frekvenco?

kako vem, katero frekvenco potrebujem
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Model je napisan v ključu. v stilu 1J0 xxx xxx

Ključ odpri potem pa primi sprednji in zadnji del ter močno potegni narazen.

ps: In pozabi na del o prenosu, ti zamenjaš kar celotno zadnjo polovico

edit: si prepričan, da je hin oddajnik in ne sprejemnik? drugega ključa nimaš?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ok, si bom shranil tale link do tega zadjega dela in ga naročil v primeru, da mi na servisu (po praznikih) potrdijo, da je moj daljinc pokvarjen, ker če je daljinc na ključu v redu, potem nimam kaj naročevat, ampak sprejemnik popravit (kje pa je ponavadi sprejemnik v avtu)?

in v primeru, da je daljinc kriv, kupim tale zadnji (spodnji) del in potem samo svoj stari sprednji (zgornji) del sestavim skupaj in je to to?

ali morem še kaj naredit, da se bo ta novi spodnji del (daljinc iz ebaya) ujel z mojim sprejemnikom v avtu?

hvala, sedaj so mi zadeve vsa malo bolj jasne
smile-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
+ sparit po navodilih, ki so ti jih zgoraj priložili

"Sprejemnik" je komfortni elektroniki, preglej kontakte