Se vam zdi parket v redu zbrušen? Pomoč...

Se vam zdi parket v redu zbrušen?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
OFF: saj če si levičar to sploh ni tako slabo
grin1.gif

ON: katastrofalno, upam, da se bo ugodno rešilo
 

samotar_ka

Zelenc'
10. feb 2008
6
0
1
Zgolj v vednost, da boš vedel na koga se je dobro, oz. bolje se ni dobro obračat za pomoč - Hribšek je podpredsednik sekcije parketarjev pri obrtni zbornici slovenije.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
smile-1.gif


Vem, in prav to me jezi. Ima se za zelo pomembnega in se temu primerno tudi obnaša... In na Obrtno zbornico bom prav tako pisal, da vidijo, kakšen odnos ima njihov funkcionar.

Zanimivo si je prebrati ta članek - OBRTNIK, kjer ga hvalijo, kot zelo uspešnega in kvalitetnega izvajalca ?!
bonk.gif
komentarji o kvaliteti me spravljajo kar v smeh... in solze...
Dejstvu, da letno položijo 40.000 kvadratnih metrov parketa, pa kar verjamem, saj če morajo vsakemu po 3x parket popravljat, se te kvadrature kmalu nabere...
smile-1.gif


Drugi problem ,na katrerega sem naletel pa je njegovo poznanstvo z ostalimi strokovnjaki iz lesarske stroke. Sodni izvedenec, ki sem ga prosil za pomoč, se je (vsaj za enkrat) zaradi poznanstva s Hribškom distanciral od sodelovanja. Mi je pa prijazno in korektno povedal njegovo mnenje
cheer.gif
ter me usmeril na koga se lahko obrnem, tako, da zgodba teče dalje.
Danes npr. lahko v Dnevniku na spodnjem delu strani 20 preberete tudi pisma bralcev
wink-1.gif
pa še kje se bo pojavilo...

LP
smile-1.gif
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Tako je to :

Parketar je vsekakor kriv, ker ni kvalitetno opravil niti dela, niti reklamacije. Vendar je glavni krivec (in to velja v bistvu za celo zgodbo v Sloveniji) - investitor oz. inženiring, ki najema podizvajalce.
Saj na začetku je investicijskega denarja dovolj, vendar se ustvari veriga od investitorja preko več inženiringov zapored do končnega izvajalca. Končni izvajalec je tako nekako 5. v vrsti, vsak predhodnik je že pobral svoje (!) procente od investicijskega denarja, končni izvajalec kot zadnji v verigi (in obenem običajno tudi najmanj razgledan) pa dobi delo za najmanjši možen denar. Za ta denar, kolikor ga je pač ostalo, je treba sedaj želje in ideje projektantov spraviti v življenje. Če je denarja premalo, potem trpi kvaliteta.
Denarja je vedno premalo, ker bo delo dobil samo najcenejši ! In ne morda Najboljši !

Tu je problem in rak - rana slovenske zgodbe o gospodarskem uspehu. Podobna je kakšni afriški republiki, kjer je predsednik neizmerno bogat, tako bogat, da mora nas po internetu prositi za pomoč, da bi denar nekako izvlekel ven iz države, ljudstvo pa umira od lakote.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Se strinjam da je kriv tudi glavni izvajalec, ampak v tem primeru naj se kar omenja "oba". Sicer ne vem kaj piše v dnevniku (scan please). Če inžinirng lahko pritisne na izvajalca s ceno, naj še s kvaliteto.
Sicer pa izvajalec že dolgo sodeluje s tem inžiniringom in se prav zagotovo med sabo poznajo.

Si plačal že celotno stanovanje?
Kako imaš z garancijo? (podizvajalci (so imeli) imajo kar hude "garancije" do inžinirga samo kaj ko so to bolj varovalke za res kako katastrofo, ne pa za teh nekaj m2.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Oba omenjam predvsem zaradi arogantnega odnosa (g.) Hribška. Dejansko bodo sedaj vsi papirji romali samo na oddelek za reklamacije na GPG in se s parketarjem ne bom več pogovarjal. Za izvedeno delo odgovarja investitor, zato bom pač njih vlekel za rokav...
Objava v Dnevniku je skrajšana verzija pisma, ki sem ga objavil na forumu. Moti me edino to, da so izpustili opis obnašanja in grožnjo Hribška, kar dokazuje na kakšnem nivoju so potekali pogovori...
Stanovanje je žal že v celoti plačano. Popravljanje parketa ni predmet garancije - je še del odpravljanja napak, ki so bile zabeležene na prevzemu. Oni pravijo, da so odpravljene, jaz pa da ne.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Ja, samo tistega sem moral skrajšati na 4000 znakov, pa se potem težko vse dovolj nazorno opiše...
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Pa še zadnja prigoda... saj ni res pa je...
Sem bil pri frendu, tam je bil še en njegov kolega, ki ga ne poznam. Pa smo malo debatirali in me praša frend, če sem rešil probleme s parketom. Rečem, da ne, potem pa je vprašal njegov kolega, če sem kupil novo stanovanje. Ja.
- Pa da nisi slučajno kupil na Vrhniki?
- Ja.
- Zlatica?
- Ja
crazy1.gif
kako ve?

In izkazalo se je, da je njegov brat tudi kupil tam stanovanje in imel isto probleme s parketom. No, njemu so že v prvo napako tudi odpravili... Kako je majhen svet... Me zanima, koliko je bilo še takšnih primerov odpravljanja napak na Zlatici...
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Težko rečem, ker je bila cena komplet za vse skupaj in ni bilo razdelano po vrstah prostorov. Rečmo nekaj pod 2k/m2.
stanovanje 52m2, balkon 8, shramba 5, parkirišče 12, skupaj 121k€. Če se komu da preračunavat po faktorjih, lahko točno izračuna ceno za m2.
Drugače mi je stanovanje zelo všeč, tudi razporeditev prostorov je OK, parket je (zaenkrat) edina švoh točka...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
U madonca, potem je pa pri nas zelo drago, skor isto k pri vas.

GARSONJERA z atrijem (31-35 m2) cca 85.900 do 90.400
2 S (38 m2) cca 82.500 do 91.000
2 S (55 m2) cca 114.000 do 134.000
2 S + K (54-60 m2) cca 114.400 do 138.500
3 S + K (78-88 m2) cca 161.200 do 181.500
4 S (92 m2) cca 181.500
2 S + 3 K (93 m2) cca 178.200 do 179.600

* v velikosti ni upoštevana kvadratura balkonov, lož, teras in atrijev, ampak samo zaprta stan. površina
** prodajna cena za stan. enoto zajema: stanovanje z balkonom / ložo / teraso / atrijem
in eno ali dve parkirni mesti v kletni etaži ter shrambo

Potem so pa še mansardna s terasami in dvogeneracijska k so pa sploh draga.

Pa naj mi še kdo reče da se ne draži. Pri nas gre še vedno gor in to močno. V zadnjih dveh letih (od kar sem se jaz začela zanimati za stanovanja) je šel m2 iz 800 € na 2000 €.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Večina govori od Lj, če pravjo da se ceni.

Vaša sela ob avtocestah se bodo pa podražala.

Na koncu bo vseeno ljubljana verjetno krepko dražja, čeprav bodo šle tudi okoli cene gor.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Sploh zato ker se prevoz draži in ne ceni!
Sicer pa Off.

Če se ti da, se malo pozanimaj še pri drugih kupcih glede parketa.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
V ponedeljek imamo 1. sestanek vsi lastniki stanovanj, pa bom malo izpostavil to temo. Me prav zanima odziv...
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Bi samo dodal še zadnje ugotovitve, če koga mogoče zanima...
V ponedeljek smo, kot že rečeno, stanovalci imeli sestanek. Že tekom razprave se je pokazalo, da ima precej stanovalcev probleme. Ker pa je upravnik rezerviral prostor samo za 2 uri, se nas je peščica zbrala na "after partiju" še zunaj in smo rekli kakšno na temo kvalitete.
Nekaj vas je tudi alterjevcev - tako, da lep pozdrav!
cheer.gif

V glavnem od 10 ljudi, ki smo debatirali, nas je recimo 7 imelo takšne in drugačne probleme, vsaj 5 pa probleme s parketom...
bonk.gif

Ko so soblokovci predstavili kakšen parket imajo, sem ugotovil ,da sem lahko še srečen, da je moj takšen kot je... Dviguje se jim (parket), nekateri imajo še hujše raze, spet tretjim je dvignilo lak na spojih, itd... skratka totalna katastrofa od izvajalca...
Pa da o počenih vodovodnih ceveh v kopalnicah, zvitih vratih, kopalnicah brez talnega odtoka, slabo delujočih dvigalih, vhodnih vratih, problemih s klimo, radiatorji, školjkami, z vlago v kleteh (je primerna samo še za krompir, vse ostalo začne ali rjavet ali pa plesnet...)... ne govorimo.
Se je pa en prijazen stanovalec javil da bo pripravil forum za stanovalce soseske Zlatica, kjer bomo objavljali težave in napake, na katere smo naleteli. Me je že zdaj groza, kaj vse se bo pokazalo...
V končni fazi bo ta forum odličen prikaz zadovoljstva kupcev in bo služil tudi kot pomoč bodočim kupcem na kaj naj bodo pri nakupu stanovanja pozorni oz. od koga ni za kupovati stanovanj...
Bitka za odpravo napak pa se nadaljuje... kot na žalost še pri precejšnjemu delu kupcev Zlatice...
uf-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ker nisem v celoti prebral. Ste dobili od prodajalca bančno garancijo za kvalitetno izvedbo del, ki vam pripada po zakonu ali ste zadevo rešili tako da ste zadržali 5% kupnine?