Se bo mogoče končno kaj premaknilo? 125ccm z B kategorijo

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Prepozno videl, teh 125ccm skuterjev imas kar nekaj in celo na zalogi. Pa še prihajajo, ne rabiš se bati za dobavljivost. Honda pcx in suber cub z klasičnim menjalnikom in avtomatsko sklopko, piaggio medley, aprilia ima novega "terenskega" s piaggio mašino.
Največja prednost je poleg primestnega prometa na šiht izogibanje kolon. Ljudje iz slovenije ne vedo, da iz LJ do doma (recimo 20-30km) izven LJ na siht in iz njega potrebujemo tudi 1-1.5h. Tja plus toliko nazaj.
Se pravi da prideš iz šiške do domžal rabiš 1.5h potem pa imaš samo še 1h do murske sobote za predstavo. S temi skuterji odpadejo čakanja.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Ni fora glede zaloge ampak, da mi je ta skuter všeč in sem ga naročil.

Drugače na Tajskem pa imam PCX-a 160ccm tudi novega, cena v EUR 2200 za predstavo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Prepozno videl, teh 125ccm skuterjev imas kar nekaj in celo na zalogi. Pa še prihajajo, ne rabiš se bati za dobavljivost. Honda pcx in suber cub z klasičnim menjalnikom in avtomatsko sklopko, piaggio medley, aprilia ima novega "terenskega" s piaggio mašino.
Največja prednost je poleg primestnega prometa na šiht izogibanje kolon. Ljudje iz slovenije ne vedo, da iz LJ do doma (recimo 20-30km) izven LJ na siht in iz njega potrebujemo tudi 1-1.5h. Tja plus toliko nazaj.
Se pravi da prideš iz šiške do domžal rabiš 1.5h potem pa imaš samo še 1h do murske sobote za predstavo. S temi skuterji odpadejo čakanja.
To bo prednost do prvih smrtnih žrtev, ko se bo našel pametnjakovič, ki bo reševal svet, zraven se bodo pa še mediji prislinili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.337
3.432
113
Za stare je 6 ur vožnje in to je to.
Velja samo v Sloveniji.
Za veljavnega povsod pa se online teorija in izpitna vožnja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
To bo prednost do prvih smrtnih žrtev, ko se bo našel pametnjakovič, ki bo reševal svet, zraven se bodo pa še mediji prislinili.
Bo vsaj naravna selekcija, a tebe je fotr v vato zavijal, ko si bil majhen? Zakaj bi pa delal izpit, ce ne rabim motorja, peljal sem dovolj, ko sem bil mlajsi brez izpita. Ocitno ste samo slovenci zabiti, da ne morejo skuterji laufati kot po 3/4 evrope, spanija, italija tebe kap zadane ob prvem vecjem mestu, ko te v kroziscu prehitevajo skuterji hkrati ob obeh straneh.
 

ErrikDJ

Pripravnik
6. nov 2008
738
5
18
Fantje nisem zasledil ali pa sem smotan jebiga...
Kaj moraš naredit zdej če imaš VELJAVNO B kategorijo in še polno ostalih da dobiš ta do 125ccm?

Ali bojo samo tisti dobili avtomatsko ki bojo sedaj prvič opravili B?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.280
-8.477
113
Kaj moraš naredit zdej če imaš VELJAVNO B kategorijo in še polno ostalih da dobiš ta do 125ccm?
Za polni A1:
Zdravniški, pisni izpit, min 7 ur vožnje, izpitna vožnja.

Za uporabo A1 na obnočju Slovenije:
Min 6 ur vožnje


Btw...
Yamaha YS125 je že izven prodaje:jok::jok: zaradi EU 4 mašine:zavijazocmi:
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Je že kje cenik teh 6 ur vožnje? A imajo avtošole dovolj 125 ccm3 kosilnic za vse prihajajoče/nove avtomotoriste?

A bo tako kot pri B kategoriji - če delaš izpit z avtomatikom (menjalnik), lahko voziš samo avtomatik.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Bo vsaj naravna selekcija, a tebe je fotr v vato zavijal, ko si bil majhen? Zakaj bi pa delal izpit, ce ne rabim motorja, peljal sem dovolj, ko sem bil mlajsi brez izpita. Ocitno ste samo slovenci zabiti, da ne morejo skuterji laufati kot po 3/4 evrope, spanija, italija tebe kap zadane ob prvem vecjem mestu, ko te v kroziscu prehitevajo skuterji hkrati ob obeh straneh.
Seveda nisi razumel mojega komentarja…
Kar zbljuvaj še kaj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
u zaj se odločam med yamaha xmax ali aprilia sr gt 125.
Mp3 pa gre v prodajo :D

Kdaj bo tale zakon prišo v veljavo?