SD ali CF kartico v dlančnik

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
No moj dlančnik ima 2 reži za razširitvene kartice in sicer za SD in CF. Katero bi se splačalo kupit. In aja koliko hitrost kartice vpliva na delovanje dlančnika, če se gleda npr. iz kartice filmčke oz. slike. Zdej če je pomembno dlančnik je HP IPAQ 214.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Vzami SD, ker so cenejše. 4GB dobiš za okoli 16 eur. Za tako ceno pa dobiš le 2GB CF. Če pa dodatno piše na spominskih 133X speed,80X speed itd., pa nima nobene veze pri predvajanju muzike ali gledanju filma.

edit: pazi le, da preveriš, če tvoj pda podpira 4GB.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
kupi hitro SD, drugače boš popizdeval pri prenosu podatkov.

ti pa svetujem da kupiš en recimo 500mb cf in po želji velik SD. CF uporabljaš za programe in te instalirane bedarije. SD pa kot kartico za multimedijo katero več jemlješ ven in not.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
ja itak da lahko. ampak glede na to da vse skupaj hitreje dela če ni instalirano v notranjem spominu se splača na eno kartico. zdaj pa če maš na sd in je SD v računalniku ti ti programi nebojo delali. zato sem jaz pri sebi mel posebej na CF te programe, da se malho SD po mili volji ven dajal in je še vse delalo.
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Ne serjite neumnosti. luka51 ma edini prav.
Najprej pogledaš kakšno kartico imaš v Fotoaparatu ali v kaki drugi napravi.
Kupiš ono, ki je tam nimaš. Zakaj? Zato, da ti ni treba iz dlančnika vlečt ven kartice, kjer imaš inštaliranje programe, medtem ko bi ti gledal slike, ki si jih naredil s fotoaparatom recimo. Ali poslušal muziko, ki jo imaš na SD kartici za MP3 player ali podobno.
Poleg tega, če greš na kak daljši izlet / dopust / potovanje, lahko izdeluješ backup slik iz ene kartice na drugo.
To je za mene najpomembnejše. Ker najhuje je, da daš življenske prihranke za poročno potovanje, potem se ti pa zadnji dan kartica pokvari ali pa ti jo ukradejo na poti na letališče za nazaj.
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
To je res. Vzameš tisto, ki je kompatibilna z obstoječimi napravami.

Če pa kupuješ na novo - sd je manjšega formata, če ti je velikost pomembna. Sicer pa, čez cf je ni. Čisto vsi profi fotkiči imajo cf, edino canon serija 1 ima cf in sd hkrati.
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
To je zato, ker so večje kapacitete in ker namesto CF flash lahko kupiš CF Hard disk, ki je MNOGO hitrejši in prostornejši, a težava je v tem, ker ti itak kontroler v dlančniku ne sfolga dostopat do CF kartice tako hitro, da bi to potreboval.
Lp.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
A mi lahko kdo pomaga pri naslednjem? Tudi moj dlančnik ima obe reži, vendar mi SD kartice sploh ne prepoznava. Sem probal že marsikaj, od soft do hard reseta in nič! CF deluje super!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
probaj drugo kartico, mogoče je samo pač kartica taka ki je ne prepozna
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Probal sem že z večimi različnimi karticami, prav tako različnih velikosti, pa brez uspeha. Sicer pa se mi je po zadnjem hard resetu zgodilo, da je kartico zaznal, čez kako uro, ko sem ponovno probal pa ne več. Ne razumem več tega!
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Si probal tudi tako, da imaš CF kartico vstavljeno, nato pa vstaviš še SD. Vem, da je bil pri eni aparaturi ravno v tem problem.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
A si morda nameščal kakšne drajverje za podporo SDHC karticam ?
To zna biti problem .... Narediš soft reset, vstaviš kartico recimo 4GB jo normalno zazna, po kakšni zagnani aplikaciji pa kartica kot da je bi notri.