Sanacija zarjavelega nosilca hladilnika

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Ravno menjam hladilnik na avtu in ko je ravno vse razkopano, bi še saniral rjo na spodnjem nosilcu hladilnika, ki je precej zarjavel, ni pa še prerjavel. Kako se tega pravilno lotiti? Trgovec mi pravi, da naj samo zbrusim rjo z žičnato krtačo in našpricam dinitrol. Spet drugi predlagajo ferosan, tretji ga odsvetujejo. Nekateri svetujejo osnovno barvo, pokrivno barvo in čez dinitrol. Osnovna barva spet naj ne bi bila vsaka dobra, naj bi uporabil dvokomponentno. Torej cela zmeda. Kako to pravilno izvesti (in po možnosti ne predrago)? Izgled ni važen, ker se nosilca drugače ne vidi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Zdrgni....ferosan....zdrgni...ferosan...barvaj....potem oa ugradi in krown kl73 po njemu za zaščito...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
V Merkurju imajo v 1/2L beli plast.flaši AntiKorozin Extra ali nekaj takega - 15 evro ... na vodni osnovi plast.emulzija - se strdi v enem dnevu. Namažeš lahko kar čez rjo, jo deaktivira do kovine in se strdi in zrak oz. kisik ne pride več do kovine tam ...

Sem s pomočjo papirnih brisač in te drap tekočine spucal in filal 2x luknjo na avtu pri zadjih koles pragu (+ nato s črno pasto za čevlje prekril in zglancal), da me ne zezajo na tehničnem ... se nič ne vidi in trdo ko karoserija :p ...
... saj ni res pa je :evil: ... tok tok :valjamse: ... prišparal avtokleparja in farbanje, ker je mehanik rekel, da ne bo poceni!

... ni bilo na nosilnem delu praga ....
 

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Menjava je opcija, ampak ga je treba odrezat in novega zašvasat, ker je del karoserije oz. vezne stene. Pa seveda potem švase spet zaščitit...

Avto je Volvo V40 1.9 TD letnik 2000. Seveda boste rekli vozi na odpad, ampak verjeli ali ne, avto je drugače super in nimam niti najmanjše želje se ga znebiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Čez ferosan se naj nebi barvalo. Najboljše je odstranit rjo in potem namazat ter pustit da reagira. potem ga je pametno obrisat najprej z nitrom preden daš karkoli drugega gor. Z končno hammerite bi šlo, vendar bi jaz potem rajši z antikorozinom ali wurth rust converterjem namazal kateri je bolj namenjen temu kar bi rad ti izvedel.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Antikorozin pa wurth sta men isti k... Prvi je cca 15eur drugi pa oar let nazaj sem dal pri enmu 50+ za pixno...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
če maš dnar kupiš wurth, če si bolj pr tarevnih kupš antikorozin.. deluje podobno, ni pa isto.

cena wurth rust converterja je dobrih 30e za liter. ni veliko, če ga nananšaš z pištolo bo za lep čas.